You are here: Home » Gizemli Mekanlar » Borley Rectory

Borley Rectory

Borley Rectory

İngiltere İngiltere’nin Borley kasabasının, ıssız, ücra bir köşesinde bulunan Borley Rectory’sinin daha başından hayaletli olacağı belliymiş sanki. Zİra üzerinde bulunduğu arazi kilise ve bakımevi gibi yapılar varmış. Ve buralarda,eski zamanlar da geçen pek fazla hayalet, cinayet, ölüm efsanesi anlatılmakta. papaz Henry Bull’un 1862′de eve taşınmasıyla olanlara gelelim.

Taşınmadan bir yıl sonra ev ahalisi, bir hayalet rahibe gördüklerini söylüyorlar. Çevredekilerden ise “kafası olmayan adamların sürdüğü atlar görüyos biz” gibi garip duyumlar gelmeye başlıyor , gel zaman git zaman,evdekiler ölüyor, 1927′de bir başka rahip ve karısı eve yerleşiyor. Bu rahibin karısı evde bir kese kağıdı içinde bir kadına ait bir kurukafa buluyor. Hemen akabinde, zillerin bağlantısı kesik olmasına rağmen evde zil sesleri yankılanıyor. Işıklar yanıp sönüyor ve çeşit çeşit hayalet aktivitesi oluyor. eve ondan sonra gelenler de benzer şeyler yaşıyor ve bu böyle sürüp gidiyor. Hatta 1930 ve 1935 yılları arasında evde 2000′e yakın poltergeist aktivitesi gözlemleniyor evin o sıradaki sahipleri tarafından. Tabii Borley Rectory, pek çok medyumun uğrak yeri oluyor ve evde pek çok seans düzenleniyor.

1890-rectory borley-rectory borley-rectory-drawingroomm1890 rectory_1st_flr_plan

Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

http://www.gizemlervebilinmeyenler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir