Da Vincinin Şifreleri

Da Vincinin Şifreleri

Da Vinci’nin şok edici şifresi The Sun gazetesinin haberine göre, dünyanın en ünlü ressamlarından Leonardo da Vinci’nin resimlerindeki şifreler çözüldü. El yazıları ancak aynayla bakıldığında düzgün okunabilen da Vinci’nin en ünlü resimlerine aynayla bakıldığında esrarengiz yüzler görülebildiği iddia ediliyor. The Sun gazetesi, bütün dünyada milyonlarca adet satan Dan Brown’un ‘Da Vinci Şifresi’ adındaki kitabına gönderme yaptığı haberinde, araştırmacıların ayna yöntemiyle baktıkları Mona Lisa, Bakire ve Çocuk tablolarında bir takım yaratıklar bulunduğunu saptadıklarını iddia etti.

indir mona-lisa-nin-sifresi-gozlerinde-sakli-mona-lisa-leonardo-da-vinci-1309659

Leonardo Da Vinci’nin tabloları üzerinde çalışan bir grup sanat tarihçisi, ressamın bazı tablolarına aynayla bakılınca Tanrı figürü belirdiğini söyledi Ünlü İtalyan ressam Leonardo Da Vinci’nin eserlerinin içine gizlenmiş ve ancak aynada bakıldığı zaman görülebilen gizemli yüzler ve dini semboller ortaya çıktı. Uzmanların uzun araştırmaları sonucu tespit edilen figürler için ilginç yorumlar yapıldı. Resimler üzerinde çalışan ve sanat tarihçilerinden oluşan “Kutsal Kitap ve Tabloların Aynası” adlı grup, Da Vinci’nin yaşadığı dönemde Katolik Kilisesi tarafından sapkınlıkla suçlandığı için özel düşüncelerini bu şekilde resimlerine gizlediğini belirledi. Ressamın en ünlü eserleri olan “Mona Lisa” ile “Bakire ve Çocuk” tablolarında aynı yöntemle Tanrı figürü işlendiğini öne süren grup, gizemli görüntüyü internet sitelerine de koydu. Buna göre, Mona Lisa tablosundaki resmin sağ kolunun alt kısmında, Yahudi Tanrısı Yehova’yı Vatikan tacını giymiş şekilde resmeden bir figür ortaya çıkıyor.

124504 images

 

 Aziz John Tablosunda Gizli Adem İle Havva

“İsa’nın Son Akşam Yemeği” adlı tabloda ters duran bir kutsal kase şekli belirirken, “Aziz John” tablosunda ise Adem ve Havva’yı cennet bahçesindeyken gösteren bir figür yer alıyor. YAHUDİ TANRISI BELİRİYOR “Bakire ve Çocuk” tablosuna aynayla bakılınca, Yahudi Tanrısı Yehova, Vatikan tacıyla görülüyor.

Burlington Evi Karikaturu Detay 1499 fsdavincilastsuppercleaned0kl gfs1 1532142_191266917737659_817378781_n

    1. Emir çalışır 9 Haziran 2018
      • Alper Erdem 21 Haziran 2018

    Leave Comments