Korku Yolu – Gözyaşı Yolu

Korku Yolu – Gözyaşı Yolu

Ormanlık ve dağlık alanda olan bu yol, kadınların korkulu rüyası oldu. Bu yolda tam 43 kadın esrarengiz bir şekilde kayboldu. Kanada’da British Columbia bölgesinde Prince George ve Prince Rupert’i birbirine bağlayan kara yolunun 1,5 kilometrelik bölümünde özellikle kadınlar için araba kullanmak yürek işi. Ücra bölgeden geçen ve etrafı sık ağaçlarla kaplı yolda son 30 senede 43 kız kayboldu.

1185506_192830390914645_2130402057_n

Seri Katil Mi?

Kızlardan bir daha haber alınamazken bölgede seri cinayet fail ya da faillerinin olduğu sanılıyor. Bölgenin coğrafi durumu saldırgana kendisini kolayca gizleme imkanı veriyor. Yolda kayıplara karışanların tamamı genç kız. Yol, tehlikelerinden dolayı “Gözyaşı Yolu” olarak isimlendirilirken yol üzerine de kayıp yakınları tarafından uyarı levhaları yerleştirildi. Tabelalarda kadınların otostopçuları arabalarına almamaları uyarısıyla katilin serbestçe ortalıkta dolaştığını belirten ifadeler var.

Highway_of_Tears

Yolda son kayıp vakası 28 Mayıs 2011’de meydana geldi. 20 yaşındaki Madison Scott’ın arabası bulundu ama kendisinden bir daha haber alınamadı. Ailesi, katilin yakalanmasına yol açacak bilgi verene 100 bin dolar ödül vereceğini bildirdi. Ödüle rağmen bu vaka da diğerleri gibi halen faili meçhul durumda.

HIGHWAY OF TEARS - map of bodies found o-HIGHWAY-OF-TEARS-facebook


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gizemlervebilinm/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gizemlervebilinm/public_html/wp-content/plugins/mashsharer/includes/debug/classes/MashDebug.class.php on line 159