Ana sayfa Demonlar ve Mitolojik Varlıklar Efsanevi Dinazor Dev Fırtına Kuşları Hala Yaşıyor Mu?

Efsanevi Dinazor Dev Fırtına Kuşları Hala Yaşıyor Mu?

585
2
PAYLAŞ

Her yıl keşfettiğimiz on binlerce yeni hayvan türü, egzotik ve tuhaf yaratıklarla dolu gezegenimizde daha keşfedecek çok fazla canlı var.

Her yıl, dünyanın her yerinde 15.000 ila 18.000 arasında yeni hayvan türü keşfedilmekte ve en yeni DNA testleri kullanılarak sınıflandırılmaktadır. Herkesin bildiği gibi, yeryüzünde soyu tükenmiş ya da bilinmeyen yaratıklar hala bulunmaktadır. Efsanelerde adı geçen yaratıkların gerçekten soyu tükendiyse ya da hala yaşıyorlarsa…

Kuzey Amerika`da yerli halk, Dev Fırtına Kuşları hakkında şarkı söyler, totemler süsler ve masallar anlatırlar. Bu efsanevi yaratığın, 20 metreyi bulan kanatlarını çırpmasıyla fırtınalar yaratabileceğine inanırlardı.

tb1 - Efsanevi Dinazor Dev Fırtına Kuşları Hala Yaşıyor Mu?

Onların ıssız dağların zirvelerinde yaşadıkları söylenir ve Dünya’nın Büyük Ruhu’nun hizmetkârı olduklarına inanılırdı. Bu canlılar her ne kadar vahşi olsalar da yerli halk onları sevip, gazaplardan koruyorlardı. Gerekmedikçe bulundukları yollardan geçmemeye özen gösteriyorlardı.

Modern dünyada, Thunderbirds Pteranodon, bilinen en büyük uçan sürüngenlerin bazılarını içeren bir Pterosaurs cinsi ile ilişkilendirilir. Fosilleşmiş kalıntılar çoğunlukla Kuzey Amerika’da, daha doğrusu günümüzde Kansas, Alabama, Nebraska, Wyoming ve Güney Dakota’da keşfedilmiştir.

Ama bu kuşların zamansız yok oluşu kafalarda onlarca soru işaretine yol açıyor. Öte yandan 200 yıldan uzun bir süredir, yukarıda bahsedilen alanların sakinleri, nesli tükenmekte olan Pterosaurlar gibi, kertenkele benzeri özellikler taşıyan muazzam kuşları içeren bazı olayları rapor etmişlerdir.

11 - Efsanevi Dinazor Dev Fırtına Kuşları Hala Yaşıyor Mu?

1950’lerde ABD’de oldukça heyecan verici bir fotoğraf ortaya çıktı. Amerikan İç Savaşı’ı, 1864’te açıklanamayan bir olaya şahit oldu. Vicksburg kenti yakınlarında, herhangi bir kuş türene benzemeyen bir canlı altı Amerikan askerinin ayaklarının altında duruyordu.

Uzun bir gaga ve alışılmamış bir kafa ile birlikte, dikkate değer bir kanat açıklığı vardı. Bu yaratığın aslında Amerikan yerli halkının tasvir ettiği ünlü Dev Fırtına Kuşlarından biri olması mümkün olabilir.

thunderbird 1 - Efsanevi Dinazor Dev Fırtına Kuşları Hala Yaşıyor Mu?

25 Temmuz 1977 tarihli bir başka rapor, Lawndale, Illinois’den üç çocuğun yer aldığı bir olayı vurguladı. Hayatta kalan iki çocuğun anlattığına göre dev kuş, arkadaşları olan Marlon Lowe’yi yakalayana kadar onları kovalamıştır. Kuşun, uzun pençeleri vardı ve çocuğu 2 metre yüksekliğe kadar çıkarmıştı fakat çocuk kayda değer bir mücadele vererek kuştan kurtulmayı başardı.

Yerel yetkililer bu olayla ilgili olarak bilgilendirildi ancak yetkililer fotoğraftaki ayak izinden başka kanıt bulamadıkları için olaya pek ilgi göstermediler.

12 - Efsanevi Dinazor Dev Fırtına Kuşları Hala Yaşıyor Mu?

Gezegenimiz pek bilinmeyen ve erişilemeyen yerlere sahip olduğu için bu tür canlıların var olduğunu düşünmemiz yanlış olmaz. Bu canlının soyunun tükenmekte olduğu hipotezine inanabiliriz ama yırtıcı özellikleri ve devasa vücudundan dolayı, hayatta kalmayı başaramadığına inanmak biraz zor.

Bu tür kuşlarla ilgili yeni bir rapor ortaya çıkmamış olsa da, bilinen Amerikan Yerli kültürüne dayanan bir sembolizmle birlikte, bu efsanevi kuşların zaman testini geçtiğini ve türlerini milyonlarca yıl koruyabildiğini kanıtlayabiliriz.

thunderbird - Efsanevi Dinazor Dev Fırtına Kuşları Hala Yaşıyor Mu?

Tekrar ortaya çıkmaları biraz zaman alabilir ama ben inanıyorum ki günümüz dünyasının teknolojik ilerleyişiyle, muhteşem Thunderbird`ların, soru işaretleri bırakmadan keşfedilmesi yakındır…

Özet
Yayınlanma tarihi

Comments

comments

PAYLAŞ
Önceki makaleDiğer Boyutlara Geçen İnsanlar
Sonraki makaleSümer Rölyeflerindeki ve Tarot Sembolizmindeki Gizemli Çantalar
Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

2 YORUMLAR

  1. Bu fotoğrafların gerçekliği kanıtlanmış mı, evet ise abede’de ne diyorlar bu fotoğraflar için. Cevabınızı bekliyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here