Mucizeler Yaratan Avatar Hintli Sai Baba

#gizemlervebilinmeyenler #saibaba  #avatar  @gizemlervebilinmeyenler

Ölüleri diriltiyor, hastaları iyileştiriyor; küller, yüzükler, kolyeler, madalyonlar var ediyor, yiyecekler yaratıyor… Saydıklarımız Sai Baha’nın yarattığı mucizelerden bazıları.

BAŞI KIVIR KIVIR siyah saçlarla kaplı, ufak tefek tombul bir adam. Genellikle üzerinde parlak kırmızı bir cüppe taşıyor. Kendisini sevgiyle karşılayan ve ona inanan binlerce insan var… İçi boş olan avuçlarından birini aşağıya doğru çevirip, bileğini çember şeklinde 360″ hareket ettirmesini görenlerin sayısı hayli fazla.

Avcunu yukarıya döndürdüğünde, içinde altın bir bilezik bulunabiliyor. Onun mucizeleri, efsanelerde, kitaplarda değil; şu anda yaşanan hayatın içinde, herkesin gözleri önünde gerçekleşiyor.

Tanıkları Çok

Satya Sai Baha’nın mucizeleri öyle şaşırtıcıdır ki, insana inanılmaz gelebilir. Ama Sai Baba’ mn hayrette bırakan güçlerini doğrulayan tanıklar arasında çoğunlukla saygın kişiler bulunuyor. Çok sayıda ve değişik ülkelerden hükümet görevlisi, bilim adamı ve dinsel lider, bu mucizelere tanıklık edenlerin arasında yer alıyor.

On Binlerce Taraftar

Dünya üzerinde Sai Baba’yı izleyenler, on binlere vardı. Bunların çoğu, kendi ülkesi Hindistan’dadır. Şu anda Hindistan’da onun düşüncelerini yayan 3000 Sai merkezi ve 5 tane Sai Üniversitesi bulunuyor.

Peşinden gidenlerin büyük bir kısmı onu “avatar”, yani bir “Tanrı sureti” olarak görüyor. Colin Wilson onu, “çağdaş bir Hindu azizi” olarak tanımlıyor.

  • Leave Comments