Sona Yaklaştık Rehber Taşları Patlatıldı

#gizemlervebilinmeyenler #rehbertaşı #youtube
 
ABD’de kimin tarafından yaptırıldığı bilinmeyen ama küreselcilerin manifestosu olarak kabul edilen, üzerinde “Dünya Nüfusunu 500 milyonun altında tut” yazılı Georgia Rehber Taşları anıtı kimliği bilinmeyen kişilerce bombalandı.
Patlama sonrası büyük hasar alan anıt daha sonra yetkililer tarafından iş makineleriyle tamamen yıkıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Peki bu anıtın önemi neydi? Kim ya da kimler tarafından neden yapıldı ve sonunda neden sabotaja uğrayıp yıkıldı. Yıkımı isteyen kimlerdi. Bütün bu soruların cevaplarına geçmeden önce , konuyu başından ele alarak ilerliyelim.
1980’den 2022’deki yıkımına kadar, şimdiye kadar yapılmış en ilgi çekici ve tartışmalı granit anıtlarından biri, Güney Carolina sınırına yakın Elbert County’de duruyordu. Georgia Rehber Taşları eyaletin kuzeydoğu Piedmont bölümünde bulunan ilçedeki en yüksek rakıma hükmetti. İngiltere’nin ünlü anıtına çarpıcı benzerlikleri nedeniyle bazıları tarafından Amerikan Stonehenge olarak bilinen Georgia Rehber Taşları 22 Mart 1980’de açıldı.
Antik Stonehenge gibi, modern Kılavuz Taşlar da zamanın özel özelliklerle geçişini kaydeden bir tür gök saati olarak hizmet etti. Ancak Stonehenge’den farklı olarak, Kılavuz Taşlar insanlık için yazılı bir mesaj içeriyordu. İki sitenin genel düzenleri de birbirinden farklıydı. Stonehenge dairesel bir şekilde düzenlenirken, Kılavuz Taşlar bir “X” desenine yerleştirildi ve eksenin her bir çizgisi, ay’ın Dünya etrafındaki yıllık dönüşünün belirli alanlarına doğru yönlendirildi.
 
#georgia #rehber #guidestones #amerika #rehbertaşları #gizemliolaylar #gizemavcısı #gizemlivideolar #tarih #belgesel #georgiaguidestones #ertanözyiğit #kıyamet
 
@Gizemler ve Bilinmeyenler
 
Video Linki Aşağıda
  • Leave Comments