KONGO’NUN DEV YARATIKLARI

#dev #yaratık #gizemlervebilinmeyenler

Kongo Cumhuriyeti, Afrika kıtasının orta batı bölümünde yer alan bir ülkedir. Kongo-Brazzaville olarak da adlandırılan ve 1969 ile 1991 yılları arasında Kongo Halk Cumhuriyeti olarak varlığını sürdüren ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo DC, Angola’ya bağlı olan ancak anakara ile fiziki bağlantısı bulunmayan Cabinda bölgesi, Gabon ve Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Brazzaville’dir.

Kongo Havzası’nın en kuzeybatı bölgesinde yer alan ülkede Kongo nehri ve Ubangi nehri ülkenin doğu ve güneydoğu bölgelerinde sınır oluşturmaktadır. Başkent Brazzaville, Kongo nehrinin bir göl gibi genişlediği Malebo Havuzu üzerinde yer almakta olup, nehrin diğer kıyısında komşu ülke Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Kinşasa yer almaktadır. Bu durumları ile Brazzaville ve Kinşasa dünya üzerinde birbirine en yakın başkentler statüsünü elde etmektedir.

Fakat bu bölge iç karışıklıkları, kabile savaşları, çocuk askerler  ve yapılan soykırımlar haricinde çok az bilinen bir özelliğe de sahiptir. Gözlemlenen Dev yaratıklar . pek çoğu eski kabile efsanelerinde geçse de yakın zamanda yapılan ve kayıt altına alınmış keşifler ve kanıtlar da var. 2.5 metrelik dev örümcekler.  Araştırmacılar tarafından yapılan gözlemler ve ordu için özel olarak tasarlanmış helikopter tarafından yukarıdan  çekilip bölge hakkında bilgi almak için kullanılan filme yansımış 59.5 metrelik bir yılan. Ve Nehirde sürekli görülen belki de canlı bir dinazor.

Bütün bu dosyaları kanıtları ve belgeleri tek tek inceleyeceğiz. Ama önce bazı sorulara yanıt bulmaya çalışalım. Hepimizin aklında mutlaka şu soru vardır. Bu kadar büyük canlılar, özellikle 59.5 metrelik dev bir yılan gözden kaçacak bir canlı değil, bu kadar insanın yaşadığı bir yerde mutlak şimdiye dek görülüp bilinmesi gerekirdi. Tıpkı 2.5 metrelik örümcekler ve bir fil boyutundaki dinazor da olduğu gibi.

#kongo #afrika #devyılan #yılan #örümcek #devörümcek # dinazor #belgesel #agartha #dev #gizem #keşif #tarih #arkeoloji #59.5metrelilyılan # MokeleMbembe #efsane #gerçek #2022

 

Gizemler ve Bilinmeyenler

http://gizemlervebilinmeyenler.com/

https://www.facebook.com/gizemlervebilinmeyenler/

https://www.instagram.com/gizemlervebilinmeyenler/

http://gizemlervebilinmeyenler.blogspot.com.tr/

https://www.pinterest.com/gizemlerve/

https://www.youtube.com/gizemlerbilinmeyenler

http://www.dailymotion.com/gizemlervebilinmeyenler

https://www.younow.com/GizemlerveBilinmeyenler/channel

https://twitter.com/gizemlerveblnmy?lang=tr

https://plus.google.com/u/0/+GizemlerBilinmeyenler

  • Leave Comments