Türkiye ‘yi İskoçya’ya Bağlayan Tünellerin Gizemi

Türkiye ‘yi İskoçya’ya Bağlayan Tünellerin Gizemi

Arkeologlar orijinal fonksiyonu üzerinde şaşkın, araştırmacılar bırakarak, İskoçya’dan Türkiye’ye, Avrupa ya bağlayan binlerce yıllık Taş Devri tünellerin keşfettiler. Onlar ritüel boşluk veya avcılardan kendilerini savunmak için Hideaways gibi, mezar olarak kullanılmıştır?

Arkeologlar esrarengiz tünelin sırlarını çözmek için yeraltı tonoz keşfetmeye başlıyor. Alman bilim adamı Heinrich Kusch tünel geniş bir ağ taş erkekler tarafından kazılmış savunuyor tüm Avrupa ve pek çok tünel bin yıl 12 hayatta gerçeği üzerinde Neolitik yerleşimlerin yüzlerce bağlayan, orijinal ağ büyük olması gerektiğini gösterir. “Sadece Almanya’da biz yeraltı tünelleri bu ağın 700 metre bulduk,” Kusch diyor Daily Mail. “Avusturya’da biz diğer 350 metre bulduk. Avrupa’da Tüneller binlerce olabilir. Bir kişinin geçişine izin vermek için sadece yeterli yalnızca 70 santimetre genişliğinde boşluklar vardır. Tüneller küçük depolama odaları ve oturma ile serpiştirilmiş. ” Tüneller ve labirent keşif bir inek sayesinde gerçekleşti!

gizli-tunel-2-600x400

Beate Greithanner, süt Glonn bir üretici, Monako yakınlarında küçük bir kasaba, Doblerg, yükselen karla kaplı dağ zirveleri ile çevrili Bavyera bir tepenin yemyeşil çim üzerine sığır otlatmaya oldu. Aniden, bir krater kalça için hayvan kadar yutma, onun inek birinde açıldı. Gün olaydan sonra, Beate ve kocası delik incelenmiştir. Bu yüzden içinde inceleyerek içinde başımı koymak, garipti. Adam hazine çeşit için saklandığı yer bulduğunu düşündü. O daha araştırmak için deliğe düştü, o aşağı indi dar ve nemli tünel olduğunu fark etti. O zamandan beri, Greithanner onların mülkiyet ‘Erdstall’, popüler geleneğinde ‘cin’ ve mesken belirtilen bir terim olarak bilinen tünel, bir labirent ısrar olduğunu fark etti.

giphy (2)

Yakında, birçok jeologlar gizemin altına almak için kararlı, Greithanner mülkiyeti meydana gelmiştir. Bir ekibin üç üyesi tünelin tahta parçası, tünelin yaş belirlemek için bir bulma yararlı içinde bulunan ‘Araştırma Erdstall için Çalışma Grubu’ adı. Tarihi Almanya’nın Koruma Devlet Ofisi’nden başka bir grup renkli bant ile site işaretledi. Sonra tünel gerçek boyutunda anlamaya çalışırken, arkasında çökmüş olduğunu keşfetmek için bir yer radarı ile bir tarama yapıldı. Olarak bildirdiği Spiegel, Eski bir fenomen Alman Arkeoloji gösterir ilgi bir kurum son derece alışılmadık ilk kez mi.

121uc5v

Almanya’da bulunan benzer yeraltı labirentler Macaristan’dan İspanya’ya, Avrupa’da bulunan, ama hiç kimse onlar inşa edildi açıklamak mümkün olmuştur. Birçok galeri eski Neolitik sitelere bağlanır. Tünelin girişleri bazen kilise veya mezarlıkların yakın, ya da ormanın ortasında, eski çiftlik mutfaklarda bulunan. Içlerinde Atmosfer bir hayvanın inine olacak kadar, karanlık ve baskıcı olduğunu. Bazı yerlerde sıkı daha başka bir nedenle eğer Tüneller kesinlikle, konut gibi, pratik bir amacı olamazdı ya da yiyecek saklamak için. Ayrıca, hayvan dışkı eksikliği de hayvancılık için bir sığınak olarak kullanılabileceğini hariç gelmez. Yakın zamana kadar, boşlukları sadece amatör arkeologlar tarafından araştırılmıştır.

2_h_343_bild

Erstall en araştırmaları öncüsü Lambert Karner (-1841 1909), bir rahip. Onun günlükler göre, o sadece bir solucan gibi sürünerek geçiş hangi aracılığıyla ‘tuhaf sarma pasajlar’ belirterek, bir mum sadece titrek ışık yerleri aydınlatan, all0interno tüneller 400 kez sürükledi. Bazı uzmanlar tünel ağı avcılardan korunmak için eskilerin tarafından geliştirilen bir yol olduğuna inanıyorum, diğerleri tüneller insanlar ne olursa olsun savaşlar ve salgın güvenli bir şekilde seyahat diye, modern karayolları olarak kullanıldı inanıyoruz.

undergroundcitycappadcia4

Bazı durumlarda, araştırmacılar daha henüz tünel ve geniş bir yeraltı dünyasına erişim ağı keşfedilmeyi inanıyoruz. Ancak, Taş erkekler gibi geniş bir Avrupa altında tüneller bir ağ kazdık olabilir şaşırtıcıdır. Arkeoloji bize o zaman erkekler gibi Göbekli Tepe antik 12 bin yıllık tapınak olarak son derece ilkel, inanılmaz keşifler, olduğuna inanmaya yol olsa da, Mısır ve bu Stonehenge gibi diğer yapıların Piramitler, atalarımızın sahip olduğunu göstermektedir astronomik bilgi ve teknoloji çok daha gelişmiş bugüne kadar inanılıyordu. Yeraltı tünelleri geniş bir ağ keşif sadece kendi gün av hayvanları ve toplama çilek harcanan değil Taş Devri adam gösterir, ancak gerekli önemli entelektüel kaynakları ve planlama bu mühendislik çalışmaları adadı. Ancak tünelin gerçek amacı bir sır olarak kalır.

images