Hindu Tapınağının Şeytani Son Kapısı

Hindistan’ın güneyindeki PADMANABHASWAMY isimli Hindu tapınağında yapılan restorasyon çalışmalarında beş gizli oda bulundu. Odaların içinden yaklaşık 22 milyar dolar değerinde altın, gümüş ve değerli taşlar çıktı


Dünyanın ikinci kalabalık ülkesi Hindistan’da bir tapınağın gizli bölmelerinden çıkan hazine dudak uçuklattı. Karela eyaletinde bulunan Sree Padmanabhaswamy tapınağı 140 yıldan beri hiç bir restorasyon görmemişti. Tapınağın eyalet yönetimine geçmesinin ardından yetkililer, çok eski olan ibadethanenin elden geçirilmesi için çalışma başlattı. 16’ıncı yüzyılda bölgenin hükümdarı olan Travancore Krallığı tarafından inşa edilen tapınağı taşıyan kolonları sağlamlaştırmak için mabedin altına inen ekipler elmas, altın ve gümüş takılarla ağzına kadar dolu 5 gizli oda buldu.


Dev hazinenin en az 1 trilyon Rupee, (Yani 22.3 milyar dolar) değerinde olduğu belirtildi. Dev hazine yüzünden hemen tapınak çevresinde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Gizli bölmelerin 140 yıldan beri kapalı olduğunu söyleyen yetkililer, mabedin altındaki bölmelerde bulunan hazinenin sayılmasının bir haftayı bulacağını, bu sayımdan sonra gerçek değerinin ortaya çıkacağını dile getirdi.

5 gizli odanın 4 ünün kapısı açılarak içeri girildi , biri hariç son kapı denilen yer. Fakat bu kapıyı diğer kapılardan ayıran bir özellik var oda   ZAMAN İÇİNDE KAYBOLMUŞ GİZLİ BİR İLAHİYİ ile  KİLİTLENDİği ve hala kapının diğer tarafından boğuk sesler ile, cihazlarla kaydedilen ses dalgaları olduğu. Kapının önemi ve şeytani birtakım unsurlar taşıdığı düşünüldüğünden tapınağın bu bölümünün ve kapının bu yüzden gizi tutulması istendi, fakat gizlic çekilen bir kare resim ile kapı görülebildi. son derece gizemli olan bu bölüm ve kapı açılması olasılığına karşı korumaya alınmış durumda ve görüşe, ziyarete kapalı. B Odası denilen yerdeki çelik kapı, iki büyük KOBRA ile süslenmiş ve aynı şekiller kapının yanındaki sütun boyunca da devam etmekte.  İşin ilginç kısımlarından biri kapıda hiçbir somun, cıvata veya diğer kilitler ile menteşenin görülmesi. Sanki oraya kaynak olmuş gibi.

 Bazı Hindu rahipler kapının şeytani özellikler taşıdığını ve ruhsal bir yere açıldığını fakat orda sadece kötü ruhların ve varlıkların olduğunu söylediler. Üst düzey birkaç Hindu rahip  Böyle gizli bir mahzen kapısı açmak için ‘NAGA BANDHAM’ yada ‘NAGA PASAM bilgisine aşina olan çok bilgili bir rahip ile ’ SADULAR ‘’MANTRİKAS’’ yada ‘GARUDA MANTRA’ ilahisi tarafından açılabileceğini  bu yol dışında, kapının hiç kimse tarafından hiçbir şekilde açılamayacağını söyledi. Bunun dışında kapıyı açmayı denemenin bile büyük uğursuzluk, hatta felaketlere yol açabileceği belirtildi. HİNDİSTAN da şu anda son derece kutsal ‘GARUDA MANTRA’ yı nasıl yürütebileceğini  bilen son derece kutsal ve güçlü ‘SİDDHAPURSHAS’ ya da ‘Y0GİS’ ya da ‘bir MANTRİKAS’ MEVCUT değil.

 

  • Leave Comments