VOODO BÜYÜSÜ

VOODO BÜYÜSÜ 

Voodoo Voodoo,monoteistik ve büyüsel bir animizm türüdür.Voodoo inancını ve Temel Voodoo(Vudu) büyülerini size tanıtmadan önce kelime anlamlarını bilmeniz gerekcek…Voodoo, Afrika’nın Benin Cumhuriyeti’nin etnik dillerinden “Fon Dili’nin” kurallarına göre düzenlemiş bir sözcüktür.İki hecelidir.Voo…Doo, Voo:İçe Bakış , Doo ise “bilinmeyen” anlamına gelir. Voodoo ‘ya inan kişilere Voodooist denir.(Tıpkı Ateist,Satanist,Hümanist,Darvinist gibi bir olguya inan kişilerin topluluğunu belirtmek için çoğu terimin sonuna -ist eki getirilir)Voodooistlerin Tanrı olarak kabûl edip taptıkları varlık ‘Djo’ dur.Voodooistler Tanrıları Djo’yu “Evrensel Nefs’in Efendisi” olarak tanımlıyor.

shaman-voodoo-doll-witchcraft-witch-candles-fire-magic-skull-fragments

Voodoo’ya göre iyi ve kötü hep yan yana bulunuyor. Voodoo’da kişiden ruhsal bilgisi ile, ahlaki yönden bozuk doğaları düzeltmesi ve dengeyi sağlaması isteniyor. Voodoo’ya ve Voodooistlere göre insan bir hayvandan farksız olarak doğar.Fakat insan’a bir hayvandan farklı olarak yol gösterici niteliği taşıyan bir ruh yani onların değişiyle “loa” verildiği andan itibaren insan ruhsal bir varlığa dönüşüyor.Voodoo’ya göre bu kutsal ruh(loa) üç küçük kutsal melek olan üç pareden oluşuyor.Voodoo’ya göre bu aşamada insanın yapması gereken kendine verilen bu üç kutsal parçarını yani loasını kendi iradesiyle geliştirmesi.Voodoo ölümü bir son değil kutsal bir görev olarak görüyor.

95fe0f93f98732e553b1d0c50456c340

Ayrıca Voodoo İnancında insanlar ruhun fiziksel olarak tekrar dirileceğine inanmıyorlar.Voodooistler ölüm törenlerine özenle hazırlanıyorlar ve bu ölüm törenleri tek parçadan değil pek çok aşamadan geçerek yerine getiriliyor. Aşamaları belirtirsek… İlk Aşama: Voodoo’da ölüm’e doğumdan itibaren hazırlanılıyor.Öncelikle ilk aşamada “Kişinin doğduğu anda kendisine bahşedilen(yada bahşedildiğine inandıkları) üç kutsal parçayı kilden yapılmış kavanozlar içine koyuyorlar.” İkinci Aşama: İkinci aşama kişinin ölüm safhasının yaşadığı evre içerisinde gerçekleşiyor.Kişi öldüğü zaman bu loa kavanozu kırılıyor ve üç kutsal pare cansız bedenin etrafında yedi gün boyunca dolaşıyor.Ruh bedenden ancak yedi gün sonra “asıl tören ayini” denilen ayinde ayrılıyor ki bu da üçüncü aşamaları oluyor.

Üçüncü Aşama: Üçüncü aşamada asıl tören ayini yapılıyor.Bu ayin bitiminde ruh tamamen bedenden ayrılıyor ve suların altında yeni bir yaşama başlıyor… Dördüncü Aşama: Suların derinliklerinde bir yıl bir gün kalan kalan ruh “Wete Mo Nan Dlo” Töreniyle geri çağrılıyor ki bu da bizim beşinci aşamamız oluyor. Beşinci Aşama: “Wete Mo Nan Dlo” törerini sırasında geri çağrılan ruh bir kavanoza konup ormana bırakılıyor. Son Aşama: 16.yeniden doğuşun ardından ruh Tanrı Djo ile birleşiyor ve insanlara yol göstermek adına Loa’ları birlikte üretiyor.Böylece insanlar Tanrıları’nın yeniden doğuşuna katkıda bulunmuş oluyorlar. Voodoo Ayinlerinde Yaşananlar Voodoo ayinlerinde ruh seromoni ile doğrudan karşılanır.

voodoo

Voodoo seromonisinin başlarındaki ritm sonlarında bozulur bunun nedeni transa geçme durumudur ki asıl amaç da budur.Voodoo seromonisindeki şarkı söyleme,dans etme,davul çalma durumları kişileri günlük hallerinden farklı bir boyuta taşıyacak niteliktedir. Ritm bozulduğu an kabile üyelerinin bir kesimi dans edenlerden ayrılarak trans durumdaki anormal hareketleri sergilerler.Voodooistler bunu “üzerine bilinilme” olarak açıklarlar.Tüm bu olaylar sona erdiğinde çağrılan ruh kabile üyelerine tavsiyelerde bulunur.Gelecekten haber getirme,ev ve aile sağlığı,mimari gibi konularla bu tavsiyeler genişletilebilir.

VoodooSymptoms

Voodooistlerin Önemli Tanrıları Gueda : Ölüm ve büyü tanrısı. Ogum : Demir ve savaş tanrısı. İfa : Kutsal ruh. Yemanja : Deniz tanrıçası. Olukun : Denizlerinin,bilinçaltının tanrısı. Oya : Öte alemin tanrıçası. Omulu : Mezarların kralı. Nana Buluku(DJO) : Voodoo inancının en önemli tanrısı Nana Buluku : Hristiyan tanrı anlayışındaki gibi evreni ve evrenin içindeki her şeyi yaratan, yaratıcı tanrıdır. Nana Buluku’nun iki kız çocuğu vardır: Ay tanrıçası Mawu ve Güneş tanrısı Lisa. Not:Aşağıda belirtilen yöntemlerden doğacak herhangi bir zarar yada yarardan yazar olarak “Ben” hiçbir şekilde sorumlu değildir.Yöntemler sadece net ortamında araştırılarak elde edilmiş bilgi olarak nitelendirilir.

CIMG0313VOODOO-31-635x476

 

Kara Büyü-Vodoo Dikkat

Bu sayfada gerçek büyüler ile karşılaşacaksın. Bu büyüler konusunda kesinlikle herhangi bir geyik, şaka v.s. yapmanız kendi zararınıza olacaktır. Aşağıda yazılı olan büyüler son derece tehlikelidir. o Yüzden burda verilen örnekler ve ritüeller gerçek ayinlerden alınmadır . sadece bilgi için yazıldığından ,denenmemesi önemle ve önemle ihtar edilir .Unutulmamalıdır ki büyü ve benzeri uygulamalar dinimizcede yasaklanmıştır .Kara büyü ( Voodoo ) konusunda bilgi almak isteyenler burada doğru yerdeler. Önyargılı ve Küçük ruhlu insanlar buradan devam etmeleri halinde karanlık ve ruhsuz bir hayat yaşamaya mahkum olabilirler. Ayrıca unutmayınki bu büyüleri uygulamak isteyen ; bir hayalet karşısında soğukkanlılıkla, hedefini unutmadan ayini devam ettirebilmelidir. Aksi halde olacaklar tahmin edemeyeceğiniz kadar tehlikelidir.

( Not: Bu sebeble bahsi geçen ayin ve ritüellerin sonu yazılmadan tarafımca yarım bırakılmıştır. bu sebeble kesinlikle tekrarlanmaması rica olunur )

1511383_187196228144728_1142051848_n

Son olarak : Burda yazılanlar inançsız kişiler için herhangi bir fayda sağlamaz. Daha da kötüsü kendi aleyhine dönüşebilir…. Herşey size bağlı…. Zarar verme Büyüsü Bu büyü için bir örümceği bir odun parçası üzerinde gezdir. İnce bir ipi şimdi örümceğin üzerine yerleştir. İp ile örümceği ikiye böl. İpi örümceğin içinden çek ki, örümceğin sıvısı ipe girsin. İpi şimdi kurut. Şimdi mumdan bir bebek yap ve zarar vermek istediğin kişiye benzetmeye çalış. Bebeğe kişinin ismini ver, ve bebeğe kişinin özel eşyalarından ( saç, tırnak, elbise parçası ) eklersen büyü daha etkili olur. Bebeği bitirdiğinde, ipi al ve kişinin zarar vermek istediğin vücut parçasına bağla. Bu yerinde kurban devamlı sızı / ağrı çekecektir. Sessizce formülü söyle : ” Cehennem Güçleri, bilinmeyenlerdeki ikametinizi terk edin ve emrime ……………… ( kurbanın adı ) getirin. “SATAN” adına ! Resim Büyüsü Yine bir mumdan bebek hazırla ve yine kurbanın adını bebeğe koy. Ekleyeceğin özel eşyalar büyüyü daha da sağlam kılar. Devam etmeden önce çok öfkeli olmak gerekir ve bu öfkei bebeğe yansıtmalı. Odundan bir şiş yapılır ve tüm öfkeyle bebeğe geçirilir. Bunu şimdi tıpkı kızartırmış gibi ateşin üzerinde gezdirilir. Ve formül tersden okunur : ” angelus satans, respice servuum tuum”.

big_thumb_6d0b76ffcc745144c9f5ee1c18f90464

Bebek ateşin üzerinde gezdiği sürece kurban büyük korku içindedir. Eğer bebek fazla ateşin üzerinde gezdirilirse kurban yakında ölecektir. Resim Büyüsü ve Korunması Önceki büyüde olduğu gibi yine mumdan bir bebek hazırlanır ve yine öfkeli durumda olmak gerekir. Kurbana konsantre olunur ve bebeğein her tarafına iğne, çivi veya şiş batırılır. Bu bebeği şimdi kurbanın devamlı girip çıktığı bir kapının altına “SATAN” adına gömülür. Kurban bir süre sonra ( bebeğe batırılan iğnelerin bölgesinde ) acılar hissedecektir. Kurbana yardım edilmezse kısa sürede yataklık olur. Eğer size bu büyü yapıldığını hissederseniz mumdan bebeğin yerini tespit etmeli ve bebeği hemen yakmalı veya akan su altında yok edilmeli, böylece sizin etkilendiğiniz negativ güç, gönderene geri gönderilir.

voodoo-doll

Lanet Gönderme Birini lanetlemenin yollarından birisi “Cadılar Kolyesi” uygulamasıdır. Bunun için bir ip al ve ipe düğüm at. Konsantre olup her attığın düğümde kurbanın başına gelecek laneti gözlerin önüne getir ve formülü her düğümde oku : “Yalvarıyorum sana “SATAN” bu laneti duy ! Bana, ………….( kurbanın adı ) ‘ nın laneti için güç ver, seni lanetliyorum, seni yok ediyorum …………….. ( kurbanın adı ). Hayatını lanetliyorum senliğini yok ediyorum. “SATAN” gücü ile seni ve varlığını lanetliyorum ve seni en derin cehenneme esir ediyorum! Korkunç acıların içine düş. “SATAN” dinle beni, dünya onu boğsun çünkü güçleri bende. Ateş ona işkence yapsın çünkü büyüsü bende. Ve ne hava ona acısın, nede su onu serinletsin sadece dayanılmaz acı. Lanetimin gücü sonsuza kadar üstünde olsun ve tanrı onu ne duysun nede yardım etsin. Lanet peşinde olsun sonsuza kadar.

voodoo_force_by_s_u_i_c_i_d_e-d5gnlih

En iyisi “Cadılar Kolyesi” ni kurbanın yakınında bir yerde saklamak. Sihirli Sopa Sihirli sopa sihir nefisi temsil eder, kılıç ise nefisi iter ve savunmak için kullanılır, sihirli sopa bunu kendisine çeker. Bu yüzden Sihirli sopayı ruh, hayalet veya şeyatn çağırmada kullanılır. Sihirli sopa 2cm kalınlığından ve 50 cm uzunluğundan bir daldan ( fındık ) yapılır. Bunun icinden bir tünel açılır ( sopayı yarmadan ). Bakır tel içinden geçirilir. 7 gün bu sopa üzerinde ayin yapılır.İlk gün yeni ay olmalıdır. Hergün konsantre olup bu sopanın her material ve elementin üstünde olduğu gerçeği gözönüne getirilir. Sihirli sopayı çok dikkatli kullanmalı ve kesinlikle başkası tarafından ellenmemeli yoksa bütün gücünü kayıp eder.

voodoo_magic_by_halfmanhalfbiscuitv2-d5h3pvy

Kılıç havaya aittir. Hedef değiştirtmek için kullanılır. Kılıçta uygun uzunluğa dikkat edilmelidir. Kılıcın ucu yere değidiğinde eller seviyesine gelmelidir. Kılıcın kabzesi herhangi iletken olmayan bir maddeden olabilir. İletken olmaması çok önemlidir. Kullanılan Diğer Araç Gereç Aşağıdaki Araç Gereçler Yeni ve kullanılmamış olmalıdır. Şamdan ve Mum : Element Ateş Kurukafa veya Toprak : Element Toprak Eğer bir kurukafa bulabilirsen bunu güçlendirmek için Mezar Toprağı eklersin. Toprak baş tarafından alınmalı. Dumanlar ve Harzlar : Element Hava Dumanlar : Weihrauch : Güneş Mhyrrhe : Ay Storax : Satürn Sandel : Venüs Su Bardağı veya Kristalküre : Element Su Su bardağın büyük olmasına dikkat edin, tehlikeli ayinlerde kullanılır. Geri tepen büyüleri ve negativ enerjiyi kendinden uzak tutmak amacı taşır.

400514

Şeytan Çağırma Yere tebeşşir ile bir daire ve bir üçgen çizilir.Bütün gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra, bir tas kan dairenin dışındaki, şeytanın görüneceği üçgene yerleştirilir. Ayrıca dairenin etrafına 9 mum yerleştirilir.Bu mumlar pentagram üzerlerine konulur. Böylece Şeytan size ulaşamaz ve herhangi bir zarar veremez. Daireden çıkmamaya dikkat edin.Biraz Weihrauch ve Storax yakılır. Dairenin içinde ayakta durarak şeytanın işareti sihirli sopa ile havada çizilir. Kılıcı da elde tutarak formül  okunur. Burdan sonraki trance haline meditasyon ile ulaşılır. Sol elde tutulan kılıcın ucu ile şeytanın işaretine dokunulur ve formül okunur. Şimdi kılıcın ucu ile sihirli üçgene dokunulur ve şeytanın gelmesi beklenir. Şeytandan isteklerinizi önceden çok iyi düşünmeli ve kesinlikle pazarlığa girilmemeli. Kılıcın sivri ucuyla şeytanın görüneceği olan sihirli üçgeni koruma altına al.Ve Ruh görünecektir. Şaytanla antlaşma yapıldıktan sonra Ruhu serbest bırakma kısmına geçilir.Wheirauch yakılarak okunur : Yüce güçlü Ruh, bana , bu mekana veya herhangi bir eşyaya zarar vermeden seni kutsayarak gönderiyorum. Emirlerimin hepsini eksiksiz yerine getir.Şimdi seni o görünmezdeki saklandığın boşluğa gönderiyorum. Barış olsun sen ve benim aramda, ve seni takrar çağırdığımda beklemeden gel.

risen_2_learn_voodoo_magic-1920x1080

Düşmüş Melekler Meleklerin 1/3 ü Düşmüş meleklerdir. Sayıları 15.Yüzyılda 1333, 306, 668 tahmin ediliyordu. Aşağıda bazı düşmüş meleklerin isimlerini görebilirsin. Abbadona, Adramelec, Agreas, Amiziras, Amy, Arakiel, Araziel, Ariel, Arioc, Armaros,Armen, Arakiba, Asbeel, Asmoday, Asmodeus, Astaroth, Astoreth, Atarculph, Auza, Azaradel, Azazel, Azza, Azzael Balam, Baraqel, Barbatos, Barbiel, Batarjal, Beelzebub, Beliar, Busasejal, Byleth, Balberith Caim, Carnivean, Carreau Dagon, Danjal Ezekeel Flauros Gaapates, Gadreel, Gressil, Hakael, Hananel, Harut Iblis, Ielahiah, Inuvart Jeqon, Jetrel Kasdeja, Kawkabel Leviathan, Lucifer Mammon, Marchosias, Marut, Mephistopheles, Meresin, Moloc(h), Mulciber, Murmur Nelchael, Nilaihah Oeillet, Ouzza Paimon, Penemue, Procell, Pursan Raum, Rimmon, Rosier, Rumael Sammael, Samsaweel, Sariel, Satan, Selaiah, Semyaza, Senciner, Shamshiel, Simapesiel, Sonneillon Tabaet, Thammuz, Tumael, Turael, Turel Urakaabarameel, Usiel Verrier, Vual Yomyael Zavebe Kara Antlaşma “Ruhunu Şeytana Satmak” terimi bu antlaşmadır.

voodoo-still-themes-attic-desktop-46673

Bu çok basit fakat ebedi bir antlaşmadır. Şeytan büyücünün hizmetine girer ve her istediğini sorgusuz yerine getirir. Bunun bedeli olarak büyücünün Ruhu, beden hayatı bitince Şeytanın mevkiisine girer ve onun hizmetine geçer. Bu antlaşmadan çıkış yoktur. Eğer büyücü, bedeni hayatı sırasında bu antlaşmadan vazgeçerse, şeytan bedeni hayatının sona ermesini beklemek zorunda değildir ve Ruhu istediği gibi yönlendirebilir……. Şeytanla antlaşma Korkunun Yemini Gökyüzünün üstündeki yüce yükseklik Sizin sevgiliniz olmaya yemin ederim Dünyanın dibindeki cehennem çukuru, son derece sadık olacağıma yemin ederim Ateşin sürekli değişen güzelliği adına Denizlerin gücü ve dehşet mucizesi adına Vaztizlikte bulduğum Beni bütün güzelliklerden vazgeçirdi Kanımla “SATAN” a birlik oluyorum Bütün yalanlar ve kirler ellerimden silinerek Size, hayvana ve kontrolünüze Rehin bırakıyorum, vücudumu, aklımı, ve ruhumu.diyerek antlaşmayı mühürler. ( Bundan sonra yapılan ritüelin devamı bilerek yazılmamıştır. denemesi tehlikelidir. )

art_witch_old_woman_doll_voodoo_witchcraft_high_contrast_hd-wallpaper-391468

    1. Gökhan 25 Mart 2018
      • erol 15 Mayıs 2019

    Leave Comments