Ana sayfa Gizemler Su Altı Piramitleri

Su Altı Piramitleri

482
1
PAYLAŞ

Kısa süre evvel Bahama kıyılarında tasarım olarak Büyük Piramit Gizza’ya benzer iki ayrı yapı keşfedildi. Kısa süre önce internete yüklenmiş bir video, Bahamalar’daki en ünlü ada olan New Providence yakınlarındaki garip sualtı formasyonlarının neye benzediğini göstermektedir. Google Earth’ten görülen yapılar, Maya’ların ve Azteklerin mimarisine uygun şekilde inşaa edildiklerini gösteriyor. Buda uzun yıllardır iddia edilen ancak bir türlü ispatlanamayan bu medeniyetlerin batıya doğru 1000 Km genişledikleri tezine yeni bir delil oluşturuyor.

457EB51500000578 0 image a 28 1508423835669 - Su Altı Piramitleri

Video YouTube’da SecureTeam10 tarafından yayınlandı. Kanala katkıda bulunanların biri olan Scott Waring, anomalileri okyanus tabanını izlerken bulduğunu söylüyor. Waring, “Bu iki piramidi okyanus tabanı üzerinde New Providence Adası yakınlarında buldum, Florida’dan uzakta değil” diyor. “Piramitleri oluşturan çizgiler kolaylıkla ayırdedilebilir ve bana göre, New Providence adasında bir zamanlar Aztekler gibi gelişmiş uygarlıkların yaşadığını kanıtlanıyor.” Videonun yayınlandığı kanalın sahibi Tyler Glockner, “açıkça çok eski piramitler” olduklarını ve geçen süreye rağmen “nispeten iyi durumda olduklarını” ekliyor. Bunun sebebi ise buranın, Karayip yüzey iklimine sahip oluşu. Araştırmacılar, Giza Piramidi gibi mükemmel bir üç yüzlü yapı gibi görünen iki batık piramitin aynı olmadığını, diğer yapının görünüşte örneğin ünlü Mayanın tapınağı, Chichen Itza basamaklı piramitlere benzediğini belirtiyorlar. Kullanıcı yorumlarda ise, bazıları Waring ve Glockner tarafından yapılan açıklamayı tercih ederken, bazıları ise bunun programdan kaynaklı bir hata sonucu göründüğünü düşünüyorlar.

s98549404 - Su Altı Piramitleri

Görüntüleri izleyenlerin kafasına takılan bir başka soruda bu piramitlerin Mısır’daki piramitlerle bir benzerliği olup olmadığıdır. Ancak şimdiye kadar elde edilen veriler ışığında bu sorunun cevabı hayırdır. Açıkçası, yapıların antik Mısır’dan ziyade efsanevi Atlantis kıtasının kalıntılarıyla ilişkilendirmek çok daha mantıklıdır. Bahamalar’ın berrak suları pek çok gizeme ev sahipliği yapmaktadır. Sualtı yapıları, Piramitler, düşmüş uzay gemileri ve pek çok batık şehir hakkında hikayeler halk arasında dilden dile yayılmaktadır. Kimilerine göre Bermuda şeytan üçgeni efsanevi Atlantis kıtasının bulunduğu bölgelerdir. Geçmişten günümüze bölgede pek çok su altı yapısı rapor edilmiştir; Dünyada keşfedilen piramitler, yollar ve diğer anıtlar. Belki de en ünlü keşiflerden biri, Küba kıyılarında keşfedilen su altı yapılarıydı.

72209914 - Su Altı Piramitleri

15 Yılı aşkın bir süre önce bir grup kâşif, Küba’nın batı kıyısından anormal yapılar buldu. Sonar araştırması, Karayip Denizi’nin altında 650 metre derinlikte karmaşık taş oluşumlar olduğunu gösteriyor. Pek çok girişime rağmen Küba burada kapsamlı bir araştırma yapılmasına sebep belirtmeksizin yıllardır izin vermiyor. National Geographic batık şehir hakkında bir makale yayınladı ve izin alınabildiği taktirde sponsor olma sözü verdi. Atlantis’e ait olduğu iddia edilen yapıları kendiniz kontrol edin, aşağıdaki koordinatları Google Earth’e girin: 24 ° 56 ’26 “N 77 ° 19′ 39” W.

s51807110 - Su Altı Piramitleri

Kaynakça: https://www.youtube.com/kulttv

Özet
Yayınlanma tarihi
Başlık
Su Altı Piramitleri

Comments

comments

PAYLAŞ
Önceki makaleYarı Örümcek Akrep Amber İçinde Bulundu
Sonraki makaleDenizkızlarının Gerçek Olduğu Bazı Tarihsel Kanıtlar Var Mı?
Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

1 YORUM

  1. Google Earth’dan bakınca da görünüyor piramitler bu güzel bilgiyi paylaştığın için teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here