Nazca’da Bulunan Uzaylı Tapınağı ve Reptilian Mumyası

Peru’nun ünlü Nazca düzlüğündeki şekiller 60 yıldan bu yana insanoğlunu meşgul edip duruyor. Sadece havadan gözüken bu çizgileri çizenler kimlerdi?.. Amaçları neydi? Gökbilim alanında nasıl oluyor da, bu kadar bilgili olabiliyorlardı?

DÜNYADA TARİH ve bilimleri altüst eden yerler arasında, Peru’nun Nazca düzlüğünün çok önemli bir yeri vardır. Gökbilimin, ancak 20. yüzyılda ulaştığı düzeyin ötesinde bilgiler, bu düzlüğün içinde gizlidir.

1928 yazında, Perulu Harita Uzmanı Toribio Mexta Xesspe, Nazca bölgesinin üzerinde, ekibiyle birlikte keşif uçuşu yapıyordu. Dikkatli gözlerle yeryüzünü incelerken, birden gözlerine inanamadı. Hayal gördüğünü sandı. Çünkü uçtukları bölgenin altında özenle çizildiği belli olan dev örümcek şekilleri, sinekkuşları, fok balıkları, balinalar ve maymunlar vardı. Bunlardan başka, sanki bu bölge, gökbilimin çalışma alanıymış gibi, yıldız kümeleri ve oklarla süslenmişti.

Xesspe, uçağın pilotuna bir tur daha atmasını söyledi. 500 kilometre karelik alanın üzerinde atılan her tur, haritacının hayretini daha da artırıyordu. Çünkü bölgenin üzerinde dolaştıkça, şekillerin sayısı artıyordu.

Perulu harita uzmanı merakından ne yapacağını şaşırdı. Uçaktan iner inmez bu kez kara- yoluyla doğru Nazca bölgesine gitti. Çok ilginç bir şeyle karşılaştı. Uçaktan görmüş olduğu harika resimler, çizgiler sanki yok olmuştu. Bunun yerine birtakım tümsekler, hendekler vardı.

Yapılan uzun araştırmalar sonucunda anlaşıldı ki, Nazca düzlüğünün en büyük özelliği, üzerindeki şekil ve resimlerin sadece havadan gözükmeleriydi. Asırlar boyu fark edilmemelerinin nedeni de buydu…

Xesspe’nin buluşundan sonra, profesyonel ve amatör birçok araştırmacı Nazca’ya üşüştü. Herkes şu üç sorunun cevabını arıyordu. 1) Bu düzlükteki şekil ve resimleri kimler çizdi? 2) Ne zaman? 3) Neden?

Yıllar süren araştırmalardan önemli sayılabilecek bir sonuç alınamadı. Ta ki, Amerika’nın Long Island Üniversitesi profesörlerinden Paul Kosok 1940 yılında Nazca’ya gidene dek. Profesör Kosok, uzun bir çalışmaya girişti. Haftalarca uğraştı; fakat o da hiçbir sonuç alamadı.

Tam işi bırakmaya hazırlanıyordu ki, 22 Haziran günü çok ilginç bir şey keşfetti. Güneş, Nazca’daki çizgilerden birinin tam ucunda batıyordu. 22 Haziran, güney yarımkürede kışın başladığı tarihti. Kosok, kesin olarak anladı ki, Nazca’daki çizgileri çizenler ya da çizdirenler, mutlaka gökbilimciydiler.

Kosok ve yardımcısı Alman Gökbilimci Maria Reiche, bölgede sayısız gözlemler yaptılar. Sonunda Nazca’ya Dünyanın En Büyük Astronomi Kitabı adını verdiler. Bölge şu anda Dünyanın en çok turist çeken yerlerinden biridir ve gizemi hala tam olarak çözülebilmiş değildir.

Mayalar , gelişmiş büyük bir imparatorlukdu . Bu büyük uygarlık hala tam olarak çözülemeyen farklı ritüel ve inançları ile birlikte, arkalarında pek çok gizemli kalıntıda bırakmıştır.Uzaylı veya uzaylı gemisi olarak görülen heykeller, oymalar, resimler ve eserler tasvirler, hepsin de benzer figürler bunların sadece hayalgücü olduğunu söylemek  asılsız olurdu .Bunun örneklerinden biri de geçtiğimiz günlerde Meksika’da  Puebla  Xiutetelco Müzesi tarafından ziyaretçilere sunuldu. Keşfinden bu heykel tam anlamıyla uzaylı varlıkların tasviri gibiydi.

Buna benzer belki de en yeni ve ilginç keşif ise yakın zamanda Nazca platosunda bir mağarada yapılan inanılmaz keşif oldu.  Mario isimli bir define avcısı 1990’dan beri Nazca Yaylası üzerindeki eski uygarlıkların kalıntılarını araştırdığını belirtti. Uzun yıllar boyunca dağları gezen, ve nazca daki  mağaraları keşfetmeye çalışan Mario  buluntusunu anlattığı iddia eden kişiye , bu esnada çok sayıda gizemli yerler ve mağaralar  bulduğunu belirtti. Nazca  daki gizli mağaralar içinde eski medeniyetlerle ilgili pek çok değerli kalıntı vardı. Ama hiç biri son bulduğu mağaradaki uzaylı olduğuna inandığı mumya kadar değerli değildi.

#Nazca #Reptilian #Alien #nazca #çizgi #nazcalines #gizem #güneyamerika #aztek #inca #maya #uzaylı #medeniyet #bilim #tarih #çöl #peru #gizemlervebilinmeyenler #belgesel #paranormal #reptilian #mumya #sembol #define #meksika #arkeoloji #mitoloji #ufo #tapınak #kum #uzay #gökbilim #yıldız #sembol #çizim

  • Leave Comments