ABD Terörle Mücadele Merkezi Yanlışlıkla ‘Uzaktan Zihin Kontrolü’ Belgelerini Yayınladı

Çok ajanslı bir terörle mücadele merkezi olan Washington State Fusion Center, bu hafta yanlışlıkla bazı şaşırtıcı belgeleri yayınladı. Bu raporda, uzaktan zihin kontrolünün etkileriyle ilgili bir dosya olduğunu iddia ediyor.

Araştırmacı gazetecilik sitesi Muckrock, merkeze bir Özgürlük Yasası talebinde bulundu ve Fusion’ın beyaz üstünlükçü gruplara ve çok soldaki aktivist Antifa’ya yaptığı soruşturmalar hakkında belgeler aradı. Geri döndükleri belgeler arasında “insan vücudu üzerindeki EM etkileri”başlıklı bir dosya vardı .

Dosya, elektromanyetik dalgaların insan vücudu üzerindeki etkilerinin bir açıklamasını içeriyordu. Raporda bir belgenin açıkladığı bu dalgaların bir kişinin düşüncelerini okuyabildiğini ve yayınlayabildiğini, uzuvlarını değiştirebildiğini, hayallerini kontrol altına alabildiğini ve duyumlar yaratabildiğini ifade ediyor. Diğer bir belge, elektromanyetik zihin kontrol silahlarının uydu yoluyla, cep telefonlarıyla veya uğursuz görünümlü siyah bir karavanın arkasına saklanan ekipmanlardan nasıl kullanılabileceğini açıklıyor gibi görünüyor.

Dosyanın hiçbir yerinde, Merkez tarafından söz konusu bu teknoloji hakkında herhangi bir araştırma yapılmamıştır ve görüntülerin kökeni de açıklanmamıştır. Görüntülerde hiçbir ajans logosu yoktur ve farklı bir sürüm için tasarlanıp amaçlanmadıkları açık değildir. Aynı şekilde, basitçe bir personel üyesine ait olabilirler ve kazayla FOIA’nın serbest bırakılmasına girebilirlerdi.

Popular Mechanics’e göre , görüntülerin bazıları Nexus dergisindeki bir komplodan ibaret, komplo teorileri ve paranormal olaylar hakkında yazan  Avustralyalı bir yayından. Söz konusu makalede, 1992 yılında John St Clair Agnew tarafından NSA aleyhine açılan bir dava açıklanmaktadır. Agnew, NSA’nın “ABD vatandaşlarına gizli olarak suikast yapmak veya gizli psikolojik kontrol işlemlerini yürütmek için hastalara zihinsel olarak teşhis konmasını sağlamak için elektromanyetik teknolojiyi kullandığını iddia etmektedir”

Agnew’in davasının sonucu bilinmiyor. Tarihsel olarak, CIA Soğuk Savaş sırasında MKULTRA programının bir parçası olarak zihin kontrolünü denemiştir. 1977’deki Senato duruşmalarına göre , bu deneyler halüsinojenik ilaçların kullanımı, hipnoz ve duyusal yoksunluğu içermekteydi.

 

 

 

    1. Bülent 4 Mart 2019

    Leave Comments