Ana sayfa Gizemler QR Kod Suratlı Antik Maya Heykelindeki Mesajın Sırrı Uzaylılar Bizi Uyarıyor...

QR Kod Suratlı Antik Maya Heykelindeki Mesajın Sırrı Uzaylılar Bizi Uyarıyor mu?

308
0
PAYLAŞ

Meksika’nın antik Maya harabelerinin neredeyse tamamında farklı ve açıklanamayan heykeller vardır, ancak birkaç tanesi, Meksika’nın her tarafındaki müzelerde sergilendikten sonra hazineler kadar değerli olduğu söylendiğinden müzenin en özel yerinde sergilenmekte.

Bununla birlikte, birçok kişiyi şok eden şey, uzaylıların Dünyamızı yıllar önce herhangi bir zamanda ziyaret ettiğinin kanıtı olarak gösterilen  QR kod yüzüne sahip heykeldir.

Heykelin sıradan bir görünüşü vardır, ama yüzü modern ve  akıllı cihazlarımızda taramak için kullandığımız QR kodları gibi gözüken düz bir tabletden ibarettir.

Şüphesiz, buradaki niyetinin binlerce yıl sonra insanların bir tarama kodu olarak kullanılmasını sağlamak değildi. Ama benzerlik cidden inanılmaz ve kodun ne anlattığı çözülebilmiş değil.

Uzmanlar, gelecekte bir tür felaket olabileceğine dair bir uyarının kodun içinde gizlendiğinin muhtemel olduğu sonucuna varmışlardır. Bu yüz içindeki QR kodu gibi görünen şey, sosyal medyada, eski uzaylıların kanıtı olarak anılmakta.

QR kodları sadece 1994 yılında icat edildi. Bu bize eski uzaylıların zaman yolculuğu yapabileceğini ihtimalini de gösteriyor olabilir mi ? Yine de pek çok kişi bunun antik uzaylılardan gelen bir mesajın saklandığı  QR KODU olduğuna da inanıyor.

Birçok kişi, hiçbir sonucu olmadan kodu akıllı telefon ve tabletleri ile taramaya çalıştı ama sonuçlar aranan cevapları vermedi. Pek çok kişi de bu heykel için Google’da arama yapıyordu  ancak heykelin yüzüne eklenmiş farklı QR kodlarına sahip yüzlerce fotoğraf buldular, insanları aldatıcı bu kodlar ise  onları farklı alışveriş sitelerine, reklam sitelerine ve mağazalara yönlendirmektedir.

Gerçek şu ki, bu heykel çok özeldir, ve hepimizin yakında ya da en azından bu hayatta öğrenmeyi umduğumuz özel bir mesaj içermektedir.

PAYLAŞ
Önceki makaleArjantin de Yakalanan Yaratık Kurtadam mı?
Sonraki makaleNazca Çizgileri Mağarasında Bulunan Uzaylı Mumyası
Sevgili Gizemler ve Bilinmeyenler takipçileri sizlere elimden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşmaktayım. Bu gerçekten ciddi bir zaman ve emek isteyen bir iş, gerek çeviriler olsun, gerek düzenlemeler ve konu ile ilgili görselleri bulmak olsun. Siz gizem dostlarına daha etkili olmak adına şu anda kanalımı daha verimli bir hale getirmek için çalışmalar başlatmış durumdayım. Bu sebepten kanalıma abone olup , videolarımı sosyal medyada paylaşmanız kanalımızın büyümesini sağlayacak ,ayrıca seyrettiğiniz videoya like verip ,konuların altına yapacağınız kısacık bir yorum bile. Bu emeklere biraz olsun katkı sağlayacaktır.Ayrıca videoları sosyal medyada paylaştıp, tavsiye ettikçe kanalımızda gelişecektir.Siz gizem dostlarının bu emekleri boşa geçirmeyeceğini biliyor ve değerli yorumlarınızı bekliyorum. Gizemli videolarda görüşmek üzere. Teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here