ATLANTİS’İN GİZEMLİ TÜNEL SİSTEMLERİ

#atlantis # agarta #gizemlervebilinmeyenler

Dünyanın çeşitli yerlerinde Atlantisliler’ce dikilen devasa yapılar insanı hayrete düşürmektedir. Örneğin, Tiahuanako’nun ilginç bir yanı, bu kentin olağandışı bir biçimde inşa edilerek depremlere karşı kesinlikle dayanıklı bir hale getirilmesidir. Geçmişin o günlerinde, dünya, fiziksel olarak gayet dengesizdi, İşte bu nedenden dolayı Atlantisliler, gerektiğinde hem doğal afetlerden, hem de uzaydan gelen saldırılardan kaçarak, sığınabilmek için, fantastik tünel sistemleri inşa ettiler.

Erich Von Daniken «The Gold of the Gods» («Tanrılar’ın Altını») adlı harikulâde kitabında, Ekvator ve Peru’nun altında uzanan «binlerce mil uzunluğunda devasa bir tüneller sistemi» nden söz eder. Bir birleriyle irtibatlı mağaralar ile tünellerin oluşturduğu bu sistem, 1965’de Juan Moricz tarafından keşfedilmişti.

Von Daniken’in anlattığına göre tünellerden biri, içinde som altından yapılma çeşitli türden hayvan heykellerinin yanı sıra taş ve metal nesnelerin de bulunduğu muazzam bir hole uzanıyordu. Dahası, üzerinde bilinmeyen bir lisanda yazılmış yazılar bulunan metal plakalar (yapraklar) dan teşekkül etmiş, metal bir kütüphane de mevcuttu. Moricz’e göre bu yazılar, insanlığın tarihi ile kaybolmuş bir medeniyet hakkında ayrıntıları içeriyor olabilirler.

«Timeless Earth» («Zamansız Dünya») adlı kitabında, Lima’yı Cuzco’ya bağlayan ve oradan da Bolivya sınırına kadar uzanan bir tünel sisteminden söz eden Peter Kolosimo şöyle yazıyor :

Kazanç peşinde koşanlar a çekici gelebilecek bu tüneller, büyüleyici bir arkeoloji sorunu olarak da gözükürler. Araştırmacılar, tünellerin, bunları kullanan fakat kökeni hakkında bilgileri olmayan İnkalar tarafından yapılmadığı üzerinde hem fikirdirler. Aslında, bu tüneller insanı öylesine etki altında bırakırlar ki, bazı bilim adamlarının yaptığı gibi, bunların bilinmeyen bir devler ırkının elinden çıkmış olduklarını düşünmek pek de tuhaf kaçmaz.»

#atlantistürkçe   #atlantistengelenadam  #atlantisfilmi  #atlantisfragman  #atlantisbelgeseli  #atlantistft   #atlantisodyssey  #atlantiskıtası   #atlantisavm  #atlantisadası   #atlantisairdrop   #atlantisaquapark  #atlantisaquaman

Atlantis, atlantis, atlantis türkçe, atlantisten gelen adam, atlantis filmi, atlantis fragman, atlantis belgeseli, atlantis tft, atlantis odyssey, atlantis kıtası, atlantis avm, atlantis adası, atlantis airdrop, atlantis aquapark, atlantis aquaman, a man from atlantis, atlantis coin, atlantis metaverse, atlantis internet, atlantis kıtası, assassins creed odyssey atlantis, atlantis lost empire, journey to atlantis, stargate atlantis, atlantis report, agarta, agarta uygarlığı, agarta efsanesi, agarta ve şambala

 

  • Leave Comments