Bell Cadısı

Bell Cadısı

Bu öykünün yasandigi yillarda varligini bir yere vurarak belli eden hayalet kavrami bilinmediginden, bir cadilik olayi olarak düsünüldü. ABD’ nin Tennessee eyaletinde Bell ailesinin evine musallat olan kötü bir güç, olayin geçtigi tasra toplulugunda bu güne kadar karsilasilmamis bir olaydi. Bu olay gerçeklestiginde Amerika’ da hiçbir sekilde cadilik ya da cadilarlailgili bir olay yasanmamisti. Sene 1817… Bell ailesi bir takim hurafeleri de kapsayan güçlü inançlari olan insanlar olarak taninirlardi. Hatta Kate Batt isimli bir kahinin ögütlerine de bazi zamanlarda bas vurduklari oluyordu.

Olayin ilk belirtileri 1817 yilinda baslar ve 1821 ilkbaharinin sonunda biter. Ama bir can alarak! John Bell’ in ölümü. Hikayenin başı şöyledir.Bir çiftçi olarak hayatını kazanan John Bell Sr, 1800’lerin başından beri Adams, Tennessee ailesi ile birlikte yaşadı. 1817 yılında ailesi Kate Batts adında bir bayan olduğuna inanılan cadı tarafından saldırıya uğramaya başladı .Bu olay duvarlar sesleri ile başladı ve sıradışı sesler, insanlar bilinmeyen bir şey tarafından tokatlanması ve kıstırılmasından, nesnelerin etrafa atılmasına ve görünür bir neden olmaksızın korkutul muşhayvanları kapsayacak şekilde genişledi.

250px-Bellhome 565bellhomestead_6

1894 da Bell Witch bir Doğrulanmış Tarihi,kitabının yazar Martin Van Buren Ingram POLTERGEIST olaylarının Kate adında bir kadından kaynaklandığını olduğunu iddia ediyor ve bu kadının sık sık yüksek sesle Bell ailesine dışarıdan lanetli olduklarını bağırıyordu.Etkinlik Bells lerin ‘genç kızı Betsy merkezli,olup Joshua Gardner ile nişanlandıktan sonra kötüleşti. Daha sonra Bell ailesi kapılarının dışında tırmalama sesleri duyarlar ve evlerinin çevresinde yarı köpek yarı tavşan bir yaratık bulurlar.Kimileri evlerinin perili olduğunu söyler. Bazı hikayelerde ailenin Bell cadısı tarafından zehirlendiğini yada Bell cadısı tarafından önceleri aldatılıp öldürülen bazı köleler tarafından öldürüldüğü söylenir .

Dean2HeadedDog dean

Bu olayların üzerinden sakin geçen yedi yil sonucunda görünüste kötü bir tehdidi gerçeklestirmek amaciyla, kisa bir süre için tekrar geri gelmistir. Bell ailesinde bu cadi ile ilgili fenomenler 1943 yillarina kadar devam eder. Arada kalan süreç içinde ise bir çok olayin sonucu ölümle noktalanmistir. John Bell’ in ölümünden sonra cadinin enerjisinde gözle görülür bir azalma olmustur ve sanki görevini bitirip gidecegine dair sevinir gibi bir davranis sergiledigi de bilinmektedir. Hatta bir gün söminenin içinde olan bir patlamanin ardindan cadi son kez konusur ve “Gidiyorum ve yedi yil sonra tekrar gelecegim” der. Ve vermis oldugu sözü tutarak tam yedi yil sonra tekrar döner.

WilliamPorter johncem DSCN0686 bellwitch_cabinint bell_witch_cave_2 bell_witch_cave_1 Bell_Witch_Cave bell_022 a3544015860_10 1186776343

  • Leave Comments