Yapay Et Fabrikaları ve Toplu Hayvan Ölümleri

3 bin büyükbaş hayvan öldü evet, geçenlerde bu görüntüleri izledik ve paylaştığım kısa video 700.000 üzeri izlenim aldı ve çok konuşuldu. Bunun üzerinde konu hakkında detaylı bir video yapmaya karar verdim.

Bilim insanlarının yapay et çalışmaları devam ederken insanlığın burnuna kötü kokular gelmeye başladı. Birkaç gün önce Sudan’da küçükbaş hayvanları taşıyan geminin batmasının ardından bu kez de ABD’de 3 bin büyükbaş hayvan telef oldu.

Bilim insanlarının uzun süredir üzerinde çalıştığı yapay et yakında endüstrileşerek seri üretime geçecek. “Good Meat” adlı bir şirket ABD’de dünyanın en büyük kültür eti fabrikasını kuracağını duyurdu. Fabrikada 250 tonluk biyo-reaktörler ile tonlarca et üretilecek. Fabrika, 2023 yılında faaliyetlerine başlayacak.

Bu gelişme tartışmalara neden olsa bilinçli olarak hayvancılığı bitirme konusunda adımlar atıldığı ifade ediliyor.

Sudan’ın doğusundaki Sevakin şehrinden Umman’a ihraç edilmek üzere ayrılan, içerisinde yaklaşık 16 bin küçükbaş hayvanın olduğu gemi battı. Feci olayda binlerce küçükbaş hayvan öldü

Bu kez kötü haber ABD’den geldi. ABD’nin Kansas eyaletinde 3 bin büyükbaş hayvan telef oldu. Konuyla ilgili görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşan video da  “ABD’nin kansas eyaletinde aynı anda 3 bin büyük baş hayvan ölmüş olduğu görülüyor. Eyalet sözcüsü ölümlerin 49°C sıcaklıkdan kaynaklı olduğunu söylemiş. Bilim ise tersine söylüyor. Tüm insanlık adım adım yapay kıtlığa doğru evriliyor” ifadelerini kullandı.

@gizemlervebilinmeyenler

#gizemlervebilinmeyenler #gizem #mystery #ölüm #olum #death #büyükbaş #sığır #cow #cows #kansas #kansascity #kansascityphotographer #mysterious #alien #ufo #ufos #secret #unknown #science #experiment #dna #animal #animals #sır #topsecret #magazine #aliens👽 #youtube #youtuber

 

  • Leave Comments