Ağzından Alev Çıkaran Adam

ABD’de, geçmişte gizemleri inceleyenlerin eline eski gazete ve dergi kupürlerinde çeşit, çeşit haberler ele geçer. İşte o yıllardan kalan gizemli bir haber. Michigan News adlı bir tıp dergisinin 1800 yılına ait bir sayısında, nefesiyle alev çıkaran mucizevi bir adamdan söz ediliyordu.

Bu doğaüstü güce sahip olan adam A. W. Underwood adlı 24 yaşında bir zenci idi. Kendisinin üzerinde yapılan tüm araştırma ve deneylerde Underwood’un açıklanamayan kabiliyetinde hiçbir hile olmadığını anlayan dr. Woodman olayı şu şekilde açıklamıştır: “ Underwood herhangi bir kişinin mendilini ağzına götürür ve sadece bir üfleyişiyle tutuştururdu. Hile yapmadığını için soyunmaya ve ağzını herkesin gözü önünde çalkalamaya da rıza gösterirdi. Üzerine üflediği veya nefesinin değdiği kağıtlar ve kumaş parçalarının birden parlayarak alevler içinde kalmalarına imkan yoktu.

Underwood’un topladığı kurumuş yaprakları bile nefesiyle tutuşturduğunu defalarca gördüm.” 1927’da yayınlanan bir başka haber isse şöyledir: Başkan yardımcısı Charles G.Dawes bir diğer alev çıkaran adamla bir dizi deney yapmıştır. Bilim adamlarının tüm aksini ispat etme çabalarına rağmen bu deneylerde de bir hile bulunamamıştır. Ancak bu tür deneylerdeki bilinen en üstün yetenekli insan, ilk olayda anlattığımız ve üzerinde bir kobay gibi deneyler yapılmasına izin veren ilk örneğimizdeki zenci Underwood’dur.

  • Leave Comments