KOCA AYAK EFSANESİ GERÇEK Mİ?

#yaratık  #kocaayak  #gizemlervebilinmeyenler

İNSANOĞLU YERYÜZÜNÜ FETHETTİ Kıtaları okyanusları ölçtü biçti Fakat yine de Dünya’da henüz içine tam olarak girilmemiş öyle geniş ormanlar var ki, buralarda neler olup bittiğini anlamak uzaya çıkmaktan daha zor. Bir kocaayak bilmecesidir gidiyor. Nedir bu insan mı. hayvan mı  yoksa biz Dünyalıların aklının almayacağı başka bir varlık mı? Son yıllarda koca ayakla ile  ilgili öyle olaylar görüldü ki, bu bilmece çözülmek şöyle dursun, daha koyu bir esrar perdesine gömüldü.

Bigfoot’un iddia edilen gözlemleri, yaratığı çeşitli şekillerde, çoğunlukla büyük, kaslı, iki ayaklı maymun benzeri bir yaratık, kabaca 1.8-2.7 metre (6-9 ft) olarak tanımlar ve siyah, koyu kahverengi veya koyu kırmızımsı saçlarla kaplıdır. Bazı tanımlarda yaratıkların boyu 3.0–4.6 metre (10-15 ft) kadar uzundur. Bazı iddia edilen gözlemler, Bigfoot’u daha “insan benzeri”olarak tanımlamaktadır, Bigfoot araştırmacısı ve film yapımcısı Todd Standing’inki gibi, bir Bigfoot’un yüzünün yüksek tanımlı kayıtlarını aldığını iddia eden insan benzeri bir yüzün raporlarıyla. Bunların hiçbiri bilimsel olarak doğrulanmadı.

Yaygın tanımlamalar ayrıca geniş omuzları, görünür boynu ve uzun kolları da içerir; uzmanlar, dik duran bir ayının muhtemel yanlış tanımlanması olarak tanımlarlar. İddia edilen bazı gece gözlemleri, yaratığın gözlerinin sarı veya kırmızı renkte “parladığını” belirtti. Bununla birlikte, göz farı insanlarda veya bilinen diğer maymunlarda mevcut değildir ve bu nedenle ormandaki gözlemlenebilir göz farı için önerilen açıklamalar arasında tünemiş baykuşlar, rakunlar veya opossumlar bulunur.

Kuzey Kaliforniya’daki Bigfoot Keşif Müzesi’nin sahibi Michael Rugg, Bigfoot’un kokusunu aldığını iddia ederek, “Ölü hayvanlarda yuvarlanan ve çöp çukurlarının etrafına sarkan bir kokarca düşünün” dedi. Yaratığın adının verildiği devasa ayak izlerinin 610 milimetre (24 inç) uzunluğunda ve 200 milimetre (8 inç) genişliğinde olduğu iddia ediliyor. Bazı ayak izleri de pençe izleri içeriyordu, bu da onların beş ayak parmağı ve pençeleri olan ayılar gibi bilinen hayvanlardan geldiklerini gösteriyor.

 

#yaratık  #kocaayak  #gizemlervebilinmeyenler #yeti  # sasquatch  #belgesel #bilinmeyen # bigfoot  #usa

4 Kıtanın Bilinmeyen Yaratıkları, Bilinmeyen Yaratıkları,4 Kıtanın, koca ayak,koca ayak full izle,koca ayak oyunu,kıta,avustralya,amerika,asya,yeti,himalaya dağları,himalaya,çuçuna,rusya,bilinmeyen,gizemler ve bilinmeyenler,gizemli olaylar,2020,koca ayak avı,yaratık saldırısı,yaratık,efsanevi yaratıklar,kameraya yakalanan yaratıklar,sasquatch,tuncer gizem avcısı,bigfoot,finding bigfoot,korku,4 Kıtanın Bilinmeyen Yaratıkları, KOCAAYAK EFSANESİ GERÇEK Mİ, efsane

 

  • Leave Comments