23 Eylül 2017’de Neler Olacak Dünyanın Sonu mu Geliyor ?

Anımsayacağınız üzere Maya takviminin sona erdiği gün, bizim takvimlerimizle 21 Aralık 2012 yi gösterdiği gün gelmişti Dünyanın sonu. Fakat daha öncekiler gibi bu kehanet de boş çıkmıştı. Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni kehanetler ve teoriler atıldı ortaya.

Bir araştırmacı olan David Meade, Planet X: The 2017 Arrival adlı kitabında dünyanın bu yılın Eylül veya Ekim aylarında yok olacağını iddia ediyor. Bununla da kalmayan Meade, dünyanın sonuna karşı zenginlerin şimdiden sığınaklar hazırladıklarını, yani onlarında bu gerçeğin farkında olduğu ancak biz sıradan insanlarla paylaşmaktan kaçındıklarını dile getirdi. Toplumun karanlıkta bırakıldığı ve böylece panik ortamının oluşmasını engellediklerini de sözlerine ekledi. Meade’in kanıtları ise şöyle:

“Depremlerin sayısı ve yoğunluğu dramatik bir şekilde artıyor.”

“Fırtınaların sayısı da, boyutu da türleri de katlanarak artıyor. Dünya yüzeyinde çatlaklar beliriyor. Sıcak hava dalgalarının süresi de sertliği de artıyor.”

Ki buna örnek olarak kategori 5 de yeralan İrma kasırgası verilebilir. Irma Kasırgası, Atlantik Okyanusu’nda bugüne kadar kaydedilmiş en güçlü fırtınalar arasında yer alıyor. Kasırganın hızı, saatte 300 kilometreye ulaşıp  Irma, Karayipler’den ABD’nin Florida eyaletine doğru ilerliyor. Harvey ve Irma kasırgalarının sadece ABD’nin Texas ve Florida eyaletlerine verdiği zararın 290 milyar doları bulacağı belirtildi.

“23 Eylül 2017’de Ay, Virgo (Başak) takımyıldızının tam altında hiza alacak. Güneş bu takımyıldızını örtecek ve yalnızca 2017’de yaşanan bu hadise sonucunda bir doğum yaşanacak. Gupiter de 9-9-17’de doğmuştu.”

“Bir sonraki hadisede ise yeni doğan bu gezegen, Planet X (X Gezegeni) sanı kaplayacak ve Dünya ile Ay bir sonraki dolunaya kadar gölgede kalacak.”

Aslında bu iki alamet de yeni ahidin vahiy 12. Kısmında yazmakta.

Ancak her yıl olduğu gibi kıyamet alametçilerinin sayısı bir ile sınırlı değil. “Kıyamet günü sığınakçısı” Robert Vicino da Nibiru’nun geldiğini söylüyor. Zenginlerin hayatta kalmak için sığınaklar yaptıklarını söyleyen Vicino “Rusların neden 40 milyon kişilik bir sığınağı var hiç düşündünüz mü?” sorusunu da insanlığa yöneltiyor. Vicino ayrıca İncil’in de kıyametten bahsettiğini bir kez daha hatırlatma ihtiyacı görüyor. “Hayatta kalmış ve yaralanmışsanız, radyasyondan yanmışsanız sokaklarda, sıçanlar ve diğer insanlarla açlıkla mücadele ederek, dünyadaki cehennemde hayatta kalmaya çalışacaksınız.” sözleriyle de işin ne denli ciddi boyutlara ulaştığına vurgu yapıyor.

Onlarca yıl boyunca insanlık Neptün’ün ötesinde yer alan Nibiru veya X Gezegeni olarak adlandırılan “gözlerden kaçmış” bir gezegenin dünyayı yok edeceği teorisi savundu, savunmaya da devam ediyor. Hatta birçokları bu gezegenin ya da cismin dünyayı 2015 yılında vuracağı konusunda iddialıydı. Öncesinde ise Maya takviminden yola çıkılarak dünyanın sonunun 2012’de geleceği söylenmişti.

NASA, Beyond 2012 adlı yazısında Nibiru efsanesinin yalandan ibaret olduğunu “Eğer Nibiru ya da Planet X gerçekten de dünyaya doğru gelmekte olsa bilim insanları bunu en azından on yıl öncesinde takip etmeye başlarlardı ve bizler bugün çıplak gözle baktığımızda bile görebiliyor olurduk.” sözleriyle duyurmuştu.

Sovyet doğumlu Amerikalı yazar Zecharia Sitchin Nibiru’dan ilk olarak 1976 yılında yayınlanan The 12 Planet adlı kitabında bahsetmişti. Bu gezegende ise insanlığında yaratıcısı olan antik uzaylıların, Annunakilerin yaşadığını iddia etmişti. UFO Investigations Manual kitabının yazarı Nigel Watson ise Sitchin’in, Nibiru’nun Mars ve Jüpiter arasında yer alan Tiama adlı bir gezegene çarparak Dünya’yı yarattığını söylemini hatırlatıyor. “Nibiru’da yaşayan ve insana benzeyen ileri bir tür olan Anunnakiler Afrika’dan altın çıkarmak için Dünya’ya geldiler. Ancak madencilik işleri için çalıştıracak insanlara ihtiyaçları vardı ve bu yüzden de Homo Sapiens olan insanları yarattılar.”

Bu gibi düşüncelerin popülerliği gösteriyor ki uzayda yapılan çalışmalardan çıkan her sonuç aynı dakika içinde Nibiru’nun ya da onun gibi dünya dışı yaşam formlarınca istila edilmiş diğer cisimlerin/gezegenlerin varlığını kanıtlamak adına bir ipucu olarak kullanılacak.

Ama söylenenler ve teoriler ne yazık ki bunlarla sınırlı değil, ardı ardına pek çok şey, domino taşı gibi birbirini izleyip üst üste yıkılmakta ve insanları soru işaretine boğmakta. Bunlar neler mi ?

  • 1997’den beri birçok filmde ve dizide hatta çizgifilmlerin içinde bile 23 Sayısı ve Kıyamet sürekli tekrarlanmakta .(z nation , 23, simsons)
  • İlluminati, büyük bir kaos peşinde. Kaostan Gelen Düzen düşüncesi için Yıllardır bu tarihi bekliyorlar. İlluminati kartlarında 23 sayısı ve meteor çarpması, kıyamet ile ilgili görseller bulunmakta

 

    1. Receb 5 Şubat 2018
    2. çılgınzüreyfa 10 Eylül 2019

    Leave Comments