Jeepers Creepers 2

Her 23 yılda bir 23 gün boyunca besleniyor…
Creeper’ın garip bir ritüel halinde gerçekleştirdiği yemek töreninin 22. günü. Bu, etobur tarih öncesi yaratığın yok olmadan önce ziyafet çekebileceği son gün.

Taggart ve oğulları mısır tarlasında çalışırken kanatlı yaratık, Taggart’ın küçük oğlunu pençelerinin arasına alıyor ve korkunç bir sona doğru götürüyor. Şok olmuş bir şekilde, Taggart ve yanında kalan oğlu tarım aletlerini çabucak toparlayıp, sessizlik içinde kamyonete yüklüyor ve imkansız bir ödeşmeye hazırlanıyorlar. Kısa dalga radyo frekansından yaratığın nerede olabileceğine dair herhangi bir bilgi yakalamaya çalışıyorlar.

Artık 23. gün. Issız bir otobanda bir okul otobüsü eyalet şampiyonasından başarıyla dönen basketbol takımı oyuncularını, koçlarını ve takımın amig o kızlarını evlerine geri getiriyor. Otobüs ıssız yolda arıza yapınca, ortamdaki zafer havası yerini garip bir endişeye bırakıyor. Telsizde Creeper’ın yeni bulunmuş olan iniyle ilgili haberler duyuluyor. Görünürde onlara yardım edebilecek kimseler yok. Cep telefonları kapsama alanı dışında ve telsiz anonslarına kimse cevap vermiyor. Güneş batarken Creeper otobüsün üzerine bir iniş yapıyor; ilk kurbanları olarak otobüs şoförünü ve basketbol koçlarını alıyor…

Sonunda telsizde bir ses duyuluyor. Taggart’ın sesi. İntikam ateşiyle dolu ses, Creeper’ı takip ettiğini ve az sonra orada olacağını söylüyor. En küçük oğlunu alan yaratıkla baş edebilecek mi acaba?