Korona Virüsü İfşa

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve son bilgilere göre 1114 kişinin ölümüne neden olan Korona virüsüne karşı dünya genelinde sıkı önlemler alınıyor. Virüsün ilk defa görülmesi tedavisinin bulunmasını zorlaştırırken bilim insanları panzehir için çalışmalarını sürdürüyor. Birden ortaya çıkan bu virüs hakkında şimdiye dek pek çok çarpıcı teori ortaya atıldı.

Çin’i ekonomik yönden vurarak dünyanın süper güçlerinden biri haline gelmesini engellemek.

Kontrolden çıkan biyolojik ve ölümcül askeri silah deneyi

İnsanların aşı bulma süreci hakkında fikir edinmek. Aşılar üzerinden gelir elde etmek. Ekonomiye milyar dolar katkı sağlamak ve ABD bundan Güzel pay alacak Yok olan ekonomisini  canlandırmak

İnsanların salgın durumlarında aldıkları önlemleri ve imkanları tartmak İnsan tepkilerini ölçmek.

İnsan ölümlerinin çok daha fazla ve hızlı olacağı, yeni bir biyolojik silah için deneme

Yeni Dünya düzenine göre İnsan nüfusunu azaltmak ve Dünya’yı daha rahat kontrol altına alıp yönetmek için bir hamle.

Peki Korona Virüsü Tam Olarak Nedir?

Korona virüsünün, hayvanlarda yaygın olarak görülen bir virüs türü olduğu biliniyor. Virüsün 4 alt türü bulunuyor. Ender olarak hayvanlardan insanlara bulabilirken bu bulaşma şekli “zoonoz” olarak adlandırılıyor. Korona virüsün insandan insana bulaşabilen türünün ilk örnekleri 2003 yılında ortaya çıkan SARS ve 2019 yılında Suudi Arabistan’da ortaya çıkan MERS salgınlarında görüldü. Şu anda gündemde olan tür ise SARS ve MERS salgınlarındaki türden farklı olarak daha önce tanımlanmamış yeni bir tür olarak biliniyor.

Yeni ortaya çıkan bu Korona virüs türü “2019-ncov” şeklinde adlandırılıyor. Hastalardan elde edilen numunelerdeki virüsün elektron mikroskobu ile çekilen ilk fotoğraf görüntüsü Çin hastalıkları kontrol ve önleme kurumu (ccdc) tarafından 27 Ocak’ta yayınladı. Fotoğrafta da görüldüğü üzere virüsün yüzeyinde onu kaplayan bir halka görülüyor. Bu kısım “taç” anlamına gelen “korona” kelimesi ile ifade ediliyor. Virüsün adı da buradan geliyor.

Bu salgını önemli kılan diğer bir husus, virüsün ilk kez ortaya çıkmış olmasından dolayı insanlardaki hastalık sürecinin bilinmezliği. “Virüs bulaşan kişilerden kaçı hasta oluyor, bulaşıktan kaç gün sonra hastalık 2 hafta içinde ortaya çıkıyor dense de, hastalığın toplam süresi ne kadar” gibi soruların cevapları şu an için belirsiz ve birçok bilim insanı bu soruların cevaplarını bulmak için çalışıyor. Bu belirsizlik tüm müdahale süreçlerini de belirsizleştiriyor ve plan yapmayı zorlaştırıyor.

Virüs insanlara bulaştıktan sonra en sık akciğerlere yerleşiyor ve burada çoğalıyor. Virüs yeni olduğu için bağışıklık sistemimiz de virüsü tanımıyor ve karşı koymak için yetersiz kalıyor. Bu durumda zatürre gelişiyor ve akciğerlerin kapasitesi sınırlandığı için hastalar solunum sıkıntısı çekmeye başlıyor. Enfeksiyonun giderek yayılması ile genellikle solunum yetmezliği ile hastalar kaybediliyor.

Salgın durumlarında elbette virüsün bulaştığı her hasta ölmüyor, özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan toplumsal gruplar bir bulaşma olması durumunda hayati risk altında. Bağışıklık sistemi zayıf olan riskli grupların başında yaşlılar, çocuklar ve gebeler yer alıyor. Ayrıca astım, koah, böbrek yetmezliği vb. kronik hastalıkları olanlar da risk grubunda yer alıyor. Ancak şu anki yeni Corona Virüsü salgınında ilk bulgulara göre 25 yaş ve üzerindeki kişilerde hastalık daha fazla. Bilinen en küçük yaştaki hasta ise 2 yaşında Çinli bir kız çocuğu.

Ölüm vakalarının çoğunda (5 kişiden 4’ünde) eşlik eden kronik hastalıkların (hipertansiyon, diyabet vb.) olduğu da belirtiliyor. Yani kronik hastalıkları olan bireylerin de bu salgın için risk altındaki grupta yer aldığı söylenebilir. Risk altında olan bir grup da sağlık çalışanları. Özellikle tanı konulan veya şüpheli hastaların izole edildiği kuruluşlarda çalışan sağlık çalışanları yüksek risk altında.

KORONA VİRÜSÜ İLK NE ZAMAN, NEREDE BAŞLADI?

31 Aralık 2019’da sebebi tespit edilemeyen bir zatürre vakasının DSÖ’ye bildirilmesi ile salgın dünya gündemine geldi. O günü izleyen 4 gün içinde 44 vakanın daha görülmesi ile durum daha da ciddi bir hal aldı. Dünyaca saygın bilimsel dergi Lancet’te yayınlanan bir makalede  hastaların önemli bir kısmının Çin’in Wuhan şehrindeki deniz ürünleri toptan pazarına temas hikayesinin olduğu ifade edildi. Bu pazar aynı zamanda yabani hayvanların da canlı olarak satıldığı bir pazar.

Hasta kişilerin temas hikayesi alındığında ise pazara ilk temasın 10 Aralık 2019’ta olduğu tespit edildi. 1 Ocak 2020 tarihinde de pazar kapatıldı. Şu ana kadar salgının başlangıç noktası tam olarak tespit edilmemiş olmakla birlikte resmi kurumlar ilk başlangıç noktasının Wuhan şehri olduğu konusunda hemfikir. Hastalarda sorgulanan en önemli husus ise Wuhan deniz ürünleri pazarına gidip gitmedikleri.

Her ne kadar hastalığın yarasa ya da yılan yenildiği için insanlara geçtiği söylense de , garip bir rastlantı ya da işaret gibi bu sahne daha önce bir filmde canlandırılmıştı. Venom filmindeki bu sahneyi hatırlıyor musunuz? Uzaydan gelen Venom (Black Goo /siyah ziftimsi parazit varlık) yaşamak için insan bedenlerini kullanmak zorundadır. Ancak bu parazit önce bir Çin’li kadının bedenine yerleşir. Çinli kadın deniz ürünleri satılan pazara girer ve yılanı çiğ çiğ yer.

KORONA VİRÜSÜ HANGİ ÜLKELERE YAYILDI?

Bu yazının hazırlandığı sırada virüs 19 ülkeye yayılmış durumdaydı. Bu ülkeler: Çin, Japonya, Kore, Vietnam, Singapur, Avustralya, Malezya, Kamboçya, Filipinler, Tayland, Nepal, Sri Lanka, Hindistan, ABD, Kanada, Fransa, Finlandiya, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri. Bu ülkelerde tespit edilen ilk vakaların genellikle Çin’e seyahat öyküsü mevcut.

YAYILMA HIZI NE KADAR?

İngiltereli epidemiyologların yayınladıkları bilgilere göre hasta bir kişi en az iki veya üç kişiye hastalığı bulaştırıyor. Lancaster Üniversitesi’ndeki çalışmalara göre salgının birkaç hafta içinde toplam 190 bin kişiye yayılabileceği tahmin ediliyor.

KARANTİNA

Çin’deki bu salgının ilk ayı içinde, hükümet, on dokuz (19) büyük şehirde elli altı milyondan fazla insanı (56.000.000) etkili bir şekilde karantinaya aldı, Çin’deki Korona virüsü (2019-nCoV) salgını nedeniyle can kaybı 1114’e, teyit edilen vaka sayısı 44 bin 653’e yükseldi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu (NHC) tarafından, virüs bulaştığı şüpheli olan kişi sayısı 16 bin, virüs bulaşan kişilerle temas ettiği gerekçesiyle müşahede altına alınanların sayısı 185 bin 37 olarak açıklandı. Biri Hong Kong’da olmak üzere virüsten kaynaklanan can kaybı sayısı 1114’e, Korona virüsü bulaşan kişi sayısı 8 bin 204’ünün durumu ciddi olmak üzere 44 bin 653’e çıktı.

NİÇİN?

Peki Çin neden 19 şehri kilitledi ve 56 milyon insanı böyle bir hastalık için etkili bir şekilde karantinaya aldı? Çünkü Çin bu durumun ciddiyetini biliyordu. Çin bunun  yanlışlıkla dışarı çıkmış bir askeri biyo-silah olduğunu biliyordu. Ve Çin de bunun ne kadar yayılacağını ve ne kadar hızlı olacağını biliyordu.

HASTALIK GERÇEKLERİ:

İşte bu hastalık hakkındaki gerçekler:

Bu hastalık yüzde seksen üç (%83) enfeksiyon oranına sahiptir. Bu, bu virüse 100 kişi maruz kalırsa, 83 hasta olur.

Hastalık hava yoluyla yayılabilir. Bu son DERECE, son DERECE bulaşıcı.

Bir kişi nefes aldığında, virüs bu nefeslerle ortaya çıkar. Bir kişi hapşırdığında veya öksürdüğünde, İdrar yaparken veya bağırsak hareketinde aynı. HEPSİNİN İÇİNDE VİRÜS VAR.

Virüs, bir kişinin dışında, havada veya bir yüzeyde, en az beş gün ve en fazla yirmi sekiz gün yaşayabilir.

Yani enfekte bir kişi bir mağazaya veya süpermarkete, ortak kullanılan bir mekana , okula, ofise, depoya giderse ya da herhangi bir yerdeki raflardaki ürünlere dokunur ve herhangi bir şeyi geri koyar, hapşırır veya öksürürse, virüsü bu ürünlere bulaşarak  hayatta kalabilir. Birkaç dakika, saat veya hatta günler sonra bu yerlerde bulunup nefes alırsanız, siz de enfekte olursunuz.

Daha da kötüsü: bu virüs başkalarına gözler yoluyla da bulaşabiliyor.  Göz kırptığımız da göz kapağınız virüsü göz yüzeyinden aşağı, alt göz bölgesine iter ve virüs gözyaşı kanalınıza yıkar böylece enfekte olursunuz.

Bu virüsün, dünyanın 100 yılı aşkın bir süredir karşılaştığı en kötü kamu hastalığı krizi olduğu göz ardı edilemez. 1918’deki İspanyol gribinden beri dünya böyle bir ölümle karşı karşıya kalmadı ve bu zaten İspanyol gribinden çok daha kötü olmaya doğru gidiyor.

 

İspanyol gribi 1918-1919 döneminde dünya çapında yayıldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde, ilk olarak 1918 baharında askeri personelde tespit edildi. Yaklaşık 500 milyon insanın veya dünya nüfusunun üçte birinin bu virüsle enfekte olduğu tahmin edilmektedir. Ölümlerin sayısı yaklaşık 675.000 ABD’de meydana gelen dünya çapında en az 50 milyon olduğu tahmin edilmiştir.

Bir hastalık salgını meydana geldiğinde, bilim adamlarının hastalığın ne kadar kötü yayılacağını görmek için kullandıkları ölçümlerden biri R 0 olarak bilinir.

1918-1919 pandemisine neden olan İspanyol gribinin, 1.4 – 2.8 arasında değişen bir R 0 olduğu ve ortalama 2 olduğu tahmin edilmektedir. Bu, enfekte olan her kişi için, o kişinin başka bir 1.4 ila 2.8 ek insana bulaşması beklenebilir.

Bu biyo-silahın r 0’ının zaten R4.08 olduğunu düşünülmekte yani 1918 İspanyol gribinden daha kötü bir durum söz konusu, listelenen %83’lük enfeksiyon oranını kullanarak, bu biyo-silaha maruz kalan 1000 kişiden 830’u enfekte olacak demek.

19 karantinaya alınan kentteki 56 milyon insanın çoğu gün içinde yemek yemedi çünkü şehirlerde yiyecek kalmadı. Bu da kaosa ve isyanlara neden oluyor.

Teslimat kamyonları, koronavirüsün dış bölgelere yayılması korkusuyla bu şehirlere girmesi yasaklandı İnsanlar kelimenin tam anlamıyla yiyecek almak için birbirleriyle savaşıyorlar:İnsanlar karantinadan kaçmak, yiyecek almak için hemen hemen her şeyi deniyorlar.

ÇİN, TÜM EVCİL HAYVANLARIN ÖLDÜRÜLMESİNİ EMRETTİ

Yerleşim komiteleri, köy yetkilileri ve çeşitli il ve belediyelerden gelen şirketler, salgınla mücadele etmek için üstlerinden talimat aldıktan sonra yerlilere sıkı bir emir verdi, bütün evcil hayvanların “İtlaf edilmeleri” çünkü evcil hayvanların biyo-silah virüsünü taşıyabileceğini ve başkalarına yayabileceği söyleniyor.

Çin’deki bu salgın sadece yaklaşık 30 gün içinde bu duruma geldi ve tüm ülke ve toplum  neredeyse bu hastalık yüzünden içten içe çöküyor.  Peki bu duruma sebep olan şey tam olarak nedir? Bu hastalık nereden geldi ya da nasıl bir mutasyon geçirip bu hale dönüştü?

 İFŞA

Şu anda Çin ve diğer birçok ülkeyi etkileyen  Corona virusü  salgını, Çin’in Halk Kurtuluş Ordusu, Nanjiang Komutanlığı tarafından Wuhan Viroloji laboratuvarında üzerinde çalışılan bir askeri biyo-silah olduğu belirtilmekte. Virüs kontrol dışı bir şekilde dışarı çıkmış ve Dünya artık sonuç olarak insanlığı büyük bir tehlikenin sarması ile karşı karşıya.

Bu virüsün, Çin ordusu tarafından manipüle edilen genetik olarak değiştirilmiş bir Bat-SARS benzeri virüs olduğunun kanıtını birazdan sizlere sunacağım.

AIDS’e neden olan virüs olan HIV-1’den genetik sekanslamanın iki ayrı bileşeni, laboratuarda Bat-SARS benzeri koronavirüse ilave edildi ve böylece akciğerlerimizdeki aces2 reseptörleri aracılığıyla insan akciğerlerini enfekte etmesine ve insan vücudunun yeteneğini bozmasına izin verdi.

BİYO-SİLAH KANITI

Aslında bu hastalık aslında askeri bir biyolojik silahtır. Orijinal Bat coronavirus’un hastalık dizisi, Çin’in Askeri Tıp Enstitüsü Nanjing Komutanlığı tarafından 2018 yılında ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi’ndeki Ulusal Biyoteknoloji bilgi Merkezi’ne yüklendi. Ulusal Biyoteknoloji bilgi Merkezi’nden aşağıdaki  bu resim iddaayı kanıtlıyor.

Bu Bat-SARS benzeri koronavirüs, ABD Tıp Kütüphanesi’ndeki Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi tarafından referans ID: avp 70833.1 yayınlandı.

“Roman Coronavirus “mevcut salgını Şanghay kamu sağlığı klinik Merkezi tarafından bu yılın Ocak ayında Biyoteknoloji bilgi için aynı Ulusal Merkeze yüklendi ve referans kimliği verildi: QHD3418.1. İşte bu yüklemenin kanıtı .

 

ABD Ulusal Tıp kütüphanesi’nden BLAST (temel yerel hizalama arama aracı) olarak bilinen test tesislerini kullanarak araştırmacılar, bu iki ayrı hastalığın yani “virüs zarfının” %100 aynı olduğunu belirlediler! İşte testi sonucu.

Şu anda 2019 romanı coronavirüs’ün (2019 – nCoV) değiştirilmiş  halinin neden olduğu büyük bir salgına tanık oluyoruz.  4-ncov’ye özgü olan ve diğer koronavirüslerde bulunmayan spike glikoproteinlerinde 2019 eklemeleri buldular. Önemli olarak, tüm 4 eklerindeki amino asit kalıntıları, HIV-1 gp120 veya HIV-1 Gag ile kimlik veya benzerliğe sahiptir. İlginçtir ki, insertlerin birincil amino asit dizisinde süreksiz olmasına rağmen, 2019-ncov’un 3D modellemesi, reseptör bağlanma alanını oluşturmak için birleştiklerini göstermektedir. HIV – 4’in temel yapısal proteinlerinde amino asit kalıntılarına kimlik /benzerlik gösteren 2019-ncov’de 1 benzersiz eklerin bulunması doğada tesadüfi değildir.

Doğada, yarasa koronavirüsünün, virüs Zarfının mutasyonuna neden olmadan, HIV genetik dizilerini tesadüfen elde edebilmesinin bir yolu yoktur. Virüs zarfının HIV genetiğini elde edebilmesinin ve 100 örneğiyle hala 2018 den farklı olmasının tek yolu, HIV genlerinin bir laboratuara eklenmesidir.

Yani insan ırkının karşı karşıya olduğu şey, yanlışlıkla serbest bırakılan bir askeri biyo-silahtır. Orijinal Bat-SARS benzeri Koronavirüs, 2018 yılında Askeri Tıp Enstitüsü, Nanjiang Komutanlığı aracılığıyla Çin’in Halk Kurtuluş Ordusu tarafından tanımlandı. Virüs dizisini yüklediler ve virüsün sahip olduğu tek merci onlar. Ve işte buradayız, iki yıl sonra, sahip oldukları virüs, virüs zarf proteinini mutasyona uğratmadan doğada oluşamayacak şekilde değiştirildi.

Bu roket bilimi değil; bu gün kadar sade. Çin, Yarasa-SARS benzeri virüsünün genetik manipülasyonunu gerçekleştirdi ve insanları enfekte edebilen yeni bir virüs yarattı. Bu yeni virüs görünüşe göre yanlışlıkla serbest bırakıldı ve dünyanın şu anda savaştığı “Roman coronavirus” oldu.

Şu ana dek ortaya çıkan pek çok benzer salgın hastalık, virüs ve ölümcül griplerin çoğunun bir ucu mutlak bir labaratuvara uzanmaktaydı. Bu bazen askeri bir biyolojik silah, bazen de aşı üretimi için deney yapılan durumdan habersiz ülkeler oldu. Pek çok insan bu yüzden can verdi ve vermeye devam ediyor. İnsanlığın bizi getirdiği bu son noktada uçurumun ucuna gelene dek sürecek bir savaş bu. Ve umarım tüm insanlık yok olmadan önce bir gün son bulur .

Kaynaklar.

https://www.ntv.com.tr/galeri/saglik/corona-virusu-nedir-belirtleri-nelerdir-coronavirus-hakkinda-merak-edilen-20-so,csDqEHrtv0S92A4VKOCgcg/BwKj6V1sPUKoy–3RnYC2g

https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya/corona-virusunde-son-durum-olu-sayisi1114e-yukseldi-asi-icin-tarih-verildi,Z_ggWLw-n0e4pzvXtbVFmw/wvc-0isZVUaYLa_6V4syJA

https://halturnerradioshow.com

  • Leave Comments