JERSEY ŞEYTANI

JERSEY ŞEYTANI

Jersey şeytanı  Tanımlanamayan gizemli hayvanlar kategorisi içnide yer alan Jersey şeytanı, ince kanatlı ve koyun başlı bir tür olarak tarif ediliyor. New Jersey’nin güneyindeki Pine Barrens’ta yaşadığına inanılıyor. New Jersey’de o kadar popüler bir yaratık ki şehrin hokey takımına da Jersey Şeytanları deniyor. 1700’lerde savaşın ya da felaketin habercisi olarak görülen, 1900’larda sık görülmeye başlanan, yüzyıllar boyunca görgü tanıklarının 2000’i geçtiği ve hala günümüzde olduğuna inanılan yaratığın özellikleri: Yaklaşık bir metre boyunda, İskoç çoban köpeği gibi bir kafası, at gibi bir yüz, turna gibi arka bacakları, uzun bir boynu ve kanatlar var. Arka bacakları üzerinde yürüyor ve öndeki bacaklarını önde tutup pençeleriyle kendini koruyor.

jersey_devil_by_freakelite jersey-devil

Efsaneye göre 300 yıl önce kasabada doğum yapan bir kadının çocuğudur. 1735 yılında, Anne Fırtınalı bir gecede doğum yaptı . Çocuk, normal olarak doğdu ,çocuğun babası sözde bir cadıydı ve onun arkadaşları vardı, sonra bebeğin formu değişti. Gözleri alev alev, kolları kaslı kıllı ve toynakları ile bir yaratığa dönüştü . Keçi gibi bir kafası, yarasa kanatları ile  homurdandı ve çığlık attı. çatallı kuyruğu gelişti.  Ebenin boğazını uzun tırnaklarıyla keserek öldürdü ve çevreye dehşet saçmaya başladı. 1740 yılında bir ruhban sınıfı bunu exorcised iblis olarak tanımladı  100 yıl boyunca döngüsel şekilde 1890 yılına kadar tekrar görüldü .

“Anne Leeds” Deborah Leeds, bazıları tarafından tespit edilmiştir . oniki çocuğuna  1736 yılında yazdığı vasiyetinde Deborah Leeds’lerin kocası Japhet Leeds olması  gerekçesiyle  efsane ile uyumludur.

jersey_devil_by_korintic jersey-devil1

Kean Üniversitesinde Brian Regal  isimli bir bilim tarihçisi Anne Leeds in sadece 20. yüzyılda oluşturulan Jersey Devil popüler efsanenin parçası olduğunu yazdı. Jersey Devil Kaynakları yirminci yüzyıla kadar gazetelerde veya diğer basılı malzemelerde görünmüyor. İlk büyük  dalga bu yaratığın kanatları, at kafası, pençeleri ve genel popüler görüntüsü ile bir  ejderhaya benzediği.

Görgü Tanıkları

Joseph Bonaparte ,nin  ağabeyi Napolyon avlanırken  1820 yılında çığlıklar eşliğinde yaratığı gördü ve Jersey Şeytan olduğuna  tanıklık etti.  Buna benzer saldırılar 1841 yılında da gözlemlendi.

27 Temmuz 1937 günü yerel  halk tarafından görülen “kırmızı gözlü” bilinmeyen bir hayvana bu tanım yapıldı. Downingtown, Pennsylvania da  bir gazeteci New Jersey  Şeytanın tarifine uyan bir ‘canavar’ gördüğünü iddia etti .Aynı yıl civarında tüccarlar Jersey Şeytan yakalanması için 10.000 $ ödül koymuştur.

thebarrens_jd_thumb kangourou-jersey-devil jersey-devil (1) Jersey-Devil-Wanted-Poster

 

  • Leave Comments