Fatimanın Sırrı

Fatimanın Sırrı

83 Yil Önce Günes Fatima’da Dans Etti 13 Mayis 1917 günü Portekiz’de, Lizbon’un yaklasik 150 km. kuzeyindeki Fátima kenti yakinlarinda olagandisi bir olay yasandi. Çobanlik yapan üç küçük çocuk, 10 yasindaki Lucia dos Santos, 9 yasindaki Francisco Marto ve kizkardesi 7 yasindaki Jacinta, Fátima’ya 1 km. uzakliktaki Aljustrel köyünün yakinlarindaki Azize Iren’in Magarasi (Cova da Iria) diye bilinen bir magaranin önünde koyunlari için küçük bir agil olusturmaya çalisiyorlardi. Hava açik ve rüzgarsizdi. Ansizin gök gürültüsüne benzer bir ses duyuldu, ardindan simsege benzer bir parlama oldu. Parlamanin olusturdugu isigin içinden, bastan asagi parlak beyaz giysili ve çok güzel bir genç kadin görüntüsü ortaya çikti. Beyazli kadin, çocuklara, kendisinden korkmamalarini söyledi ve her ayin 13’ünde bu magaranin önüne gelmelerini istedi.

Mary-and-Fatima hqdefault

Çocuklar, olayi gizlemeye karar verdiler. Ancak, en küçükleri olan Jacinta’nin, heyecanini yenemeyip annesine olaydan söz etmesi üzerine haber kisa sürede duyuldu. Herkes üç küçük çocugun Azize Iren’in Magarasi’nda Meryem Ana’yi gördügünü konusuyordu. Nitekim, çocuklar 13 Haziran’daki bulusmaya giderken arkalarindan da yaklasik 1000 kisilik bir grup geliyordu. Sonraki aylarda, olayi, yörede ve ülkede neredeyse duymayan kalmamisti. Öyle ki Temmuz, Agustos ve Eylül ayindaki bulusmalarda, çocuklarla birlikte gelenlerin sayisi giderek artmis ve 50 bin kisiye ulasmisti. Bu bulusmalarin ilginç bir yani da suydu: Üç çocuktan baska hiç kimse o isiktan varligi göremiyor ve konusulanlari duyamiyordu. Bununla birlikte orada bulunan binlerce kisi nedenini anlamaksizin bir yari trans durumuna giriyor ve kendilerinden geçiyorlardi.

“Günes Fátima’da Dans Etti” adli kitabin yazari Joseph Poletia söyle yazmisti: “Önce günesin isiginda bir azalma oluyordu. Sonra giderek siddetlenen bir vinlama sesi duyuluyor ve esrarengiz bir bulut ortaya çikiyordu. Küçük çocuklar ise dizlerinin üzerine çökerek kendilerinden geçiyorlardi. Bu arada orada bulunan herkes tanimi olanaksiz duygularla doluyordu.” Kimi taniklar ise o bulutun zaman zaman alçalarak çocuklari kusattigini öne sürüyordu.

epa000369594 Undated file picture of three little shepherds (L to R) Lucia, Francisco and Jacinta who saw the Holy Mary in 1917. Sister Lucia dead today with 98 years old. In 28 June 1999 Pope John Paul II deemed "authentic" a miracle attributed to the child shepherds at the shrine of Fatima in Portugal, bringing them closer to sainthood. The Virgin Mary was said to have appeared to the children Lucia, Jacinta and Francisco in 1917 and given them three messages - one about the end of WW I, one about Russia and a third "secret" that the Vatican never revealed. EFE/epa/-

jacinta-francisco-lucia-fatima

13 Ekim 1917 günü Azize Iren’in Magarasi’nin önünde onbinlerce kisi toplanmisti. Herkes mucizeyi, Meryem Ana’nin isigin içinden çikmasini bekliyordu. Ögleye dogru gögü gri bulutlar kapladi. Az sonra da siddetli bir yagmur basladi. Ama kimse yerinden kimildamiyordu. Saat tam 12’de bulutlar yavasça dagilmaya basladi. Az sonra bulutlarin ardindan günes belirdi. Ancak, kimileri bunu renkli ve çok güçlü isiklar saçan, disk biçiminde bir nesneye benzetmisti. Günes ya da “nesne”, her neyse renkli isiklar saçarak dönüyordu. (Bu dönme meselesinden ötürü, bazi arastirmacilar, sonralari, “dönen günes”, “danseden günes”, gibi tanimlamalar yapacakti.) Taniklara göre nesneden yayilan isiklar o denli güçlüydü ki, orada bulunanlarin yüzleri de, nesnenin dönüsüne bagli olarak, yayilan isiklardan ötürü renkten renge giriyordu. Çocuklar ise bir zeytin agacinin yaninda diz çökmüs göge bakiyordu.

indir image-10

O gün 70 bin kisi bunlara tanik olmustu ve bu son bulusmaydi. Beyaz giysili güzel kadinin, bir yil önce, “Ikinizi az sonra yanima alacagim” sözüne de uygun biçimde, Francisco 1919’da, Jacinta da 1920’de öldüler. Lucia ise sessizligini sürdürdü ve birkaç yil sonra da Rahibe Maria das Dores adini alarak Coimbra Manastiri’na girdi. Lucia, 1917 yilinin Mayis-Ekim aylari arasinda Meryem Ana tarafindan kendisine verildigini öne sürdügü mesajin ilk iki bölümünü 1941’de kaleme aldi ve hiyerarsik yoldan Vatikan’a, Papa 12. Pius’a ulastirdi. Iki yil sonra, 1943’te mesajin üçüncü bölümünü yazdi. Ancak, bu bölümle ilgili olarak, “Daha iyi anlasilabilecegi 1960 yilinda açiklanmasi dogru olur…” diye bir kosul da öne sürmüstü.

fatima_crowd d8a354cf49907c1e71485c71c4dfaf034cecd578

1959’da, yani “sir”rin açiklanmasina bir yil kala, Papa 23. Jean, bir zarfta bulunan ve Portekizce yazilmis mesaji açip agir agir okudu. Sonra derin düsüncelere daldi ve mesaji tekrar zarfa koyup mühürledi. Bir iddiaya göre, üçüncü bölümle ilgili olarak, yakinindaki din adamlarina söyle dedi: “Bu bölümü çok gizli tutmak zorundayiz. Çünkü isareti tüm dünyada panik yaratabilir.” Ve böylece, 23. Jean’in, konusulmasini bile yasakladigi “sir”, 1960 yilinda da dünyaya açiklanmadi. Yil 1967 idi. 23. Jean’dan sonraki Papa 6. Paul, Fátima olayinin 50. yili törenlerine katilmak üzere Portekiz’e hareket etmeden önce zarfi açti ve “sir”ri okudu.

Kendisine yakin çevrelerin ifadelerine göre 6. Paul derin bir bunalima girmis ve günlerce kendisine gelememisti. Bir söylentiye göre 6. Paul, Fátima mesajinin bir bölümünü, nükleer faaliyetlerin dünyayi nasil bir uçurumun kiyisina getirdigi anlasilabilsin diye, Washington’a, Londra’ya ve Moskova’ya göndermisti. (Mesajin bugün bilinen bölümünün, böylelikle kamuoyuna sizdigi öne sürülür.) Sonraki Papa, Vatikan’in tarihi boyunca görmedigi kadar aydin, ileri görüslü ve alisilmisin disinda bir din adami olan 1. Jean Paul idi. Ne var ki, 1978’de göreve geldikten 33 gün sonra aniden ölüverdi. Yari açik yari kapali açiklama söyleydi: Papa, Fátima’nin üçüncü sirrini okudu ve yorgun kalbi buna dayanamadi! 1. Jean Paul, daha baslangiçta Kilise’nin tutuculuguna karsi reformcu tavirlariyla dikkat çekmisti ve üstelik kalbi de sapasaglamdi! Kendisi belki de “üçüncü sir”ri tüm dünyaya ifsa edebilecek Papa kanaatini uyandirmis ve bu yüzden de tehlikeli (!) sayilmaya baslamisti ve kuskusuz Fátima’nin üçüncü sirrini biliyordu.

FATIMA-UFO mesut-ali-murat-yel-2

2000 yilinin Mayis ayinda, Fátima olayinin 83. yildönümünde, simdiki Papa, 2. Jean Paul’ün üçüncü sirri açiklayacagi söylentileri yayildi. Kimi yerli ve yabanci yayin organlarinda, Beyaz giysili bir din adaminin, yani Papa’nin, Mehmet Ali Agca tarafindan vurulmasi, üçüncü sir olarak açiklandiysa da, bunun, mesajin daha önce açiklanan bölümüyle karsilastirildiginda son derece mantiksiz bir iddia oldugu anlasilmaktadir. Ayrica mesajin açiklanan bölümünün Ekim Devrimi’ni, Ikinci Dünya Savasi’ni ya da Sovyetler Birligi’nin dagilmasini bildirdigine iliskin yorumlar da pek dogru olmasa gerek. Mesaj, anlasildigi kadariyla daha çok Kilise’ye ve dünyanin gidisatini elinde tutan ülke liderlerine bir uyari niteligi tasiyor. Ya hiçbir Papa’nin açiklamaya yanasmadigi üçüncü sir? O, henüz açiklanmadi ve hâlâ Vatikan’da, Papa’nin elinin altindaki bir kutunun içindeki kapali bir zarfta bulunuyor.

anaviel sr lucy Third Secret of Fatima4


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gizemlervebilinm/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gizemlervebilinm/public_html/wp-content/plugins/mashsharer/includes/debug/classes/MashDebug.class.php on line 159