You are here: Home » Gizemler » Bitkiler Gerçekten Yaşıyor

Bitkiler Gerçekten Yaşıyor

Bitkiler Gerçekten Yaşıyor

Bitkiler üzerinde yapılan parapsikolojik deneylerden söz edilince akla gelen ilk isim Cleve Bacster’dir. Bacster aynı zamanda poliyograf denilen yalan makinesinin de yaratıcısıdır. Ünlü uzman bir gün bitkilerdeki öz suyun, köklerden yapraklara gelinceye kadar geçirdiği evreleri incelemek, zamanı belirlemek istedi. Yalan makinesinin elektrotlarını bitkiye bağlayarak, çizdiği grafiği incelemeye başladı. Bitkinin verdiği ölçüler bir hayli ilginçti. Sanki konuşuyor gibiydi. İşte bu his, Bacster’ i değişik deneyler yapmaya zorladı. Amacı bitkinin biraz olsun canını yakmaktı. Ancak bitkinin çizdiği grafiklerde bir değişiklik olmadı.

tomato 2012070215491074897

Ne var ki bitkiyi yakmayı düşündüğü an, grafikte farklı eğriler belirmeye başladı. Bitki, Bacster ’in düşüncelerini okur gibiydi. Bilim adamı bitkiyi yakar gibi yapınca, grafik hemen normale döndü. Bitki yakılma düşüncesiyle, yakar gibi yapmayı birbirinden ayırıyordu. İşte Cleve Bacster’ in yaptığı bu deneyden sonra, bitkilerin o güne kadar bilinmeyen ilginç bir özellikleri ortaya çıktı. Bitkilerin de kendilerine has bir duygu dünyaları vardı. Bacster bu incelemeleri geliştirdi. Bitkiler insanların akıllarından geçenleri anlayabiliyorsa, mutlaka kendi aralarında da bir ilişki vardı. Odaya dört değişik tür çiçek koyarak, hepsini ayrı ,ayrı elektrotlara bağladı. Çiçeklerden birini yakmaya kalktığı zaman hemen hepsinin tepkisi aynı oldu. Bacster, daha sonra deneylerine Faraday Kafesi’nde devam etti. Sonuçların hiç değişmediğini gördü.

cleve-backster1 Backster_and_plants

Bitkiler yalnız kendilerine değil, öldürülmesi düşünülen hayvanlara bile acıyor, şiddetli tepkiler gösteriyorlardı. Bitkiler üzerinde yapılan parapsikolojik deneylerden söz edilince akla gelen ilk isim Cleve Bacster’dir. Bacster aynı zamanda poliyograf denilen yalan makinesinin de yaratıcısıdır. Ünlü uzman bir gün bitkilerdeki öz suyun, köklerden yapraklara gelinceye kadar geçirdiği evreleri incelemek, zamanı belirlemek istedi. Yalan makinesinin elektrotlarını bitkiye bağlayarak, çizdiği grafiği incelemeye başladı. Bitkinin verdiği ölçüler bir hayli ilginçti. Sanki konuşuyor gibiydi. İşte bu his, Bacster’ i değişik deneyler yapmaya zorladı. Amacı bitkinin biraz olsun canını yakmaktı. Ancak bitkinin çizdiği grafiklerde bir değişiklik olmadı. Ne var ki bitkiyi yakmayı düşündüğü an, grafikte farklı eğriler belirmeye başladı. Bitki, Bacster ’in düşüncelerini okur gibiydi.

cleve-plant-1 29backster-square640

Bilim adamı bitkiyi yakar gibi yapınca, grafik hemen normale döndü. Bitki yakılma düşüncesiyle, yakar gibi yapmayı birbirinden ayırıyordu. İşte Cleve Bacster’ in yaptığı bu deneyden sonra, bitkilerin o güne kadar bilinmeyen ilginç bir özellikleri ortaya çıktı. Bitkilerin de kendilerine has bir duygu dünyaları vardı. Bacster bu incelemeleri geliştirdi. Bitkiler insanların akıllarından geçenleri anlayabiliyorsa, mutlaka kendi aralarında da bir ilişki vardı. Odaya dört değişik tür çiçek koyarak, hepsini ayrı ,ayrı elektrotlara bağladı. Çiçeklerden birini yakmaya kalktığı zaman hemen hepsinin tepkisi aynı oldu. Bacster, daha sonra deneylerine Faraday Kafesi’nde devam etti. Sonuçların hiç değişmediğini gördü. Bitkiler yalnız kendilerine değil, öldürülmesi düşünülen hayvanlara bile acıyor, şiddetli tepkiler gösteriyorlardı.

Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

http://www.gizemlervebilinmeyenler.com

3 Comments

  1. Çok ilginçmiş!

  2. Birer canlıdır elleri ayakları ağızları kulları olmasada biizim bilmediğim bir şekilde tepki verirler ama biz zeki insanların illaki teknolojiye başvurmadan anlaması lazım

    • Evert. yaşayan her canlının bir ruhu ve bilinci olduğu kuramı daha ağır basıyor bu olayda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir