Dev WUHNAN Karakurbağaları

Dev WUHNAN Karakurbağaları

Bu devasa, albino, kurbağa gibi canlıların Çin’in izole eyaleti Hubei nin karanlık bir köşesinde pusuda beklediği söyleniyor. Bu büyüleyici efsane Wuhnan olarak bilinen merkezi Çin’in Hubei eyaletinin ıssız, dağlık bölgeden bize geliyor. Yerel balıkçılara göre, derin su olan gorges – Bao Fung Gölü üzerindeki bölgede,doymak bilmez iştahları ile en rahatsız edici amfibi, devasa beyaz tenli kurbağa canlıların olduğu söyleniyor.

Bu öfkeli yaratıklar ile ilk karşılaşma ve İlk dehşet köylü balıkçıların kendi sulu alanları içine dinamit atarak bu hayvanların kendi arka bahçelerin den temizlemeye çalışması ile başlıyor.1962 yılında, balıkçıların kıyı ötesinde kullandığı patlayıcılar neredeyse 90 metrelik bir alanda etki etse de Bu hayvanların, sulu mekanlara çok yakın şekilde başıboş dolaşarak herkese saldırmaya devam etmiştir.

 

1962 de kamu kayıtlarında bu gizemli yaratıklar ile daha etkileyici bir karşılaşma bulunmaktadır.1995 yılında Avustralya’nın Brisbane Courier Mail de basılmış bir habere göre, Pekin Üniversitesi’nden dokuz bilim adamı bir sefere çıkar – Profesör Chen Mok Chun liderliğindeki – bilimsel gurup bu yaratıkları araştırmak ve video ya çekmek için 1987 Ağustos ayında, uzak Wuhnan bölgesine yolculuk sırasında bölgenin sucul fauna çalışması sırasında Bilim adamları Wuhnan nın en dipsiz boğazlardan birinin kıyılarında kamp kurmaya başladı bu sırada göl yüzüne ve onlara doğru yüzmeye başlayan .üç dev hayvanı bildirildiler.

Sersemlemiş bilimadamları yaratıkları 6 feet kadar bir uzunluğu aşan, soluk derili ve geniş açık ağızlarına sahip, kurbağa görünümlü olarak tarif ettiler. Tanıkların birden fazlası hayvanların bakışlarında “saldırgan” ve tehditkar bir ifade gördüler

Bilimin bu adamlar canavarlara inanamayarak ve biraz daha yakından bakmak isterken yaratıklardan biri aniden dev dili açılıp görgü tanıkları daha tepki veremeden – kameraya çeken bilimadamını bacak ve çizmelerinden yakaladı.ve yutmaya başladı tekrar suya.geri döndü. Diğer iki canavarda geri kalan bilim adamlara saldırdı ve cansız kalan avlarını yutmaya başladı. Grub içinden bir tek bilimadamı kurtulabildi ve olanları anlatma şansına erişti. Fakat ilerleyen zamanda yaşadığı şok yüzünden kalp krizinden öldü ve bu olay çözülemeyen gizemli sırlarda yerini aldı.

    1. Esvet Özer 12 Eylül 2017

    Leave Comments