You are here: Home » Demonlar ve Mitolojik Varlıklar » Bulgaristan’da Vampir Mezarları Bulundu

Bulgaristan’da Vampir Mezarları Bulundu

Bulgaristan’da Vampir Mezarları Bulundu

Bulgaristan’da ortaçağa ait iki mezarı açan arkeologlar, kalplerine kazık çakılmış iskeletlerler karşılaştı. Bulgaristan’da benzeri 100 mezar daha olması vampirlik inancının yaygınlığının kanıtı. Bulgaristan’da arkeologlar vampire dönüşmemeleri için göğüslerine demir kazık çakıldıktan sonra gömülmüş iki iskelet buldu. Cesetlerin ortaçağa ait olduğunu söyleyen bilim adamları bu pagan ritüelinin ülkede yüz yıl öncesine kadar uygulanmaya devam ettiğini söyledi. Kötü kalpli’ olduğuna inanılan insanların kalplerine, hayata dönüp insan kanı içmemeleri için kazık çakılıyordu.

998946_manset enhanced-buzz-wide-9914-1413192990-14-728x728

Buna benzer göğsüne kazık saplı insan kalıntıları daha önce diğer Balkan ülkelerinde de bulunmuştu. Bulgaristan’da buna benzer 100 vampir mezarı daha bulunuyor. En son ”vampir” kalıntıları Karadeniz kıyısındaki Sozopol kentinde bulundu. ‘Yaşayanlara dehşet saçacaklardı’ Bulgaristan Ulusal Tarih Müzesi Başkanı Bozhidar Dimitrov ”Bu iskeletlerin gömülmeden önce göğüslerine kazık çakılmış, bu 20. yüzyıla kadar Bulgaristan’ın bazı köylerinde yaygın olan bir gelenekti” dedi.İnsanlar kazıkların cesetleri mezara çivileyeceğini ve gece yarıları çıkıp yaşayanlara dehşet seçmalarını önleyeceğini düşünüyordu.2004 yılında aynı şekilde gömülmüş altı ceset keşfeden arkeolog Petar Balabanov bu adetlerin Sırbistan ve diğer Balkan ülkelerinde de oldukça yaygın olduğunu söyledi.Vampirler bölge folklörünün önemli bir parçası.Balkanların vampirlerle ilgili mitleri Bram Stoker’in ilk kez 1897 yılında basılan ünlü korku klasiği Drakula romanını da doğrudan etkiledi.

vampir-iskelet

Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

http://www.gizemlervebilinmeyenler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir