Waverlyhills Sanatoryumu

Sanatoryum, tüberküloz hastanesi olarak 1910 yılında hizmet vermeye başladı. Tüberküloz o sırada tedavisi olmayan ciddi bir hastalık olduğu için hastalar halktan ayrı tutuluyorlardı.

Tüberkülozun tedavi edilmesi için gereken streptomisin ilacı geliştirilene kadar 64.000 kişi bu hastanede hayatını kaybetti. 1961″de kapatılan Sanatoryum bir sene sonra akıl hastanesi olarak tekrar açıldı ve hastalara kötü davranıldığı için kapatıldığı 1982″ye kadar hizmet verdi. Özellikle 3. ve 5. katlarında doğa üstü olayların yaşandığı söylenen hastanenin en meşhur odası 502 nolu oda. 1928 ve 1932 yıllarında bu oda da çalışan iki hemşire bilinmeyen sebeplerden dolayı intihar etmiş. iddialara göre bir hemşire bıçaklanarak öldürülmüş. Paranormal araştırmalar yapan bir grup hastane içinde resim çekip, resimleri banyo ettirdiklerinde kapının kenarında bir kadın silüeti görürler. Resim ve resimdeki, hastanenin tarihi ve arşivi araştırılınca onun bıçaklanarak öldürülen hemşire olduğu anlaşılır.  Hastanenin bir diğer meşhur yeri ise ölen hastaların cenaze arabalarına taşındığı “Ölüm Tüneli” olarakta bilinen 150 metrelik tünel.Bu tünelin içinde ve etrafında da pek çok paranormal ses ve görüntü kaydı alınmış.

 

  1. yüzyılın en büyük paranormal olaylarının yaşandığı bu tarihi mekâna tur bile düzenlenmiyor. Bulunduğu yere öylece terkedilmiş sanatoryum, gündüz bile korkunç gözüküyor. Karanlık, bunaltıcı ve tüyler ürpertici bu mekâna girmek akıl kârı iş değil. Saptanan bazı raporlara göre geceleri, dolaşan hastaların ruhları çok rahat bir şekilde görülebiliyormuş. Gündüzleri ise hasta hücrelerinden yardım bağırışları duyuluyormuş.

 

Binanın yakın zamanda yıkılması düşünülüyor.

 

    1. mystery 21 Ağustos 2016

    Leave Comments