Zümrüt Tabletler

Zümrüt Tabletler

pastedGraphic.png

Tablet 1: Thoth’un Tarihi, Atlantis

Araştırmacılar Hermes Trismegistus’un Corpus Hermeticum’un kurgusal kahramanı olduğunu, ancak Arapça Hermetik edebiyatında Tyana’nın Apollonius’un (Hermes) Hermes ile ilişkili olduğunu söylüyorlar. Apollonius, efsanevi Hermes Trismegistus’un aksine tarihsel bir figürdür. Bir doktor, bir sihirbaz ve manevi bir kişiydi. Burada, Robert J. Penella (Leiden 1979) tarafından tercüme edilen Tyana Apollonius’un Mektupları’ndan bir parça “İnanıyorum ki, tüm insanlar, Tanrı’nın ailesine aittir ve tek bir doğaya sahiptir, herkes aynı duyguları deneyimler; Bir insanın doğduğu yer veya durumun, ister bir barbar, ister bir Yunan olsun, bir insan olduğu sürece. ”

Thoth’ın Zümrüt Tabletleri, Filozof Taşı’nın yaratılmasının sırlarını açığa vurdukları söylenir. Thoras’ın Zümrüt Tabletleri (1-13’ü orijinal koleksiyonun bir parçası ve 14 ve 15’i tamamlayıcı) Dr. Doreal tarafından tercüme edildi. Kitap, iddiaları piramidin rahipliği ile bağlantılıydı ve geri dönüş ve geri dönme talimatı verildi. Piramidin tabletleri, ancak bundan önce çalışmayı çevirmesine ve bir kopyasını almasına izin verildi. Tercüme 1925’te yapıldı ve şimdi sadece işin bölümlerini yayınlamak için izin verildi.

Gizemli kökenine rağmen, birçoğu metne büyük önem verdi.Ünlü çevirmenleri arasında Roger Bacon, Isaac Newton ve hatta HP Blavatsky var.

Okuyucunun, bu eski şifreli eseri okuması ve tıpkı manevi olarak farkında olması, çizgiler arasında okuyacağı anlaşılmaktadır.

Thoth, 16,000 yıldır Mısır’ı yöneten bir Atlantis Rahibi-Kraldır. Topraklarının batmasıyla koloni kurduğu Mısır’a gitti. Keops olmayan Büyük Keops Piramidi’ni, Atlantis bilgisi için bir havuz olarak ve Süleyman ve İsa Mesih gibi büyük ruhları Gizemlere sokmak için bir yer olarak inşa eden Thottur. Hermes’in üçüncü enkarnasyonunda olduğu gibi, Thrice Born, antik Gizemlerin temeli olan Zümrüt Tabletleri yazdı. Tabletler piramit rahiplerin bakımında bırakıldı. Buradan Güney Amerika Mayalarına götürüldüler.

Tablet 1’de Thoth, Mighty olanları ve Mısır’da küçük insanlar olarak yaşadığı türden bahseder.

Bilge, aramızda yaşayan Işık Çocuklarının bilgeliğiydi. Güçlü, sonsuz ateşten çekilen güçle birlikteydik. Ve bunların hepsinden en önemlisi, çocukların çocukları arasında en büyük olanı, tapınakta oturan Işık Çocukları ile on adada yaşayan erkeklerin ırkları arasındaki bağlantıyı, büyük tapınağın koruyucusu olan Thotme olan babamdı.

Thoth, Atlantis’teki kalplerin yozlaşmasını ve bu durumun çöküşüne ve büyük felakete yol açtığını söylemektedir. Undal’daki bir dağın tepesinde sadece Işık Tapınağından sağ kurtuldu ve onun içinde kurtarılan şanslı birkaç kişi vardı. Ancak, bir süre sonra ortaya çıkacak dalgaların altında battı ve bir denizaltında sanki tapınağın üstünde yükselen Üstadın müthiş gemisinde Thoth da dahil olmak üzere kurtarılanlar kurtuldu.

Mısır’da Khem’dayken, sakinler onları yok etmeye çalıştığında, Thoth onları personelinden bir titreşim ışınıyla felç etti ve sadece ayaklarına grovellediğinde onları serbest bıraktı.

pastedGraphic_1.png

Hermes Trismegistus Thoth Zümrüt Tablet

Tablet 2: Amenti Salonları

Thoth’a göre, Büyük Piramidin altından Amenti’ye (Atlantis’in batık adalarının altındaki Yeraltı Dünyası) bir geçit var. Yeryüzü kuvveti (yerçekimi) ‘nin üstesinden gelen gücü kullanarak inşa ettiği piramit. Bu, Amenti’nin salonlarına pasajın neredeyse piramidin zirvesine ulaşmasını sağlıyor. En tepede, gücü eterden dışarı çeken bir kristal yerleştirdi.

Cesarette, karanlık alemlere cesaret ederse, önce uzun oruçla arınmasını sağlayın. Odamdaki taş lahitlere uzan. Sonra ona büyük gizemleri açığa çıkarmak için.

Işık Çocukları, Atlantis’in batık adalarının altında, Amenti’de uyurlar. Bir zamanlar, erkekleri karanlıktan ışığa yönlendiren öğretmek ve rehberlik etmek için enkarne olurlar. İşte burada Amenti Ölüm Salonlarında, onun istediği kadar uzun bir süre yaşamasını ve kendi ölüm anını seçmesini, böylece erkekler için yol gösterici bir ışık olmasını sağlar.

Tablet 3: Bilgeliğin Anahtarı

pastedGraphic_2.png

Thot’un Zümrüt Tabletleri,

Thoth’un Zümrüt Tabletlerinin (ya da Hermes’in Zümrüt Tabletlerinin) Büyük Piramidin içinde keşfedilmiş olduğuna inanılmaktadır. En az 36.000 yıl önce, Mısır tanrısı Thoth veya Yunan adaçayı Hermes Trismegistus (Üçlü Hermes) tarafından yazılmış olduğu söylenen iş, Hermetik felsefesi ve simyası için temeldir. Okuyucular, Hermes’e Atlantis’ten antik Mısır’a yolculuğuna eşlik ediyor ve yolda ruhsal kazanım ve ölümsüzlükle ilgili sırları öğreniyorlar.

Tablet 4: Uzay Doğdu

Thoth öldüğünde, uzayda yolculuk yaptı ve eteri fetheden, bir gezegen inşa eden ve gül ve altının eter şehirlerinden yaratılanları gördü. Bunları düşüncelerinden yarattılar. Biz Dünya değil, Sonsuz Kozmik Işığın çocuklarıyız. Sadece bilgelik bizi kölelikten kurtarabilir. Sonunda, ruhun ilerleyişinden başka bir şey değil.

Aşağıdaki pasajda Thoth bize nasıl yaratılacağını anlatıyor:

Sessizliğin derinliklerinde, önce en son arzulardan kurtulana kadar oyalanmalısınız. . . Sessizlikle, sözcüklerin esaretiyle fethedin. Yemekten vazgeçmeden, yemek arzusu fethedene kadar, bu ruhun esaretidir. Bilinç yerindeki ruhu, gecenin bağlarından arındırmak. Kafanı yerinize yerleştirin, mage sen desireth. Görmek istediğin yeri resmet. Güç ile ileri geri titreşim.

Ruhunuz esaret olmaktan kurtulduğunda, bedenin fetüslerinden özgür olmayı isteyebilirsiniz.

Thoth / Hermes Trismegistus Adamı Nasıl Öğretir?

  • Bilgelik güçtür. Bilgelikten gurur duyma. Bilgisiz olduğu kadar cahil ile de. Bilgelik olarak bilgeliği dinleyin, her şeydir.
  • Kötülük karşısında konuşun. Doğrusu güneş ışığı gibi her şeyden önce parlar.
  • Kalbinin sesini dinle.
  • İstediğinizden daha fazlasını yapın.
  • Zenginliklerini doğru şekilde kullan. Kaynaklarınızı arkadaşlarınızla paylaşın.
  • Manevi bir rehber bulun. Rehberli olanlar yoldan gitmez, ancak kayıp olanlar düz bir yol bulamazlar.
  • Dedikoduları dinleme ya da kendini dedikodu etme. Sessizlik harikadır.
  • Duyular yanılsamadır. Düşüncelerini içe doğru çevir.
  • O adamı tanı, ışığın mirasın. Karanlığın sadece bir örtü olduğunu bilin.