Hayalet Gemi Ourang Medan

Hayalet Gemi Ourang Medan

1947 Haziran’ında Hollandalı gemi Ourang Medan’dan korkutucu mors mesajları gelmiş. Mesajda “Kaptan dahil tüm mürettebatımız öldü” diyormuş. Hemen arkasından “ölüyorum” diye ikinci mesaj radyoyla gelmiş. Mesajı alan gemilerden Silver Star hemen koordinatları tespit edip Ourang Medan’ın yanına gitmiş ve gemide bir sürü cesetle karşılaşmış.

 

ae64dc2c-42d0-e311-a7bb-14feb5cc13c9

Hatta ölü bir köpek de bulunmuş. Mesajları gönderen tayfa da haberleşme odasında ölü bulunmuş.Olayı tuhaf yapan şey ise, tüm cesetler elleriyle işaret ederek güneşe bakıyorlarmış. Ağızları sonuna kadar açılmış, suratlarında korku ifadesi ve dişlerini sıkmış bir şekilde duruyorlarmış. Diğer bir ilginçlik ise, vücutlarında darbe veya yaralanma görülmemiş. Silver Star müerttebatı geminin kargo bölümüne girmeye çalışırken, nedeni bilinmeyen bir patlama gerçekleştiği için hemen gemiyi terk edip Silver Star’a dönmüşler ve saniyeler sonra Ourang Medan sulara gömülmüş.

 

Bir araştırma sırasında da resmi kayıtlarda böyle bir geminin olmadığı ortaya çıkmıştır. İddialara göre devlet, yasal olmayan bir kargo taşımak için özel göreve çıkardığı için Ourang Medan’ı kayıtlarda göstermemiş. Ourang Medan mürettebatına ne olduğuna dair gizem hala sürmektedir. Bazıları okyanus dibindeki yarıklardan çıkan metan veya başka bir kimyasalın mürettebatı zehirlenmişler. Bazılarına göre ise, uzaylıların ya da hayaletlerin saldırısına uğramışlar. Ancak ne böyle bir gemi olduğuna dair bir kanıt var, ne de mürettebatının kim olduğu ve başına ne geldiğine dair bir kanıt var.

navio

  • Leave Comments