Parmak İziniz Sizin İçin Ne Diyor?: Parmak izleri ve kişilik arasındaki bağlantı

Parmak İziniz Sizin İçin Ne Diyor?: Parmak izleri ve kişilik arasındaki bağlantı

 

Parmak izleri sandığınızdan daha fazlasını ortaya çıkarır

Parmak izleri benzersizdir ve bir kar tanesi gibi tekildir. Anne karnında oluşmuş olan fizyolojimizin hayatımız boyunca değişmeyen birkaç yönü vardır. Fakat parmak uçlarınızdaki sırtlarda gizlenmenin kişiliğinizin sırrı olduğunu biliyor muydunuz?

Parmak İzi Okuma Sanatı

Kişilik özelliklerini belirlemek için parmak izlerini inceleyen sanat, binlerce yıldır uygulanmakta ve Hindistan’dan kaynaklandığına inanılmaktadır. Parmak izlerinin yanı sıra, birçok uygulayıcı da bir kişinin sağlığı ve karakteri hakkında bilgi sağlamak için ayak ve palmiye baskılarını kullanır.

Birçok avuç içi okuyucusu, bir kişinin avuç içlerindeki çizgileri ve bağlantı parçalarını ve parmak izlerini, uğraştıkları kişinin tam profilini ayırt etmek için kullanır. Parmak izi türü ve üzerinde bulunan parmak, kişi hakkında çok şey gösterir.

Üç temel parmak izi türü vardır: ilmek, halka ve kemer. Varyasyonlar ve parmak yerleştirme, sahiplerin kişilik özelliklerini ortaya koymaktadır. Çoğu insanın her elinde parmak izi tipleri vardır: örneğin baş parmağındaki bir parmak izi ve işaret parmağındaki ilmekli parmak izi.

pastedGraphic.png

Döngü | Kaynak

Döngü

Bu en yaygın görülen parmak izi türüdür. İlmekli parmak izleri olan insanlar, hoş ve hatta huylu bir tavırla ortalama zekaya sahip olma eğilimindedir. Akışına bırakmak için oldukça mutlular. Mükemmel ortaklar ve çalışanlar. Lider olmak yerine rahatça takip ederler.

pastedGraphic_1.png

Whorl | Kaynak

Whorl

İkinci en yaygın parmak izi, whorl’tir. Bu parmak izlerini taşıyanlar, zeka, bağımsız ve baskın kişilik tipine sahip olma eğilimindedir. Takip etmeyi tercih ederler. Jakuzinin parmak yerleştirilmesi, kişilik hakkında çok fazla bilgi verdiği için çok önemlidir. Başparmağındaki bir kısım, yüksek zekayı ve güçlü bir iradeyi açığa çıkarır. Her iki başparmak üzerinde de, kontrol eden bir doğayı ve bir “demir irade” ya da esneklik eksikliğini işaret edebilir. Ağırlıklı olarak parmak uçlarında kuzeye sahip olan biri son derece zeki, organize, titiz ve kontrol edilebilir. Güçlü, istekli mükemmeliyetçi olurlar.

Mükemmeliyetçilik arzusu olmadan parlak, organize bir akıl gösterdiği için sadece bir ya da iki parmak izine sahip bir el çok arzu edilir.

pastedGraphic_2.png

Arch | Kaynak

Kemer

Bu parmak izi, daha az döngüden ya da burgudan görülüyor ve pratik ve ihtiyatlı bir analitik aklı olan birinin belirtisi olduğu söyleniyor. Geleneksel değerleri tercih ediyorlar ve değişmeyi sevmiyorlar. Parmak uçlarında çok sayıda kemeri olan insanlar, kendi yollarına göre ayarlandıkları için birlikte olmak zor olabilir. Üst düzey bir metodoloji ve biraz sürpriz olan bir kariyer, bu tür baskılara sahip birisine uymaktadır.

pastedGraphic_3.png

Kaynak

Tented Arch

Bu parmak izinin bareri, standart kemerinkiyle aynı karakter özelliklerini paylaşır, ancak daha belirgin olma eğilimindedirler. Tipik olarak bu parmak izlerinden bir veya daha fazlasına sahip olan insanlar endişeli ve uyarılabilir bir eğilime sahiptir ve anksiyete bozukluklarına yatkındırlar. Çok fazla parmak yerleştirmeye bağlıdır, örneğin küçük parmağın üzerinde bulunan parmaklı bir kemer parmak izi, iletişim ve cinsel zevklerle ilgili olan parmak, bazı konuşma özelliklerini ve sapıklıklarını gösterebilir.

pastedGraphic_4.png

Çift Döngü

Çift Döngü

Bu parmak izi olağandışı ve çoğu zaman duplicito niteliği olan birinin işaretidir. Oldukça basit bir yalancı koyun. Sanatçılar ve suçlular çoğu zaman bu parmak izine sahiptir. Duygusal olarak kararsız ve ilişki içinde olmak zor olabilirler. Bununla birlikte, bu işareti taşıyanların, bir konunun her iki tarafını da görebildikleri ve iyi avukatlar oldukları bilinmektedir. Bu parmak izini, birlikte olmayı planladığınız bir kişide görüyorsanız dikkatli olun.

pastedGraphic_5.png

Tavuskuşu Gözü

Tavuskuşu Gözü

Bu baskı biraz enderdir ve merkezdeki bir girdap ile tipik bir ilmekli parmak izi gibi görünür, böylece bir tavus kuşu gözü verir. Sanatsal yetenekleri olan birinin, özellikle yaratıcılığımız ve içsel benliğimizle bağlantı kurduğu söylenen yüzük parmağında görülürse, bir işaret olduğu düşünülmektedir. Ayrıca, kendi davullarının ritmine doğru ilerleyen ve biraz tuhaf görünen bir kişiyi de gösterir. Bu parmak izinin sahibinin alışılmadık bir kişisel stile sahip olması ve yaratıcı bir alanda çalışmasının olağandışı bir durum olmayacaktır.