Ana sayfa Gizemler Büyü Ve Çeşitleri

Büyü Ve Çeşitleri

125
3
PAYLAŞ

Büyü Ve Çeşitleri

İyi veya kötü sonuç almak için tabiat öğelerini,yasalarını etkilemek ve olayların olağan düzenlerini değiştirmek için yapılan olayların bütümüne BÜYÜ(sihir,tılsım)diyoruz.Bu anlamı ile kelimenin kavramı genişlemiş oluyor;bu deyim Fransızca’daki Magie kelimesinin bilim dilindeki kullanışını karşılıyor.Halk dilinde büyü, daha dar bir alanda kalan işlemler için kullanılır;bir kimseyi sevdiği kişinin arasını bozmak,düşmanını kötü duruma düşürmek,birisini öldürmek,mahvetmek,bir kişinin kendisine sevgi beslemesini sağlamak için çeşitli büyüler vardır.Üç türlü büyü vardır.En büyüğü Kırmızı büyü olmak üzere,Kara büyü ve Ak büyü adında üç büyü çeşidi bulunmaktadır. Büyü Zamanı Büyününde bir zamanı vardır.Genellikle büyüler gece vakti yapılır.Bunun nedeni belli değil.Nedeni şu olabilir;büyü bir doğaüstü olayı olduğu için,karanlık güçlerle ilgili olduğu için gece vakti yapılmaktadır.Yalnız şöyle bir vakit vardır; kötü büyü yapmak isteyenler ayın 15’inden sonra yaparlar.

kara-buyu-nasil-yapilir-921x1024 magic-book-zodiac-signs-1440x900

İyi büyü ise tam tersi, yani ayın 1’inden 15’ine kadar.Bu da ayın gökyüzündeki büyülme ve küçülme hareketlerine bağlıdır. Ak Büyü Birini kendine bağlamak,sevgiliyle arayı güçlendirmek,aylardır görmediği kimseyi hemen gelmesini bağlamak,düşmanın dost olmasını sağlamak,mahkemelerde haksız yere suçlanan bir kimse için;hak yerini bulsun amacıyla,gözü dışarıda erkeklerin karısına bağlı olmasını sağlamak,boşanmayı engellemek gibi,amacı iyilik olan büyülere ak büyü denir. Ak Büyüde Kullanılan Malzemeler Kuşkonmaz,elmas,portakal,zümrüt,fasülye,incir,kaz, tavuk,zeytinyağı,horoz,inci,yumurta,ateş,ayçiçeği, elma,su,süt gibi… Ak büyü zararsızdır.Tek zararı,bir kişiye uyguladığınızda o kişinin size bağlı olması kendi görüşünün değişmesidir.Yani bir insan sizi sevmiyorsa,onun sizi sevmesini sağlıyor ve düşünce yapısını bozuyorsunuz.Onun dışında fiziksel yada ruhsal bir bozulma yapmıyor.Kimi bilginlere göre ak büyünün zararsız yani günah olmadığı savunulmuş; kimi bilginlere göre büyünün her türlüsü günah olduğu savunulmuştur.

images (1) Black-Magic-

Kara Büyü İkinci kötü büyülerdendir.Amacı;bir insanı mahvetmek,öldürmek,ruhsal ve fiziksel yapısını bozmak,ağır izler bırakmak,kaza bela bulaştırmak,yapılan insanın işlerinin ters gitmesini sağlamak,karanlık güçlerle işbirliği yapmak kara büyünün özelliklerinin birkaçıdır. Kara Büyüde Kullanılan Malzemeler Yarasa gözleri ve kanı,kara kedi,idrar,kan,ceset parçaları,kurbağa kanı ve gözü,karga kanı ve gözü,mezar toprağı gibi… Kara büyü tamamen zarar amaçlıdır.Bunla ustalaşmış büyücüler herşeyi göze alır ve yapabilirler.Güçlerini karanlık güçlerle işbirliği yaparak alırlar.Bazı karanlık güçlerden gelecekten haber bile alabilirler.Bazıları ölü falına baktığını söylerler.Bunu da karanlık güçlerin yardımıyla öğrendiğini iddia ederler.Etrafınızda ölü falına bakan insanlar vardır,iyisi mi siz onlardan uzak durun.Kara büyü tanrıyı inkar etmek demektir.Büyücülerde bunu bilirler.Çünkü bunlar etrafa kötülük yapmak,kendi büyüklüğünü gösterip tanrıyı hiçe sayarlar.

Black-Magic-Book c4beb116d3369b3587292351b03fd4e1

Kırmızı Büyü En büyük kötülük büyüsüdür.Amacı insanları öldürmek,sakatlamak,intihara sürüklemek,karanlık güçlerin desteğini almak,derin izler bırakmak,lanete bulaştırmak,ölülerle anlaşmak,gelecekten haber vermek gibi Kırmızı Büyüde Kullanılan Malzemeler Genellikle insan ve hayvan cesetleri ve kara büyüde kullanılan malzemeler. Kırmızı büyü Afrika kabileleri,Haiti,balta girmemiş ormanlar,ilkel kabilelerde başlamış ve buradan dünyaya yayılmıştır.En güçlü kırmızı büyüler halen Afrika’da yapılmaktadır.Buraya gelen turistler ve kötü amaçlı kişiler,bilgileri kendileri almakta ve çeşitli yerlere yaymaktadırlar.Vudu denilen büyünün merkezi Haiti’dir.Bu büyüde ilginç danslar ve müzikler yapılarark ceset parçaları kullanılarak,ölü ruhları harekete geçirmeyi ve karanlık güçlerle işbirliği yapmayı amaçlarlar.Kırmızı büyü ile bazı örnekler vermek gerekirse;zarar verilecek kişinin kuklasını yaparlar.İlgiç dualar ve kullanlıan ceset parçaları birbirini izler,karanlık güçlerle anlaşılır.Artık o kukula o kişinin aynısıdır.Kuklaya iğne batırsa, kişi kendisinde iğne batmış ağrılar hissedecek,bir yerden bir yere kalksa sebepsiz intiharlara kalkışacak.Bacağını kopartsa bacağı kopacak.Bir başka örnek ise,ustalaşmış büyücüler, ölüleri hipnoz tekniği ile mezardan kaldırmaktadırlar.Mezardan kalkan ölü ne haldeyse o halde kalkar.Genellikle yarı iskelet yarı ceset halinde.O ölü ceset artık büyücünün elindedir ve uzaktan kumanda gibi onu yönlendirmektedir.

1463190_176897332507951_474746086_n blackmagic

PAYLAŞ
Önceki makaleBuz İçinde Dirilmeyi Bekleyenler
Sonraki makaleBüyükada Rum Yetimhanesi
Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

3 YORUMLAR

    • Sevgili Dursun bu tür kitapların alım satımı vs ile ilgilenmiyoruz fakat sana şunu söyliyim bunlar öyle piyasada yada kitapçılarda bulabileceğin tarzda kitaplar değildir. nettede yalan yanlış kopyaları olduğu söylenen şeyler değil.

  1. merhabalar size birşey sormak istiyorum ben sürekli rüyalarımda büyü yptığımı görüyorum ve sürekli ayla ilgili garip şeyler hisediyorum sankı birşey beni ona çekiyor garip bir şekilde geceleri aya bakmadan yatamıyorum kimseyede birşey anlatamıyorum birde son zamanlarda sezilerim çok güçlendi ruhsal olarak yanlız olmadığımı düşünüyorum sizce bunların anlamı ne bili yorsanız benide aydınlatırmısınız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here