YEŞİL PENÇE CANAVARI (İndiana, ABD)

Yeşil Pençeli Canavar ile bildirilmiş tek karşılaşma Ohio Nehrinin huzurlu sularında gerçekleşmiştir.

21 Ağustos 1955 tarihinde, Bayan Darwin Johnson Evansville, Indiana ya yakın Ohio Nehrinin yüzeyinin altında iğrenç bir yaratık olduğunu iddia ettiği korkunç bir karşılaşma yaşadı. Bayan Chris Lamble isimli arkadaşı ile yavaşça yüzerek suyun tadını çıkaran bayan Johnson,ın dizi aniden büyük tüylü bir, pençe gibi eller tarafında tutulduğu iddia edildi..

 

Kıyıdan sadece 15-metre uzakta olan bayan Johnson canını kurtarmak için mücadele etti. Bayan Lamble nehrin yüzeyinin altında sadece korku ile bakakaldı. Bayan Johnson bacağını tekmeleyerek uzaklaşmayı başardı, ama neredeyse bu kez de o ele geçiriliyordu. Çaresizce arkadaşının nehrin karanlık yüzeyinin altına çekilirken izleyen Bayan Lamble ın en feryatları kıyı boyunca yankılandı. Ikinci defa çırpınarak ve yüzeye çıkmaya çalışan Bayan Johnson arkadaşının olduğu kıyıya doğru atıldı ve onun sıçrama etkisi görünüşte onu sevimsiz saldırganını korkutup uzaklaştırdı.

 

Arkadaşını kıyıya çeken, Bayan Johnson onun bacaklarının üzerinde yeşil bir, palmiye baskısı şeklinde leke ve delikleri gördü. Bacaklar tedavi edildi fakat lekelerin geçmesi günleri bulmuştu.

 

Ne Bayan Johnson, ne de Bayan Lamble yaratığın net bir bir görünümü tasvir edemedi fakat konu ile ilgili hayali çizgiler çizildi.

THETIS göl canavarı özellikle de düşmanca doğası açısından,. diğer araştırmacıları bu olay üzerine bölgeye çekti.

 

Bu durumdaki en ilginç dipnot araştırmacı Terry Colvin tarafından rapor edilmiştir.J ohnsons görüştüğünü Colvin, olaydan sonra Bay ve Bayan Johnson Hava Kuvvetleri’nden Albay olduğu iddia edilen bir kişi tarafından kendi Godtown, Indiana evinde ziyaret edildiğini iddia etti. Görünüşe göre bu “Albay” Yeşil Pençeli Yaratık ile Bayan Johnson’ın karşılaşmaları ile ilgili kapsamlı notlar aldı ve olayla ilgili daha fazla konuşmamaları için çifti tehdit etti.

 

    1. Esvet Özer 12 Eylül 2017

    Leave Comments