Zombi Rüyasının Anlamı

 

pastedGraphic.png

Zombilerin hayali hangi bakış açılarını ortaya çıkarabilir?

Zombiler hayal

Ana akım medyadaki zombilerin artmasıyla, zombilerin yükselişine şaşılacak bir şey yoktur.

Zombi hikayeleri, dünyanın her yerindeki birçok kültürde, filmlerde, kitaplarda, tişörtlerde ve şehir efsanelerinde bulunur. Zombilerden bir rüya gördükten sonra, etkilerinizi tanımlamak önemlidir. Son zamanlarda bir zombi filmi izledin mi? Zombilerden korkuyor musun? Haberlerde zombi benzeri suç davranışından haberin var mı? Birinin bir başkasını sihir, küfür ya da zehirlerle zombiye dönüştürebileceğine inanıyor musunuz? Zombi rüyasına ilham bulmak, anlamını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Zombiler ne anlama geliyor?

Genel olarak zombiler hayalperestin hayalperestini veya yönlerini sembolize edebilir.

Zihniniz işinizden mi yoksa günlük faaliyetlerinizden mi kopuyor? Sadece hareketleri görüyor musun? Hayatının kontrolünde misin yoksa bir insandan ziyade bir makineye benzemeye başladığını buldun mu?

Zombiler düşüncelerine ve hislerine bağlı değildir. Bu kavram şu andaki mevcut durumunuzla ilgili mi? İçinde ölü hissediyor musun?

pastedGraphic_1.png

Zombi rüyanız, bilinç dışında gömdüğün bir şeyin hayata döndüğü anlamına mı geliyor? 

Düşlerde Yaşayan Ölüler

Yaşayan ölülerin kavramı yüzyıllar boyunca olmuştur. Ölümden sonra bize olan şey daha büyük bir bilincin parçası değildir ve bilinmeyen şey insanlar için bir korku kaynağı olma eğilimindedir. Korkular hayallerimizde oynar ve bilinçaltımızda yaşıyorlar.

Zombileri hayal ederken, onları yaşayan ölüler olarak düşünmek faydalı olabilir. Bu, bir şeyin sonu (bir başka deyişle, belki de hayatımızın sonu, belki de başka bir sonun sonu) korksak bile , anlamamızı sağlayan bir kavramdır. söz konusu olduğunda sona ermeyen bir şeyden korkmak (örneğin, ölü yükselen ya da başka bitmemiş işler). Bu rüya, hayalperestin erken bir şeyi öldürmeye çalıştığını gösterebilir. Belki de ölümsüzlük çözülmemiş bir meseleyi ya da hayalperestin yüzleşmek yerine kaçınmak ve öldürmek istediği hissini sembolize eder.

Bu çözülmemiş sorunların ne kadar güçlü olabileceği şaşırtıcıdır. Ölmeyi reddediyorlar. Sonunda yüz yüze gelinceye kadar bizi takip edecekler. Öte yandan, bu rüya hayalperest üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir ve bir şeylerin herkes için bir kez dinlenmesi gerektiğini fark etmelerine yardımcı olabilir.

Rüyalardaki Zombi Saldırıları

Zombi saldırıları pop kültüründe yaygındır. Birinin rüya görmesi korku, endişe ve ezici stres ile ilişkili olabilir. Uyanık hayatınızda tehdit veya saldırı hissediyor musunuz? Hangi olumsuz duygu veya etki sizi zorluyor?

Zombilerin çoğu senaryosu zombilerin bir şeyle enfekte olmasını içerdiğinden, bu rüya içsel olarak bir şeyden etkilenmiş veya zarar görmeyle ilişkili olabilir. Bir durumun veya kendinizin kontrolünü kaybedeceğinizden mi korkuyorsunuz? Hayatınızı kontrol etmek veya kişisel gücünüzü almak için başkalarının tehdit ettiğini düşünüyor musunuz?

pastedGraphic_2.png

Çitler / bariyerler tarafından tutulan bir zombi mafyasının hayal edilmesi, düşmanın savunmasıyla ilgili olabilir. Zombilerin yüzleşmek yerine neyi sembolize ettiğini içeri almaya çalışıyorsun?

Zombi Çetesi

Bir zombi çetesi, ezici stres duygularını temsil edebilir. Belki de bu göz ardı edilen ve şimdi elden çıkmış bir durumla ilgilidir. Bu, uyanık hayatınızdaki bir durumla ya da içsel olarak yaşadığınız bir savaşla ilgili olabilir.

Moblar, toplu olarak sizi alt eden tüm küçük stresleri, korkuları ve iritanları da temsil edebilir.

Bu gibi hayaller, hayalperestlere bir mola vermeleri, oturmaları ve kendilerini geri tutan şeylerin çözümünü bulmak için rahatsız edici ve hoş olmayan duygu ve durumlarla yüzleşmeleri için zaman ayırmaları gerektiğini gösterebilir.

  • Leave Comments