QR Kod Suratlı Antik Maya Heykelindeki Mesajın Sırrı Uzaylılar Bizi Uyarıyor mu?

Meksika’nın antik Maya harabelerinin neredeyse tamamında farklı ve açıklanamayan heykeller vardır, ancak birkaç tanesi, Meksika’nın her tarafındaki müzelerde sergilendikten sonra hazineler kadar değerli olduğu söylendiğinden müzenin en özel yerinde sergilenmekte.

Bununla birlikte, birçok kişiyi şok eden şey, uzaylıların Dünyamızı yıllar önce herhangi bir zamanda ziyaret ettiğinin kanıtı olarak gösterilen  QR kod yüzüne sahip heykeldir.

Heykelin sıradan bir görünüşü vardır, ama yüzü modern ve  akıllı cihazlarımızda taramak için kullandığımız QR kodları gibi gözüken düz bir tabletden ibarettir.

Şüphesiz, buradaki niyetinin binlerce yıl sonra insanların bir tarama kodu olarak kullanılmasını sağlamak değildi. Ama benzerlik cidden inanılmaz ve kodun ne anlattığı çözülebilmiş değil.

Uzmanlar, gelecekte bir tür felaket olabileceğine dair bir uyarının kodun içinde gizlendiğinin muhtemel olduğu sonucuna varmışlardır. Bu yüz içindeki QR kodu gibi görünen şey, sosyal medyada, eski uzaylıların kanıtı olarak anılmakta.

QR kodları sadece 1994 yılında icat edildi. Bu bize eski uzaylıların zaman yolculuğu yapabileceğini ihtimalini de gösteriyor olabilir mi ? Yine de pek çok kişi bunun antik uzaylılardan gelen bir mesajın saklandığı  QR KODU olduğuna da inanıyor.

Birçok kişi, hiçbir sonucu olmadan kodu akıllı telefon ve tabletleri ile taramaya çalıştı ama sonuçlar aranan cevapları vermedi. Pek çok kişi de bu heykel için Google’da arama yapıyordu  ancak heykelin yüzüne eklenmiş farklı QR kodlarına sahip yüzlerce fotoğraf buldular, insanları aldatıcı bu kodlar ise  onları farklı alışveriş sitelerine, reklam sitelerine ve mağazalara yönlendirmektedir.

Gerçek şu ki, bu heykel çok özeldir, ve hepimizin yakında ya da en azından bu hayatta öğrenmeyi umduğumuz özel bir mesaj içermektedir.

  • Leave Comments