Ölü Gelin

Ölü Gelin

Bu çoğu şehirde farklı varyasyonları olan bir şehir efsanesi , şimdi birde sözde bunu yaşamış ve hala akıl hastanesinde olduğu söylenen taksicinin anlatımıyla okuyalım . Ben orta yaşlarda bir taksiciyim.Gece vardiyasında gezinirken gelinliği hafif tozlu bir kadına rastladım.Köprünün üstünde durmuş,kendi kendine konuşuyordu.Ona acıdım yüzü gözü kanlıydı.Arabaya almaya karar verdim.Garip biriydi ve tarif ettigi eve gidene kadar arka koltuğa bakıp hep onu izledim.Bir süre sonra kadın titremeye başladı.Bende inip ona montumu verdim.

1535483_192816147582736_2058747513_n

Hiç konuşmadı.Eve geldik.Tahta kapili eski virane bir evdi.Kadın hiç kapıyı çalmadı anahtarı falanda yoktu.Direk girdi evin içine ve bana :

-Şimdi size para getireceğim üstümde yok.dedi. Bende beklemeye başladım.En sonunda gözlerimi açtığımı hatırlıyorum.Uyuyakalmışım.Saat 1.17 ydi.Bende en sonunda inip kapıyı çaldım.Yasli bir kadın açtı kapıyı.İlk once benden ürktü sonrada sordu :

-Sen kimsin,ne diye geldin ? Az önce buraya gelinlikli bir bayan girdi.Onu taksimle buraya kadar bırakmıştım. Kadın bunları duyunca bayıldı.Ne olduğunu anlamadim ayılmaya çalıştım.Ustumden ter çıktı resmen.Sonra kadın bana bir mezarlığa gitmek istediğini söyledi.Yolda herseyi anlattı.O kız kadının düğün gecesi trafik kazasında ölen kızı olduğunu söyledi.Mezarliga kadar buna inanmakta zorluk çektim , fakat mezarlığa gelipte mezarı bulunca mezarın üstünde montumu gördüm ve sonra kendimi kaybettim .

    1. Esvet Özer 13 Eylül 2017

    Leave Comments


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gizemlervebilinm/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gizemlervebilinm/public_html/wp-content/plugins/mashsharer/includes/debug/classes/MashDebug.class.php on line 159