Dünyanın En Büyük Yılanı 59.5 mt.

Dünyanın En Büyük Yılanı 59.5 mt.

Canavar bir yılan boyu neredeyse bir futbol  sahası kadar.Geçmiş yıllarda helekoptere saldırmaya çalışırken fotoğrafı çekildi. Bu canavar yılanın ne kadar büyük olduğu ise derinlemesine bir analiz sonucunda anlaşıldı. Tüm insanlık tarihi boyunca büyük yılanlar hakkında pek çok efsane  ve söylence  vardı.Bunlar bulunan bazı fosiller ve çizimlerce de desteklendi. Güvenilir tanıklar ve bazen 3. Şahıslar ile bazı fotoğraflar günümüzede de bu varlıkların olabileceği konusunda şüphe uyandırdı.

tumblr_m1nu2sRF5b1r0umfwo1_500

2. Dünya savaşı boyunca , İngiliz hava kuvvetlerine  Belçika avcı uçağı Squadron lideri bir pilot . 6 Düşman uçağı düşürüp ve  44 önemli yere yere sorti yaptıktan sonra Albay rütbesine  yükseltirdi ve başarısı sonucu uçan haç ödülünü aldı. Savaştan sonra bombardıman uçaklarının  gece uçan v komutasını aldı. Topluluk halinde uçan bu bölük Belçika olarak Kongo nun üzerinde uçuyordu. Böylesine bir insanın verdiği rapor ise gerçekten ciddiye alınması gereken birşeydir.

maxresdefault

1959 yılında Afrikada birgün . Bir helikopter görevini tamamladıktan sonra hava üssüne giden yolda .Albay garip bir kitleyi yılana benzeterek şaşırdı.Arazi boyunca onun yolu sardığını görünce onu daha iyi görebilmek adına daireler çizmeye başladı.Helikopterin içindeki mürettebattan biri fotoğraf çekmek için hamle yaptı .o yükseklikte yaklaşık 500 feet   uzunluğunda görülen Canavar dev yılan ise izlendiğini anladı. Ve geri çekilir gibi toplanmaya başladı.ve helikoptere doğru birkaç defa uzanarak hamle yaptı. Tecrübeli pilot Albay ise bu sırada yükseldi. Bu canavar dev yılanı bulunduğu yerdeki haliyle 50 ayak uzunluğunda belki daha fazla olabileceğini söyledi.

indir

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, şimdiye kadar ölçülen en uzun yılanın uzunluğu 10 metredir.  Dünyanın en büyük yılanı olan titanaboa nın boyu ise 13 metredir.

 d742286348e68f675f657f4bcffb8d14

Daha sonra bu dev yılan hakkında raporlar çıkmaya başladı.Özellikle Kamina bölgesi diye bilinen yerde sıkça görüldü.

 Orijinal fotoğrafları KLaptan lorevzo W CIc ulusal yorumlama merkezine e gönderildi.

Gönderilen dördüncü fotoğrafta yılan bütünüyle alt kısım daki arazi ile görülmekte ,kaydeden kameranın markası ve modeli resmin altında işlenmiş durumda.

tumblr_m04lkj8iJh1r6ti0go1_540 (1)

 Mektupta belirtilen önemli noktalardan biri de resimde görülen termit yuvaları olduğu.Bu onların ne demek olduğu bilmeyen biri için kafa karıştırıcı olabilir. Bunların Afrika termit yuvaları olduğu söyleniliyor.

tıpkı resimdekiler gibi. Afrika termit yuvalarının büyüklüğü hakkında bu resimlerden bir fikir sahibi olabilirsiniz.Bunlar kesinlikle büyük ve tanımlanabilir şekiller.Mektupta üst kısımda bu termit yuvalarının ve gölgelerinin görüldüğü belirtilmekte.ve en üstteki kesitin bir sütun gibi dairesel olduğu ve bu sonuçlar dahilinde bunların ne kadar büyük olduğu tahmin edebiliriz.

a-giraffe-walks-behand-a-termite-mound-in-the-bushland-of-the-okavango-delta-in-botswana-1600x1066-1024x682

Bu termit höyükleri neredeyse bir insanın iki yada üç katı büyüklüğündedir, buda 1.5 feet yada 4.5 metre uzunluk yapar.Eğer bir ölçeklendirme yaparsak , yılanın olduğu yerden ne kadar uzun olduğunu söyleyebiliriz. Yılanın boyunu bir yerden bir yerden diğerine 13 termit yuvası kadar uzunluk yapmakta. Buda kaba bir hesapla 195 fet yada 59.5 metre yapmakta. Gelen mektuptada yaklaşık 200 ft olduğu yazmakta.Yani  soyu tükenmiş ve dünyada yaşamış bilinen en büyük yılan olan titanabo dan 5 kat daha büyük. 

1333517015852titanoboa1

 Bu raporlardan başka raporlarda bulunmaktadır.Kongo bu açıdan dev yılanlar ve daha bilinmeyen pek çok canlı için bir yaşam yeri gibi durmakta.

 

  • Leave Comments