HİMORU MANSİON

HİMORU MANSİON

Tokyonun en ünlü hayaletli evi olan himuro mansion pek çok açıklanamayan olaya şahitlik etmiştir devlet tarafından girişi yasaklanan ve nedense bir türlü yıkılamayan bu eski ev anlatılanlara göre eski kurban törenlerine şahidlik etmiştir inanışa göre şeytanı uzak tutmak için pek çok kurban verilmiş hatta bunun için özel rahipler ve insanlar yetiştirilmiştir. tokyonun biraz dışında ormanda bulunmaktadır sevdiğim bir oyun fatal framede konu alınmıştır evin ve olayların gerçek olduğunu öğrenince çok şaşırmıştı
paranormal yazı araştırması için eve giren 3 yazar ve araştırmacıdan bir daha haber alınamamış ve sadece not defterleri bulunabilmiş.

Himuro Mansiyonu , Tokyo eteklerinde kayalık bir alanda bulunun büyük ve geleneksel bir Japon evi . Konak , Japonya tarihinin en büyük katliamına ev sahipliği yaptığı için bu kadar ünlü oldu .

Himuro ailesi uzun yıllardır Japonyada yasadışı edilmiş Şinto ritüelleri uyguluyordu . Bu ritüellerden biri Japon tanrılarına kurban vermekti. Evin avlusundaki bir kuyu aracılığı ile tanrılarla bağlantı kurduklarına inanıyorlardı. Kuyunun başında aileden seçilen genç bir kız kurban ediliyordu .

1393904_167549646776053_162560320_n

Ritüel aileyi kötü ruhlardan korumak için her 50 yılda bir yapılması gerekiyordu . Aile içinde bebek bir kız seçilerek dünyadan uzak , Maiden Tapınağı adını verdikleri bir kulede muhafaza edilirdi . Dünyevi arzulardan arındırılması gerektiğine inandılar .

Ritüel zamanı gelince kızı avluya kuyunun başına sürüklerlerdi . Boynunu , kollarını ve bacaklarını bir halatla bağlarlardı . 4 kişilik bir ekip onu kuyunun başında gerip çekmeye hazırlanırdı . Dualar eşliğinde kız dört bir yandan çekilerek parçalara ayrılırdı . Kanlar kuyuda tanrılara sunulurdu . Bir elli yıl daha huzur içinde olacaklarına inanıyolardı .

Nesiller boyunca ritüel devam etti . Ancak son ritüel zamanında bir şeyler ters gitti . Ritüel için hazırlanan kız bakıcılarına farkettirmeden kaçmayı başarıyor ve geceleri dışarıda geziyordu . Genç bir çocuk görüp ona aşık olmuştu . Bunun öğrenen aile reisi deliye döndü . Kız dünyevi etkilerden uzak büyütülmeliydi . Kötü ruhlardan korkan baba katanası ile bütün konak sakinlerini katletti . Bakıcılar , eşleri , çocukları , aile büyükleri herkesi katletti . Sonunda kendini kuyuda boğdu .

1382359_167549900109361_970572755_n (1)

Komşu köy halkı yıllarca Himuro Mansiyonu hakkında sessizliğini korudu . Ama katliamdan itibaren bölgede garip olaylar görülmeye başlanmıştı . Himuro Mansiyonun dış duvarlarında kanlı el izleri beliriyordu . Geceleri öldürülen ailenin hayaletleri görülüyordu . Evden çığlık sesleri yükseliyordu . Eve girmek için can atan bazı cesurlar dışarı çıkamadı bile . Ev yıllar geçtik daha korkutucu bir hale büründü , sarmaşıklar , çürüyen tahtalar ve penceler . Pencerelerde kimono giyen genç bir kızın hayaleti beliriyordu .

Mansiyon yöre halkı için yıllardır bir kabus olmaya devam ediyor .

    1. Esvet Özer 11 Eylül 2017

    Leave Comments