Tekrarlanan Rüyalar: Tekrar tekrar aynı rüyayı görmek ne anlama geliyor?

pastedGraphic.png

Kaynak

Rüyalar neden tekrarlıyor?

Rüyalar insanın duygularını, düşüncelerini, bilinçdışı hareketlerini ve bitmemiş işlerini yansıtıyor ve insanın daha fazla kişisel iç görü kazanmasına yol açıyor. Bu da uyanık olduğu zamanda oluşan sorunları daha fazla işleyip çözmelerine izin veriyor. Düşler ve rüya çalışmaları kişisel gelişim ve hedef başarı için güçlü bir araç olabilir.

İster rüya isterse kabuslar olsun, tekrarlayan rüyalar insanlar için çok önemlidir. Rüyalar birçok sebepten dolayı tekrarlayabilir. Bunun en muhtemel nedeni, hayalinin, mesajının ve amacının insan tarafından alınmaması ve vurgulandığı konu sadece çözümlenmemesi değil, ele alınmaması ve göz ardı edilmesidir.

Tekrarlayan rüyalar, insanların uyanık hayatlarında önemli bir şeyi görmezden gelmeye devam ettikleri zaman, genellikle kabuslara dönüşürler. Kabus, rüya içinde insanın korkularını ortaya çıkaran çığlık attıran aşırı bir versiyonudur.

pastedGraphic_1.png

Kaynak

Tekrarlanan Rüyaları Anlamaya Çalışmak

Sizin için yinelenen bir rüyanın anlamını anlamak zor olabilir. Sonuçta, bu rüya muhtemelen katılmadığınız ve hatta baskı yapabileceğiniz bir konuyu vurgulamaktadır. Eğer yaşamınızda ya da içinizde bir şeyi bastırıyor ya da reddediyorsanız, o şey, bu rüyanın anlamını keşfetmeye başladığınızda düşündüğünüz ilk şey olmayacaktır, çünkü bilinçli zihniniz bundan kaçınmak için iyi bir iş çıkarmaktadır. Fikir!

Peki nasıl yorumlayabiliriz? Kendinize birkaç soru sorarak başlayabilirsiniz:

  • Hayatında neler yaptın? (Örnekler: eğitim, yeni bir iş, çocuk sahibi olma, ilişkiyi bitirme, bir şeyle karşılaşma ya da bir başkası, bir sonraki adım, vb.)
  • Sorumluluk almadığın neler var? (Örnekler: maneviyat, inanç, duygular, yaratıcılık, çocukluk hayalleri, bir yetişkin olarak hedefler, annenizle ilgili konular, babanızla ilgili konular, başka bir kişiyle ilgili sorunlar, patronunuzla ilgili konular, sağlık konularında takip vb.)
  • Hayatında kontrolün olmadığı hakkında ne düşünüyorsun?
  • Bir rüya sözlüğünden birkaç önerilen yorumu gözden geçirin (veya bu merkeze bir yorum ekleyin) Bir yorum doğru gibi geliyorsa, muhtemelen öyle.