Ana sayfa Gizemler Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

359
0
PAYLAŞ

Kavun Kafalar , Michigan, Connecticut ve Ohio ormanlarında yaşayan efsanevi varlıklara verilen isimdir. Efsanenin farklı varyasyonları farklı kökenleri nitelemektedir. Yaratıkların, soğanlı, kavun benzeri kafalarla uzaktan insan olduğu söylenir. 

Efsanenin Kökenleri

Ohio

Kavun kafalar aslında şehir yetimhanesinin bakımlarımı yapamadığı zihinsel özürlü çocukları ormana bırakmalarıyla başlar. Bir bilim insanı olan Dr. Crow onları ormanda bulur ve Kirtland, Ohio’daki tesisinde bakmaya karar verir. Çocuklar tesiste kalırken, Dr. Crow onların üzerinde insanlık dışı deneyler yapıp, onları kobay gibi kullandı. Onlara “Kavun Kafalar”denmesinin sebebiydi, Dr. Crow’un deneysel kimyasallarını beyinlerine enjekte etmesiydi, bu da kranyumlarının inanılmaz bir şekilde büyümesine neden oldu. Anormal büyüme nedeniyle iyice delirmelerine  neden olan hidrosefali gelişti. Yıllarca süren taciz sonrasında, Kavun Kafalar Dr. Crow’u vahşice parçalayarak öldürdü ve tesisini yakarak ormana kaçtılar.

6a017d4117b2c6970c01b7c7502279970b 800wi - Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

Sadist çılgın bilim adamının Dr. Crow’un öldürülmesinden sonra, Kavun Kafalar Crybaby Köprüsü’nün ormanlarında yaşamaya karar verdi. Hayatta kalmak için, avladıkları hayvanları yerken toplumsal paranoyalarından dolayı, kavun kafalar onları gören herkesi öldürüp yiyorlardı. Kavun Kafaları kültünün devam etmesini sağlamak için, birbirleriyle üreyip  akrabalığa yol açan, yavruları daha da çılgın hale getirerek birbirlerini soylarını  devam ettirdiler.

Wrong Turn 6 Screamfest 2014 - Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

Michigan

Michigan’ın kavun kafalarının Felt Konağı civarında kaldıkları söylense de, bunların Ottawa İlçesi’nin güney ormanlık alanlarında da görüldüğü bildiriliyor. Bir hikayeye göre, Felt Konağı yakınındaki Kavşak Akıl Hastanesinde  yaşayan hidrosefali olan çocuklardı. Hikaye, fiziksel ve duygusal tacizlere maruz kaldıktan sonra, vahşi mutantlar olduklarını ve akıl hastanesin etrafındaki ormanlara salındıklarını açıklıyor. Allegan İlçesi Tarih Kurumu, bir noktada bir hapishanede olmasına rağmen bu akıl hastanesinde böyle bir olayın hiçbir zaman var olmadığını iddia ediyor.

3360735452 30cf34869d z - Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

Efsane, çocukların, onları istismar eden doktordan kaçmak ve öldürmek için bir plan tasarladığını söylüyor. Çocukların saklamak için hiçbir yerlerinin olmadığı söylenir, bu nedenle konak etrafında saklandıkları ve tuzağa düşürdükleri dr u küçük parçalar halinde kestikleri söylenir. Ayrıca konağa giren civar gençleri, çocukların hayaletlerini gördüklerini ve açık bir kapıdan gelen ışıkla doktorun öldürülmesinin gölgelerini gördüğünü iddia ediyorlar. Efsane, Batı Michigan efsanesine dayanan The Melonheads başlıklı bir 2011 filminin konusu haline geldi.

Hiliker7 rgb - Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

Connecticut

Kavun Kafalar efsanelerinin çeşitli varyasyonları Connecticut Fairfield County’de bulunabilir. Çoğu örnek, Trumbull, Shelton, Stratford ve Monroe’da bulunabilir, ancak diğer örnekler Seymour, Easton, Weston, Oxford, Milford ve Southbury’de bulunabilir. İki birincil Connecticut varyasyonu vardır.

MV5BZTczMGM1NDMtZTIwZS00YzYwLTlhOTgtZGFlZWM3NWZmZWJhXkEyXkFqcGdeQXVyNTk1ODg5ODA@. V1 SX1777 CR001777999 AL  - Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

Efsanenin ilk varyasyonuna göre, Fairfield County, 1960 sonbaharında yakılan ve bütün personelin , 20 mahkumun, hastalarının çoğunun ölümüne neden olan suçluları barındıran bir akılhastanesiydi.  Bu yangından kaçan pek çok cinayet suçlusu akıl hastası hayatta kaldı ve ormanlık alana kaçtı. Efsane, Kavun Kafalarının görünümünün, bölgenin sert kışlarında açlıktan ölmemek için için yamyamlığa başvurmalarının bir sonucu ve akrabalığa bağlı olarak, hidrosefali geliştirmelerine neden olduğunu sebeb gösterir.

Wrong Turn wrong turn 39970992 500 334 - Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

İkinci varyasyona göre, Kavun Kafaları, onlara karşı büyücülük suçlamalarından sonra ormana çekilmelen, Shelton-Trumbull’dan bir sömürge dönemi ailesinin torunlarıdır. İlk efsanede olduğu gibi, Bu varyasyonda Kavun Kafalarının görünüşünü akrabalığa atfeder.

creepy urban legends melon heads - Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

Genel olarak, efsane, Kavun Kafalarının, ormana ve kendi topraklarında dolaşan insanlara avladıklarını iddia ediyor.Ayrıca popüler kültürdeki korku kapanı filmine de bu konunun ilham olduğu söylenmektedir.

89101 Wrong Turn 748x421 - Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

 

Özet
Yayınlanma tarihi
Başlık
Korkunç Kavun Kafalar Efsanesi

Comments

comments

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here