Hayalet Teknenin Kaptanı Mumyalaşmış Halde Bulundu!

Hayalet Teknenin Kaptanı Mumyalaşmış Halde Bulundu!

Alman maceraperest Manfred Fritz Bajorat’ın yıllardır okyanusta kayıp olduğu sanılan teknesi, Filipinli balıkçılar tarafından bulundu. 12 metre uzunluğundaki tekneye giren balıkçılar, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. 59 yaşındaki Manfred Fritz Bajorat, imdat çağrısı yapmak için oturduğu telsiz masasının başında adeta mumyalanmış gibi duruyordu. ‘Mumya kaptan’ kanserden ölen eski karısına bir de not bırakmıştı.

mummfied-captain-477840

Manfred-2-477704

40 metre uzunluğundaki tekneye giren balıkçılar, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. 59 yaşındaki Manfred Fritz Bajorat, telsizin başında adeta mumyalanmış gibi duruyordu. Bajorat’ın okyanusta sürüklenilirken telsizle acil yardım istediği sırada yaşamını yitirmiş olabileceği belirtildi. Kimlik teşhisi, yattaki evraklar sayesinde belirlenen Bajorat’ın asıl ölüm nedeni bilinmiyor. Yetkililer, kuru okyanus rüzgarları, yüksek sıcaklık ve tuzlu havanın cesedin muhafaza edilmesini sağladığını belirtiyor. Talihsiz adamın bulunduğu ‘SAYO’ adındaki yatın ise 20 yıldır okyanuslarda sürüklendiği tahmin ediliyordu.

fft2mm7614193

Filipinler’de balık tutmak için Pasifik Okyanusu’na açılan 2 kişi, yarısı batmış halde suda sürüklenen bir yat gördü. ‘Sayo’ adlı yatın içine giren balıkçılar, telsizin başında mumyalaşmış bir cesetle karşılaştı. Yattaki kayıtlardan, Alman Manfred Fritz Bajorat (59) olduğu belirlenen adamın, en son 2009’da sağ olarak görüldüğü öğrenildi.

Yacht-Mummy-477706
ACİL YARDIM İSTERKEN KALP KRİZİ GEÇİRMİŞ OLABİLİR

Yetkililer, teknesi okyanusta sürüklenen Bajorat’ın, telsizle acil yardım isterken kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiş olabileceğini belirtti. Bir eli telsiz mikrofonuna yakın şekilde can veren kaptanın cesedinin, kuru okyanus rüzgarları, sıcak ve tuzlu hava sayesinde korunmuş olduğu sanılırken, ölümün ne zaman gerçekleştiği ise gizemini koruyor.

fft31_mf7614205

Filipinler polis sözcüsü Goldie Lou Siega, teknede ikinci bir kişi bulunduğunu gösterir bulguya rastlanmadığını kaydetti.

2008’DE AYRILDIĞI KARISI KANSERDEN ÖLDÜ

Alman Bild gazetesindeki habere göre, Manfred Fritz Bajorat’ın 2008 yılında karısından ayrıldığı karısı, daha sonra kanserden ölmüş, ve Bajorat, 2009 yılından bu yana kimseyle iletişime geçmemişti.

mummfied-map-477870

İŞTE KARISINA YAZDIĞI NOT

Cesedi şimdi mumyalaşmış olarak bulunan Bajorat’ın yanında ise karısına yazdığı şu not bulundu: ’30 yıl boyunca aynı yolda beraber yürüdük. O zamanlar iblislerin gücü, yaşama isteğinden daha büyüktü. Sen gittin. Ruhumuz huzur bulsun. Manfred…’
fft31_mf7614206

 

  • Leave Comments