Sağ Kalan Ruh

Sağ Kalan Ruh

Üç yaşına geldiğinde uçaklar hakkındaki her şeyi biliyordu. James’in 1945’te 2. Dünya Savaşı’nda ölen bir savaş pilotunun reenkarnasyonu olduğunu anlatan ve ABD’de satış rekorları kıran ‘Soul Survivor’ adlı kitabı VATAN “Sağ Kalan Ruh” adıyla Türkçe’ye kazandırdı. ABD’nin Louisiana eyaletinde dünyaya gelen James Leininger 2 yaşına kadar mutlu bir çocukluk sürdü. Ancak 3 yaşına basmasına birkaç hafta kala kabuslar görmeye ve “Uçak alev aldı! Düşüyorum” diye çığlıklar atarak uyanmaya başladı. Rüyasında James Huston isimli bir pilot olduğunu gören James, uyurken “Jack Larsen, Natoma, Corsair, adamları kurtarın” gibi sözler sayıklıyor ve çırpınıyordu.

reincarnated_kid

Küçük çocuk, bir gün oyuncakçıda gördüğü uçak için “Bu bir Corsair” dediğinde annesi Andrea büyük bir şok geçirdi. James kabuslarında uçağının Japonlar tarafından vurulduğunu, alev aldığını ve düştüğünü anlatıyordu. Hatta kendisine inanmayan babasına, uçağının nasıl vurulduğunu detaylıca çizdiği resimlerle açıklıyordu. Annesi oğlunun 2’nci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden bir pilotun reenkarnasyonu olduğuna inanmaya başladı. Ancak babası Bruce ikna olmadı ve ona uçağının nereden kalktığını sordu. James, tereddüt bile etmeden “USS Natoma” diye cevap verdi. USS Natoma, 2’nci Dünya Savaşı’nda kullanılan bir uçak gemilerinden birinin ismiydi.

james-l-james-h-4-400

Çocuk, babası Bruce’a uçağının Iwo Jima Adası yakınlarında düştüğünü, en iyi arkadaşının da Jack Larsen adlı bir başka pilot olduğunu söyledi. “Japonlar vurdu” Aklı karışan baba, olayı araştırmak için, USS Natoma gazilerinin bir toplantısına katıldı ve burada Jack Larsen’i buldu. Larsen’in anlattıklarıyla aile şok olmuştu.

navarre48a

1945’teki Iwo Jima Savaşı’nda yalnızca bir Amerikalı pilot ölmüştü ve o da terhis olmadan önce son kez göreve giden 21 yaşındaki James Huston’du. Huston’un uçağı Japonlar tarafından vurulmuş ve aynı oğullarının anlattığı gibi alev alarak okyanusa çakılmıştı. Larsen ile buluşan küçük James, eski günlerle ilgili en ince ayrıntısına kadar konuştu. Larsen sadece, “İnanılmaz” diyebildi. Aile, James Huston’ın yaşayan son akrabası 84 yaşındaki kardeşi Anne Barron’ı buldu ve oğluyla bir araya getirdi. Anne, çocuğu dinledikten sonra büyük bir şok geçirdi ve anlattıklarının hepsinin doğru olduğunu söyledi. Leininger ailesi tarafından kaleme alınan ve James’in hikayesini anlatan “Soul Survivor” isimli kitap ABD’de satış rekorları kırıyor.

SAG-KALAN-RUH-BRUCE-LEININGER-ANDREA-LEINENG__79873332_0

ABD’de büyük olay yaratan kitap ve yazarları, ülkenin en önemli TV kanallarına ve programlarına da konu oldu. Fox kanalı, kitap ve James ile ilgili, “Bugüne kadar reenkarnasyon ile ilgili ortaya konan en sağlam delillere sahip” dedi. Ülkenin en çok izlenen TV programlarından ABC’deki “Good Morning America” aileyi konuk aldı, daha sonra kitap ile ilgili, “Leinenger’lerin bizi çıkardığı yolculuk, çoğu zaman düşünce sistemimizi derinden sarsıyor” dedi. ABD’nin efsanevi haber programı Primetime’da aile ile ilgili, “60 yıl önce hayatını kaybeden bir pilot, 2 yaşındaki James olmasaydı, hiç kimse tarafından tanınmazdı” denildi.

SI_301_Reincarnation_HustonJrwithdrawing_OP

    1. Esvet Özer 18 Eylül 2017

    Leave Comments