Ana sayfa Demonlar ve Mitolojik Varlıklar Wabanakı Kabilesinin Buz Devi Kee-Wakw

Wabanakı Kabilesinin Buz Devi Kee-Wakw

292
0
PAYLAŞ

“Chenoo”, “kiwakwa” veya “giwakwa” olarak da bilinen kee-wakw, Wabanaki kabilesinin devleriydi. Ama bir kee-wakw ile yüz yüze görüşmek, muhtemelen iyi fikir değildi. Çünkü eğer biri onu kızdırırsa canavar hızla büyümeye başlardı.

Kee-wakw devasa dişleri  insan etinin tadını severdi. Kızılderelilerin hayatta kalmasının tek şansı, kee-wakw’ların acıkmamış olmasını ummaktı. ..ama onlar her zaman açdı.

0 - Wabanakı Kabilesinin Buz Devi Kee-Wakw

Kee-wakw’ı yapan şeylein kökenleri değişir. Bazıları, güçlü bir şamanın, yaratığın kendisi olarak mezardan yükselme sihrine sahip olduğunu söylüyor. Diğer öykülerde ise büyük ruhun , kötü bir ruhun sahip olduğu kimsenin  veya ciddi bir suç işleyen (bir kabilenin aç kalmasına izin vermek gibi), kalbinin Buz’a dönmesine ve onları bir kee-wakw’a çevirdiğini anlatır. Bazıları ayrıca dönüştürülmüş bir insan olmadığını, ancak doğuştan bir canavar olduğunu iddia eder. İçlerindeki buz parçaları, güçlerinin kaynağıdır.

Kee-wakw’u yenmek için, onu Buzdan kusturmak ya da yaratığı tuzla çözmek zorundaydılar. Bazen, bunu yapmak kee-wakw’ı bir zamanlarolduğu şeye  insana geri döndürürdü.

PAYLAŞ
Önceki makaleKameraların Yakaladığı Ufo Videoları
Sonraki makaleBanyodaki Korkunç Varlık
Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here