Ana sayfa Gizemler Öldüğünde Bedeninde Bir Damla Kan Bulunmayıp Kafası Su Dolu Olan İspanya Kralı...

Öldüğünde Bedeninde Bir Damla Kan Bulunmayıp Kafası Su Dolu Olan İspanya Kralı II. Charles

Öldüğünde Bedeninde Bir Damla Kan Bulunmayıp Kafası Su Dolu Olan İspanya Kralı II. Charles

641
1
PAYLAŞ

İspanya Kralı Charles II öldüğünde bedeninde tek bir damla kan  bulunmadığını  otopsi belirtti ve şunu söyledi  kafası su dolu.

Krallar ve imparatorların her türlüsü üretilen Avrupa’nın en etkili Kraliyet evlerinden biri Habsburg Eviydi, ayrıca Avusturya Evi olarak biliniyordu. Habsburg kralları ve imparatorları çeşitli Krallık’ları yönetti Bohemya, Hırvatistan, Portekiz, Almanya, İspanya gibi,

8280485. SX540  - Öldüğünde Bedeninde Bir Damla Kan Bulunmayıp Kafası Su Dolu Olan İspanya Kralı II. Charles

İspanya Kralı Charles II Habsburg İspanya’nın son hükümdarı oldu ve büyük ve güçlü bir Krallığı yönetme sorumluluğunda olmasına rağmen, tarihe fiziksel, zihinsel ve duygusal özürlülüğünün  işini nasıl etkilediğini hatırlatan güçsüz bir hükümdar olarak yazıldı. Ayrıca “tatlı cadı”olarak biliniyordu.

Toro 026 768x1024 - Öldüğünde Bedeninde Bir Damla Kan Bulunmayıp Kafası Su Dolu Olan İspanya Kralı II. Charles

Charles Madrid 1661 yılında doğmuş, İspanya Kralı Philip IV, Avusturyalı  ve ikinci eşi Mariana’nın çocuğu olarak dünyaya geldi. Öldüğü zaman, Philip IV Karl tarafından hayatta kalan tek meşru oğlu ve varisi olarak kurtuldu. Ne yazık ki, Charles fiziksel ve zihinsel engelli , büyük ölçüde sık ensest evliliklere  dayalı olan atalarının kusurlu bir örneğiydi. Bu tür ilişkiler, 17. yüzyıl Avrupa soyluları arasında yaygın olduğundan İspanyol Kraliyet evi bunda  istisna değildi. Ayrıca, Habsburg da aşırı bir durum daha vardı. Çoğunlukla karşılıklı evlilikler yoluyla güçlenip,  geniş mülkler  kazandıklarını ve diğer ailelerin üstünle olma yarışı da bu duruma etkindi.

karel - Öldüğünde Bedeninde Bir Damla Kan Bulunmayıp Kafası Su Dolu Olan İspanya Kralı II. Charles

Charles II sağlık ve ruhsal sorunları ile hayatı boyunca mücadele etti ve 38 yaşında öldü, 39 yaşına basmadan önce 5 gün önce. Çocuksuz ve varissiz, tüm potansiyel Habsburg halefleri zaten ölümün gerçekleşmesini bekliyordu. Vasiyetinde, Kralın  Anjoulu 16 yaşındaki büyük yeğeni  Philip, Duke adında bir varisi vardı. İspanya Kralı Charles II üvey kız kardeşi Maria Theresa ünlü Fransız hükümdarının ilk eşi oldu aynı zamanda, Philip hüküm süren Fransa Kralı Louis XIV torunu da vardı. Neredeyse bir İspanyol pembe dizisi senaryosu gibiydi.

40f35d031c525e7f999ddf4195e09df2 randalls king charles 218x300 - Öldüğünde Bedeninde Bir Damla Kan Bulunmayıp Kafası Su Dolu Olan İspanya Kralı II. Charles

Hayatının sonuna doğru, Charles’ sağlık daha fazla ve daha kırılgan hale gelmişti; garip ve aşırı duyarlı oldu. Madrid de -1 Kasım 1700 da  öldü doktorların yaptığı otopsi onun  çektiği acıların yazılı bir nüshası gibiydi .Çünkü otopsi raporunda  belirtildiği gibi, onun vücudunda neredeyse  tek damla kan yoktu , damarları neredeyse ıslak bir sıvı ile kaplıydı, kalbi de bir biber büyüklüğündeydi , akciğeri aşınmış, bağırsakları çürük ve kangrenliydi, tek testisle, siyah, kömür gibi kararmış ve çürümüştü ama asıl ilginç olan kısım ise   başı tam su anlamıyla su doluydu. Doktorlar daha önce böyle bir durum görmediklerini de rapora ilettiler . Amerikan tarihçileri Will ve Ariel Durant, yazdıkları  kitap da Hikayenin Uygarlıklarında  bunu değerlendirmişti. Onlara göre Charles II “kısa, topal, Sara hastası, bunak, ve tamamen kel , her zaman ölümün eşiğinde olan biriydi . Otopsisindeki bu gariplikleri enseset bir ürün olması ve pek çok hastalıkları taşıdığı gibi, gizlice ilgilendiği kara büyü ritüellerine bağlayanlarda oldu.

Charles II of Spain  - Öldüğünde Bedeninde Bir Damla Kan Bulunmayıp Kafası Su Dolu Olan İspanya Kralı II. Charles

Comments

comments

PAYLAŞ
Önceki makaleKraliyet Sarayının Londra Kulesi Kuzgunları
Sonraki makaleAzerbaycan da Yakalanan Koca Ayak ( Yeti) Yavrusu
Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

1 YORUM

  1. ALLAH in yasaklarını helal gosterirlerse böyle olur..helali haram haramı helal yapmasınlar..anlayamadigim bir şey var..bu kadar beyin ve akıl özürlü adam nasıl büyü ile ilgileniyor???onun için akıl ve şeytani zeka gerekir..yada bu adamı büyücü olduğunu perdelemek için onu zeka özürlü mu gösterdiler..???.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here