SMURL AİLESİ OLAYI

SMURL AİLESİ OLAYI

Pensilvanya eyaletinin West Pittson Şehrinin Chase Street ( sokağında ) 13 senedir ( 1974 – 1987 )oturan bu aile başlarına gelen olaydan bir daha kurtulamamışlardır.

Onların hikayelerı olanlar Medyaya intikal etmesi ve bir kitap ve birde filme mevzuu teşkil etmesi üzerinde dünya çapında meşhur olmuştur . Bu aile “ Smurl “ ailesidir.

1972 senesinde Jack ve Janet Smurl Agnes Tayfunundan ve onun yaptığı yıkıntılar ve selden kaçmak için Wilkes – Barre Pensilvanyadan kaçıp gelmeleriyle bu olaylar da başladı.

1973 senesinde Dublex bir daireye taşındılar. Bunu onlara Jack’ın Anne ve Babası almıştı ve hep beraber aynı evde oturuyorlardı. Ev 1896 inşa edilmiş ve orta gelirli insanların oturduğu sakin bir mahaledeydi. Ev halkı aralarında çok mutlu bir şekilde yaşamaktaydı. Jack ve Janet Katolik inançlarla büyütülmüşlerdi ve gerek kandileri gerekse Anne ve Babaları inancı kuvvetli insanlardı. Bütün aile evi paylaşmaktan ve beraberce yaşamaktan mutluydular. Jack ve Janet birde aileye Shannon ve Carin adlı ikizleri ilave etmişlerdi .1974 Ocak ayında taşındıktan birbucuk yıl sonra evde bazı değişiklikler oluşmaya başladı.

13a91b_89eee8a773234a459ca4595a722d69cb

İlk önce önemsiz ama can sıkıcı olaylarla . Evin salonundaki halıda bir türlü çıkmayan bir leke belirdi. Ayrıca yeni yaptırdıkları banyolarının duvarın derin çizikler oluştu. Kanalizasyonda sık sık sebepsiz olarak tıkanmaktaydı. Bütün bunlara ilaveten yeni aldıkları Televizyonları bir gece hiç sebepsiz yandı. Zaman geçtikçe bu gibi olaylar daha sık olmaya ve daha da korkutucu bir hal almıştı.Jack ve Janet’in kızı Dawn kendi yatak odasında havada yüzen insanlar gördüğünü iddia etti. Daha sonra merdivenlerde insan ayak sesleri, kendiliğinden açılıp kapanan radyo.

smurl3 (1)

Kendiliğinden.Boşalan klozetler. Bilgisayarın yazıcısı kendiliğinde açılıp sonrada kapanıyordu elektriğe takılı olmadığı halde. Sebebi bilinmeyen bu olaylar gittikçe artış göstermeğe başladı. Korkunç söylentiler ev üzerine söylenmeğe başlanmıştı. Jack bir çok kere bir şeyin ona fiziksel olarak dokunduğunu his etmişti. Zaman geçtikçe poltergeist 0 Ruhların tacizi gittikçe daha baskılı bir şekilde artmaktaydı. 1977 senesi geldiğinde artık bu olanlar yaşanamıyacak bir hale gelmişti.Bu olaylar sadece evin Jack ve Janettin yaşadığı bölgesine mahsus değildi. Jack’ın annesi Mary ve Babası John da böyle olaylara maruz kalıyorlardı. Ev birden buz gibi soğumakta ve Jack ile Jannetin yaşadığı kısımdan çok yüksek sesle kavga ve münakaşa sesleri geliyordu. Konuşulanların her biri açıkça anlaşıyor hakaret dolu sözler duyuluyordu.

3320452782

 

Smurl ailesinin başına gelen bu olaylardan komşularda çok rahatsız olmaktaydı. İşin ilginç yönü evde kimse olmadığı zamanda bu kavga ve münakaşa sesleri bütün mahaleye yayılmaktaydı. Komşulardan bir kısmı onların başına gelen olaylardan dolayı üzülüyorlar ve yardım etmek istiyorlardı. Diğer bir kısmı ise Smurl ailesini sahtekarlıkla suçluyor ve bu olayaları kendilerinin yaptıklarını düşünüyorlardı . Bunu etrafa tanınıp filim kitap ve medya sayesinde meşhur ve zengin olmak için yaptıklarını söylüyorlardı.

Bir gün evin bodrumunda çamaşırlarını asarken birisi isminle kendisine seslenmiş Janet’de buna cevap vermişti. Fakat sonra kimse olmadığını görünce birden evde yalnız olduğunu hatırladı. Bu hadiseden sonra evdeki ses ve diğer olaylar çok sıklaştı ve birgün duvarın içinden siyah bir insana benzeyen bir varlık çıktı odada herkesin gözü önünde ilerledi ve evin diğer bölgesi duvarında kayboldu. Evin öbür tarafında oturan John ve Mary de aynı siyah insana benzer formu evin kendi taraflarında gördüler.

10257044_338653362999013_1969681420161039116_n

Aileye karşı şiddet başladı ve gittikçe arttı. Evin köpeği olan Alman Shepherd ( alman Çoban ) Saldırıya uğradı. İkizlerden Shannon merdivende bir kaç basamak aşağı fırlatılmış ve tam yanı başında bodrumdaki fıçılardan bir tanesi yere atılarak patlamıştır. Aynı zamanda çok ağır hakaretler de söylenmişti. Janet havaya kaldırılıp yere bırakılmıştı. Duvarlarda devamlı sesler ve çizikler ve çatlaklar meydana gelmekteydi.

Ed ve Lorraine Warren Janet tarafından çağrıldılar 1986 senesinde yardım için. Warrens’ler Amerikada çok tanınmış parapsikoloji araştırmacısı ve Şeytan kovuculardı. Long İsland ‘daki Amityville meselesinde çalışmış ve sonuçlandırmış olan guruptaydılar. Janet onların namını Duyduğundan son bir ümit olarak onlara başvurmuş ve yardım istemiştir.

main-ed-lorraine-warren

Warren’ler aile fertleriyle tek tek görüştüler ve evi iyice incelediler. Evde buldukları 4 olay sebebinin bir tanesi “ Şeytanla ilgiliydi “ . Şeytanın kendisini göstermesi için yapılan bütün çalışmalar neticesiz kalmıştır. Ancak buna karşın evdeki şiddet olaylarının artmasına sebep olmuştur. Yine yapılan araştırmalarda bu olaylarda en fazla azalma mukades Su ve Dualar sayesinde olmaktaydı.

Aileye karşı hücumlar devam etmekteydi. Gerek şiddetinde gerekse sertliğinde artma göstererek . Jack ve Janet bu kerede Ruhsal varlıktan seksuel tecavüzlere uğramaya başladılar. Kızları Dawn nerdeyse ruhsal varlık tarafından iğfal ediliyordu. Ne olduğu anlaşılmaya bir hastalık Carin Smurl ve Ed Warren’i yatağa yatırdı. Janet ve Mary ise kollarında yaralar peyda oldu.

smurl_twins

En sonunda Smurl’s lar Katolik kilisesinden yardım istediler. Ancak istedikleri neticeyi alamadılar bunun üzerine Warrenler onlarla Peder Mc Kenna’yı getirdiler Exorcisme – Şeytan Çıkarma yapması için. Ama bu sadece Ruhsal varlığın daha şiddetli saldırılarda bulunmasına sebep oldu. Peder Mc Kenna ikinci bir Exorcism – Şeytan Çıkarma çalışmasına girişti ama buda menfi bir sonuçla bitti.

Ruhsal varlıktan uzaklaşarak kaçma olayıda neticesiz kaldı. Aile bir ara evden uzaklaşmak için bir kamp gezisine katıldılar. Ama buda netice vermedi Jack çalıştığı iş yerinde de ruhsal varlığın Tacizine uğradı. Son çare olarak aile Medya’ya haber vermeyi ve onlardan yardım istemey düşündü. Medyada bu haber çıkınca Smurl’ların evi Medyanın ve ziyaretçilerin akınına uğradı. Medyada yazılar birbirini takip etti. Evi ziyaret etmek için geziler tertip edildi. İnanmayanlar ( septic yani şüphecilerin ) akınına ve sorularına tabi kaldılar .

072ca283873a0f9419a74e4a734e591c

Katolik kilisesine yapılan ikinci başvuruda kilisenin bu olaya karışmak istemediği için red edilmesi üzerine , o bölgede bulunan Seranton Tarikatına mensup ilgililler baş vurup bir araştırma yapmak istediklerini çıkan neticeye göre nasıl bir yardımda bulunabileceklerine karar vereceklerini bildirdiler. Buda tam netice vermedi ancak bu arada Peder Mc Kenna tarafından tatbik edilen üçüncü bir Exorcism – Şeytan Çıkarma çalışması olayların sonlanmasına sebep oldu.

mg-t4

Ancak olayların bitişinden üç ay sonra 1986 Aralığında bu sessizlik siyah renkteki varlığın Jack tarafından tekrar görünmesi ile tekrar başladı. Sonunda Smurl ailesi o evden ve şehirden başka bir eve ve şehre taşındılar. Tam bu sıradada başlarından geçen olayaları anlatan kitap yayınlandı. 1988 de Smurl’lar üzerine çevrilen filmin piyasaya çıkmasından üç sene evvel her şey tekrar sükünete kavuştu. 1991 senesinde Kilise dördüncü defa bir Exorcism – Şeytan Çıkarma tatbik etti.

Bunun neticesinde aile “ kara varlığın “ tacizlerinden kurtulmuş oldu. Eski zamanlarında ki Serbest ve rahat hayatlarına kavuştu. Aradan geçen 14 sene ve 4 Exorcism – Şeytan Çıkarma çalışmasının sonunda aileye musallat olan “ kara ruhsal varlık “ onları terk etmişti.

10987008_338653972998952_999420602276265211_n

    1. Esvet Özer 18 Eylül 2017

    Leave Comments