LUSİD RÜYA

LUSİD RÜYA

Lusid Rüya hakkında ilk çalışmalar 1960’lı Yılların başında kullanıma soktular. Lusid rüyanın tanımını ilk olarak yapan Oxford Psikofizik Enstitüsünden Amerikalı psikolog Celia Green, bu rüyanın tam bilinçli olduğunu ve insanın normal rüyalardaki pasif durumuna karşın, lusid rüyalarda aktif olarak olay ve süreçlerin kontrolünü sağlayabileceğini açıklamıştı. İnsan, lusid rüya durumunda rüya akışını istediği şekilde yönlendirebiliyordu. Lusid rüyanın ayırt edici özelliği, gören kişinin, rüya gördüğü sırada, rüya gördüğünün farkında olmasıdır.

Danimarkalı psikolog Dr. Frederick van Eden, rüyayı astral seyahat için sıçrama tahtası olarak düşünen ilk kişiydi. 1986 yılında astral seyahat alıştırma ve çalışmalarına başladı, bir yıl sonra bilinçli rüya ile amacına ulaştığını öne sürdü. Dr. Eden’in deneyimlerini 1913 yayınlayarak parapsikoloji çevrelerine duyurdu.

dream

Neler Yapılabilir?

Lusid Rüyada istenileni yapmak mümkündür. Uçmak,Psişik Yetenekleri kullanmak, zamanı yavaşlatmak/Hızlandırmak vs vs. Ancak bazen görülen korku rüyalarında beden kasılabilir. Bu rüyanın verimini düşürür, Rüyada yapılabileceklerimiz kısıtlanabilir veya Rüya biter. Genellikle agrı ile uyanılır. Eğer ki Rüya da bedene bir darbe alındıysa bu %70 gerçeğe yansıyacaktır. Buna “Biyolojik Rüya” denir.

Bunun olmaması için bilinci korkuya sürükleyecek birşey yapılmamalıdır. Beden ve zihin günlük hayatta yorulmamalıdır. Sizi olumsuz etkileyecek her etken “Biyolojik Rüya”ya sebebiyet verir.

tumblr_mdrebon0Zk1rofwkio1_1280

Lusid Ruya Nasıl Yapılır?

Amerika Parapsikoloji Araştırma Labaratuvarı’nda Fenomenlere uygulanan ve %90 verim alınan bir tekniktir.

Günlük hayatımızda gördüğümüz, dokunduğumuz, kokladığımız, işittiğimiz her şey bilince kaydedilir. Bu kaydedilen etkenlerin sizi çok etkileyen olayların yanı sıra sadece 1000/10’u bilinçaltına aktarılır. Genellikle gördüğünüz rüyaları bu etkenler etkilemektedir.

Günlük hayatta ” Araba, ağaç, çiçek, Kitap, Bisiklet” vs gibi nesneleri gördüğünüzde.

“Ben Rüyadamıyım?” sorusunu sürekli kendinize sorun. Sürekli bunu yaparsanız rüyanızda da o nesneleri her gördüğünüzde o soruyu otomatik olarak soracaksınız. Ardından bu deneyi harekete geçirecek bir şeyler yapın.

Örnegin:

“Uçtuğunuzu Düşünebilirsiniz”

“Herhangi bir Psisik Yeteneği Kullandığınızı düşünebilirsiniz”

Yada “Bedeninizi Cimcikleyebilirsiniz” bunlar Rüyada olup olunmadığınızı tetikleyen etkenlerdir.

lüsid-rüya-siralio-7