Ana sayfa Gizemler Lanetli Tablolar

Lanetli Tablolar

773
1
PAYLAŞ

Ağlayan Çocuk Tablosu

Seksenli yıllarda İtalyan ressam Bruni Amadio tarafından çizilen, “Ağlayan Çocuk” resmi, bir anda dünya çapında üne ulaştı. Özellikle Avrupa’da ardı ardına gelen olaylardan sonra, resim “lanetli” olarak anılmaya başladı. Öyle ki, bu resmin bulunduğu evlerde, yangın çıkıyor, her şey kül olsa da, bu resim sağlam kalıyordu. Hatta, 1985’te İngiliz The Sun gazetesi, okuyucularıyla birlikte bu resimden kurtulma kampanyası başlattı. Yüzlerce okuyucu, gazetenin binasının önünde toplanarak, “lanetli” resimleri ateşe verdi.

photo - Lanetli Tablolar

Driskill Otelinde bulunan Tablo

Avusturya’daki bu otelin lobisindeki tablo şikayetler üzerine 5. kata kaldırıldı. Tabloya bakanlar kendilerini hasta hissettiklerini ve başlarının döndüğünü söylüyorlar. Charles Trevor Garland (1855 – 1906, English)   tablo adı : Love Letters

 

roses girl greeting - Lanetli Tablolar

Çocuk ve Bebek Tablosu

Gizemli ve ürkütücü bu tablo üzerindeki küçük çocuk ve oyuncak bebeğin tablonun içerisinden çıktıkları ve etrafta dolaştıkları söyleniyor.

 

Bill Stoneham tarafından 1972 yıllarında oluşturulan, bu resmin içinde küçük bir çocuk ve yanında one eşlik eden bir bebek bulunmakta. Arka fondaki kapının cam bölmelerinde ise vücutları görülmeyen çocuk elleri camdan çıkmak ister gibi resmedilmiş.
Söylenenlere göre tablodaki küçük bir çocuk 5 yaşlarında, kapı küçük çocuğa eşlik eden bir rehber olarak, gerçek dünya ve hayal dünyası simgeliyor  Oyuncak bebek ve kendisi arasında ise bir uçurum var. Ellerini kapıya yaslayan çocuklar da başka bir hayatı gösteriyor.
Resim ilk defa 1970 de Los Angeles da bir Galeri de sergilendi sonunda aktör John Marley eline düştü, “Baba” filmindeki Jack rolüyle tanınıyor.

9244342 - Lanetli Tablolar
Marley öldükten sonra nihayet açık artırma ile, resim California’da el değiştirmeye devam etti.
adı açıklanmayan alıcı resimdeki karakterleri geceleri evin içinde dolaştığını söyledi ve bu sırada tabloya baktığında resmin boş olduğunu . bazende tablonun evde kaybolduğunu . Bütün Bundan korkarak resmi tekrar açık arttırma ile satmaya karar verdi. Tablonun şimdi nerde olduğu ise bilinmiyor.

Lo Chang Peng”in Tablosu

Tayvanlı sanatçıya ait olan bu tabloya uzun süre bakan insanlarda sinirsel bozulmalar meydana geldiği belirtiliyor.

daeebcc5 0de3 4a53 9ad3 0c0c4faf7b2d - Lanetli Tablolar

 

 

Sean Robinson, Acı Çeken Adam Tablosu

Ressam bu tabloyu kendi kanıyla yaptıktan sonra intihar etti. Tablodan dumanlar çıktığı ve çığlıklar duyulduğu söyleniyor.

Tabloya Kederli adam ismi verilmiş

real stories behind annabelle the conjuring child s play and the possession top 5 most 357702 - Lanetli Tablolar
eser “Sean Robinson” isimli kişiye büyük annesi tarafından hediye edilmiş. Bilinmeyen bir resam tarafından kendi kanını boyalarla karıştırıp “Kederli adam” isimli tabloyu cizdikten sonra hayatına son vermiş. Resmin bulunduğu evde garip ayak sesleri, ve kapıların kendiliğinden açılıp kapanması gibi olaylar Robinsonun bildirilerinde yer alıyor. Resmin civarında karanlık bir varlık aile üyeleri tarafından görünen bütün bu ürpertici olaylar içinde en fazla korkutan şey. Robinson bütün bunlara rağmen resmi evinde tutmaya devam ediyor.

The Anguished Man El Hombre Angustiado e1354333299511 - Lanetli Tablolar

 

 

Bernardo de Galvez

Ressam : Mariano Salvador av Puerto, tarafından portresi yapılan Bernardo de Gálvez,  Gálvez Kontu ve  İspanyol askeri lideri olarak görev yapmış ve sömürge yönetici sömürge valisi görevlerinde bulunmuş Louisiana ve Küba daha sonra da Yeni İspanya’nın Viceroy kısmında görev almıştır. Kurucusu olduğu Galvez Otelindeki  bu tablosunun gözlerinin insanları takip ettiği söylenmektedir.

arc 172120 g - Lanetli Tablolar

 

 

Casa de Greene

Tablonun gözlerinin hareket ettiği ve gözyaşlarının aktığı söyleniyor. Söylenene göre tablo zaman zaman ağlıyor.

 

7çocuk 222x300 - Lanetli Tablolar

Madame Delphine LaLaurie Tablosu

Tablonun bulunduğu evde eşyaların kaybolduğu ve gri giyinmiş yaşlı bir kadının ortalarda gezdiği rivayet ediliyor.

Bir teoriye göre Madam LaLaurie’nin sadist ruhlu ve onlarca cinayetler işlemiş hatta canlı insanları işkence ederek yavaş yavaş parçalara ayırmış biriydi.

Lalaurie 700x1050 - Lanetli Tablolar

 

 

 

Yuko Tatushima’nın Tablosu

Japon sanatçıya ait bu tabloya uzun süre bakmanın insanı intihara sürüklediği rivayet ediliyor.

9çocuk - Lanetli Tablolar

 

Diego Velasquez, Aynaya Bakan Venüs Tablosu)

Tabloya kim sahip olduysa gizemli bir şekilde ya öldüler ya da öldürüldüler. Müzeler tabloyu sergilemeyi kabul etmiyor. Ziyaretçilerden bazıları tabloyu bıçakla kesmeye çalıştılar.

 

velaskes diego de silva  4  - Lanetli Tablolar

Comments

comments

1 YORUM

  1. Bunlar doğru daha bir çok tablo var böyle..ABD de bir malikanede bir tablonunda böyle olduğu söyleniyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here