Ay ve Mars Yüzeyinde Bulunan Dev Kulelerin Gizemleri

Ay ve Mars Dünyamızdan uzak iki yabancı gök cismi. Ay Dünya’mızın güzel ve gizemli uydusu, pek çok şarkıya, şiire, hikayeye esin kaynağı olmuş ,insanlığın gitmek için hayallerini süslediği inanılmaz yer .  Bu yüzden Dünya’nın uydusu Ay, aslında birçok gizemi ve gerçeği de bünyesinde taşımaktadır.

Sürekli gözlem halinde bulunan NASA ve bilim adamları çekilen fotoğraflar ve gözlemlenen olaylar doğrultusunda ortaya çıkan sis bulutları, parlak ışıklar ve normal gibi görünen cisimlerin bile Ay hakkında birçok gizemi ve ilginç bilgiyi öne sürdüğünü ortaya koymuştur.

Mars Güneş Sistemi’nin Güneş’ten itibâren dördüncü gezegeni. Roma mitolojisindeki savaş tanrısı Mars’a ithâfen adlandırıldı. Yüzeyindeki yaygın demiroksitten dolayı kızılımsı bir görünüme sahip olduğu için Kızıl Gezegen olarak tanındı. İnce bir atmosferi olan Mars gerek Ay’daki gibi meteor kraterlerini, gerekse Dünya’daki gibi volkan, vadi, çöl ve kutup bölgelerini içeren çehresiyle bir yer benzeri gezegendir. Ayrıca dönme periyodu ve mevsim dönemleri Dünya’nınkine çok benzer. 2 adet uydusu bulunmaktadır.

Mars’taki Olimpos Dağı adı verilen dağ Güneş Sistemi’nde bilinen en yüksek dağ ve Marineris Vadisi adı verilen kanyon en büyük kanyondur. Ayrıca Haziran 2008’de Nature dergisinde yayımlanan üç makalede açıklandığı gibi, Mars’ın kuzey yarımküresinde 10.600 km. uzunluğunda ve 8.500 km. genişliğindeki dev bir meteor kraterinin varlığı saptanmıştır. Bu krater, bugüne kadar keşfedilmiş en büyük meteor kraterinin (Ay’ın güney kutbu kısmındaki Atkien Havzası) dört misli büyüklüğündedir.

Gerek Dünyamıza uzaklıkları, gerekse farklı özellikleri ile ayrı görünseler de, yüzeylerinde bulunan bazı yapılar birbirlerine inanılmaz derece benzerlik göstermektedir. Bundan önceki  Ay’ın Karanlık Yüzü ve Gizemleri isimli videomuzda bu konuyu işlemiştik. Fakat ortaya çıkan bazı yeni bulgular iki yerin yüzeyin de km.lerce uzunluktaki dev kulelerin varlığını göstermekte.  Peki bu kuleler nerden çıktı ?

Ay’da görünen bu kuleleri uzaylılar mı yaptı? Bu konuyla ilgili ilginç iddialar ise ortalıkta dolaşıyor.  ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uydusu tarafından elde edilen ve Google Moon üzerinden internette herkese açık şekilde yayımlanan Ay görüntüleri, bir anda gündem konusu oldu.Görüntülerde Ay’ın yüzeyinde 6 adet dev kule saptadıklarını belirten komplo teorisyenleri her biri yaklaşık 5 km. yükseklikte olan kulelerin Dünya dışındaki canlılar tarafından Ay’a konulduğunu ileri sürdü.

Bir UFO kanalı tarafından yapılan  iddiada Ayda 6 adet dev kule keşfettiklerini  iddia ettiler .
Kanal, aydan en az altı “kule bulduğunu iddia ediyor. İkisinin koordinatlarını  veriyorlar:
1. 22 ° 21’50.69 “N, 81 ° 59’12.92” E
2. 16 ° 17’20.57 “N, 87 ° 36’23.56” E

Bu koordinatları, ay modundayken Google Earth’e girerseniz, anormallikler görünür olur. “Kuleler” e benzeyen, muhtemelen “birkaç kilometre yükseklikteki” bir oluşumu göreceksiniz. Bunlar imge eserleri değildir. Google Earth yazılımı, “kuleleri” 3D modunda görüntüler ancak yakınlaştırdığınızda ortadan kaybolacaktır. Bu anomaliler herhangi bir LRO görüntüsünde görünmez.  Bununla beraber komplo teorisyenleri, kaya oluşumlarının yapay olmadığına ve oraya birisi ya da bir şey tarafından inşa edildiği fikrini savunmaya başladılar . Ayda Uzaylılar tarafından inşa edilmiş olabileceğine inanılan kulelerin keşfedilenlerinin şu anda  altı adet olduğu, fakat artabileceği de söylenmekte .

Ay’ın etrafında dönen Nasa uyduları tarafından toplanan ve ay yüzeyinin görüntüsünü çeken Google Moon’dan alınan görüntülerde zemin seviyesinin ‘ üzerinde yüksekte duran birkaç kayayı gösteriyor gibi görünüyor .Bu belki basit bir oluşum gibi görülse de işin en gizemli kısmı bu görüntülerin yanındaki verilere göre, kulelerin bazılarının  beş kilometre yüksekliğinde olması ve benzer görüntülerin yakın bir zaman içinde Mars yüzeyinde de keşfedilmesi .  Ama aylardaki kuleler fikri söz konusu olduğunda  ve ayın genel yüzey şekli göz önüne alındığında çökük kraterler ve ufak tepelerden oluşan uydumuzda  şimdiye dek bu derece büyük ve uzun kulelerle  benzeyen yapılar görülmemişti. Acaba bu kuleler doğal mı yada yapay mı ? Eğer doğal bir oluşum değilse ,kimler tarafından ve ne zaman yapıldılar. Ve Belki de en önemli soru ne amaçla yapıldılar ?

Aydaki kulelerin benzerlerinin mars yüzeyinde de keşfedilmesi, sadece bir tesadüf mü yoksa bizim bilmediğimiz bir planın parçalarımı . Bu soruların cevaplarını bize zaman gösterecek . Fakat karşı cevaplara da yer vermek gerekirse . Bazı kişiler bunların yazılım sorunları olduğunu söylüyor ancak bundan nasıl emin olabiliriz .  Google Moon veri kaynaklarının nerden geldiğini biliyoruz. ( https://www.google.com/moon/about.html) Bu durumda veriler USGS kaynaklı olabilir. USGS ise  verilerin hatalı olabileceğini belirtti. Ayrıca Google, haritalarının doğru olmayabileceğini de belirtti.  Belki de en kolay yolu Google’dan sormak ve cevaplamalarını umut etmek mi? Veya sadece iyi bir teleskop kullanın ve alanı kontrol edin.
Peki ya Marstaki kuleler ? Çoğumuzun inandığı gibi Mars yada bilinen adıyla Kızıl gezegen sürprizlerle doludur. Nesneler, yapılar anıtlar, heykeller  ve yüzeyinde bulunan sayısız şey varken, aslında bunların pek çoğu pareidolia  dan başka bir şey değildir.Ancak, pareidolia olarak açıklanamayacak epeyce tuhaf  bulgular da bulunmakta. Buna örnek olarak  son zamanlarda Mars yüzeyinde bulunan 3 büyük kule  keşfini verebiliriz.

Ufo avcıları Kızıl gezegenin yüzeyinde farklı şeyler keşfetmek için incelerken .Ufo araştırmacıları bu kez  Mars yüzeyinde üç adet garip, dümdüz kuleler tespit etti. Aslında tam olarak 1999 yılında Mars’ta çekilmiş bir fotoğraftan yola çıkarak araştırmalarını derinleştiren UFO araştırmacıları konuyu detaylandırarak yeni verilere ulaştı .Biraz ürkütücü olsa da  Giza Piramidi pozisyonu benziyorlar  ve de Orion takımyıldızındaki üç ana yıldızı şeklinde sıralanmışlar.

Terra Meridiani havzasında kuleleri keşfeden araştırmacılar, Dünya da ki  Giza Piramitlerinin Orion takımyıldızını mükemmel bir şekilde hizalanarak taklit ettikleri gibi  Mars da ki  bu dev kulelerin de Mars yüzeyinde aynı şekilde bulunduğu iddea ettiler.Araştırmaların görsellerini yayınlayan kanalın kurucusu Jose Luis, “Bazı Mars görsellerini incelediğimizde yakın zamanda Mars’ın Terra Meridiani bölgesinde bir dizi devasa kulelere rastladık. Bazı ilginç özelliklerinden dolayı bunların yapay bir geçmişe sahip olduklarını düşünüyoruz. diyor.

Oysa bildiğimiz dışında belki de Mars’ta bulunmayı bekleyen bir gezegen dolusu yapı ve kalıntı var. Mundodesconocdo kullanıcısının paylaştığı video da bunun fantastik bir örneği. Yaklaşık 1 mil veya daha fazla yükseklikte gibi görünen 3 kuleyi gösteriyor  3’ü de iyi yapılmışa benziyor çünkü hiçbiri yok olmamış. Belki de Mars üssü kurmak için mükemmel bir nokta olurdu, tabi içleri boşsa.

 

Bu kuleler Mars’ta çok eskiden var olmuş gelişmiş bir medeniyetin  uzaylı bir düşman ırkı tarafından yok edilmiş olduğu zamandan kalan kalıntılar da olabilir.Mars’ta kadim bir medeniyet bulunmuş olabileceğine dair açıklamalar yakın zamanda gözde bilim insanlarından da gelmişti. California Üniversitesi’nde Teorik Plazma Fiziği bölümünde görev alan Dr. John Brandenburg da Mars’ta gelişmiş bir medeniyetin geçmişte yaşamış ve nükleer bir saldırı sonucu yok olmuş olabileceğini düşünenlerden sadece biri.

Dr. John Brandenburg’a göre, uzak geçmişte kızıl gezegenin yüzeyinde en az iki büyük nükleer patlamanın gerçekleşmiş olduğuna dair yeterince kanıt mevcut. Dr. Brandenburg’un teorisi, Mars yüzeyinde izine rastlanmış uranyum ve toryum elementleri kaynaklı. Bu Mars medeniyeti uzayın bir başka bölümünden gelen düşman bir uzaylı ırk tarafından Mars yüzeyinden silinmiş olabileceğini gösteriyor. Dr. Brandenburg Dünyalıların da benzer bir kaderle yüz yüze kalabileceği konusunda uyarıyor.

Söylenenlerin aksine bu kadar büyük, km lerce uzunluktaki kulelerin doğal bir oluşum ile olduğu pek inandırıcı gelmiyor. Marstaki kulelerin ise hizalanma sırası bile basit bir tesadüf olamaz. Kimbilir belki de bu dev kuleler bizi uzaktan izleyen malum  ziyaretçilerimiz için bir üs yada gözlem evidir.

Kaynak:

http://www.ufologism.net

Express, Ancient-code, ZETE

  • Leave Comments