Nazca Çizgileri Mağarasında Bulunan Uzaylı Mumyası

Mayalar , gelişmiş büyük bir imparatorluktu . Bu büyük uygarlık hala tam olarak çözülemeyen farklı ritüel ve inançları ile birlikte, arkalarında pek çok gizemli kalıntıda bırakmıştır.Uzaylı veya uzaylı gemisi olarak görülen heykeller, oymalar, resimler ve eserler tasvirler, hepsin de benzer figürler bunların sadece hayalgücü olduğunu söylemek  asılsız olurdu .Bunun örneklerinden biri de geçtiğimiz günlerde Meksika’da  Puebla  Xiutetelco Müzesi tarafından ziyaretçilere sunuldu. Keşfinden bu heykel tam anlamıyla uzaylı varlıkların tasviri gibiydi.

Heykeli arkeologlar küçük bir kasaba olan Maxtaloya da bulduklarını belirttiler. Dikkatli temizlendikten sonra, arkeologlar, obsidyen, turkuvaz, Yeşim ve kabuklarla süslenmiş bu heykelin gizemli cazibesinin insansı figürasyondan geldiğini düşünmekte . Yine de heykel yabancı uzaylılar olarak tarif edilen grilere çok benzemekte. Karşılaşma tanıklarının anlattıkları uzaylı tasvirleri gibi büyük, garip şekilli bir kafası ve oval gözleri bulunmakta.

Müzenin müdürü Rafael Julian Montiel, , şimdiye kadar Maya tarihi ve mimari eserlerin zar zor kazılmış olduğu Mezo da keşfedilen Cantonanın (La casa del sol), en büyük Kolomb öncesi şehre yakın olması nedeniyle bu alanda daha fazla eşya bulma bekliyor – uzmanlar Cantonada %90 üzerinde hala bulunabilir kalıntılar olduğunu tahmin ediyor.

Montiel göre, Maxtaloya Heykeli Maxtaloya bölgedesin de keşfedilen 5000’den fazla eserlerden sadece biridir. Birçok benzer Maya eserlerinde olduğu gibi, heykelin kültürel olarak açıklanamayan pek çok özellikleri vardır. Yaratık yeraltı şeytanı ya da Tanrının bir sembolü olabilir, Mayaların yabancılar veya antik astronotlar tarafından ziyaret edildiği ya da kendilerini uzaylı ataları olduğu inancının temel sebebi bunlardır.

Bu inanç pek çok teori ve çok sayıda sahte eserleri ortaya çıkartırken, gerçek ve benzeri olmayan gizemli eserlerde bu sebepten tereddütle karşılanıyor ve gerçekler saklı kalıyor.

Buna benzer belki de en yeni ve ilginç keşif ise yakın zamanda Nazca platosunda bir mağarada yapılan inanılmaz keşif oldu.  Mario isimli bir define avcısı 1990’dan beri Nazca Yaylası üzerindeki eski uygarlıkların kalıntılarını araştırdığını belirtti. Uzun yıllar boyunca dağları gezen, ve nazca daki  mağaraları keşfetmeye çalışan Mario  buluntusunu anlattığı iddia eden kişiye , bu esnada çok sayıda gizemli yerler ve mağaralar  bulduğunu belirtti. Nazca  daki gizli mağaralar içinde eski medeniyetlerle ilgili pek ok değerli kalıntı vardı. Ama hiç biri son bulduğu mağaradaki uzaylı olduğuna inandığı mumya kadar değerli değildi.

Mario bu mağaranın girişini keşfettiğinde, bunun mezar gibi bir şey olduğunu hemen fark etti. Mağaranın içinde iki  lahit bulundu. Birincisinde, henüz  ne olduğu anlaşılmamış çeşitli nesneler vardı ve diğerinde  orta boyda küçük  insanımsı bir mumya vardı. Lahit içindeki  garip mumya, beyaz bir tozla birlikte uzanmıyordu. Vücudu ve baş kısmı insana pek benzemeyip uzun ince bir yapısı vardı. Başında ve vücunda saf altından bir zırh takmaktaydı.

Mario, hükümetini veya resmi bilim adamlarını  bulguları hakkında bilgilendirmek istemedi, çünkü (belki de haklı olarak) Hükümetin onun keşfini  elinden alacağını ve muhtemelen hayatının tehlikede olabileceğinden endişe ediyordu.

Jaime Maussean  isimli kişi , Mario’nun onun fotoğraf çekmesini yasakladığını ve sansasyonel buluntunun bulunduğu mağarayı göstermeyi reddettiğini söyledi. Aynı şekilde, ilk lahitde bulunan nesneleri teslim etmeyi reddediyordu. Sadece kendi telefonundan çekmiş olduğu görüntüleri Jamie ye göstermiş oda bunu bir şekilde gizlice kopyalamıştı.

Mario, mağaranın konumunu ortaya koymadığını ve orada keşfettiği şeyin yalnızca onda birini gösterdiğini iddia ediyordu. Mağaranın bir  tüneller ağı olduğunu içinde büyük  geniş bir  alan bulunduğunu ve hükümetin bu yeri bulursa mağaraların yok olacağından endişe ediyordu. Görüntüler bir şekilde sosyal medyaya sızdı fakat Mario’nun ve mağarada bulunan uzaylı mumyasının akıbetinden maalesef haber bulunmamakta.

Ayrıca hala buna benzer kalıntı ve değerli buluntular bu bölgeden çıkmakta. Kimbilir belki de bu buluntular içinden biri, eskiden bizim Dünya dışı varlıklar tarafından ziyaretimizin detaylı bir izini taşıyan anahtar olabilir.

 

  • Leave Comments