EVDE MEYDANA GELEN ESRARENGİZ YANGINLAR

EVDE MEYDANA GELEN ESRARENGİZ YANGINLAR

YER: Konya

TARİH: 1996

OLAYİ YASAYAN: Müminoğlu Ailesi

Asiye Müminoğlu evlerindeki eşyaların kendi kendine hareket ettiğini ve sebebini bir türlü anlayamadıklarını belirtmişlerdir. Olayların büyük bir bolumu SINIR ÖTESİ Ekibi şahit olmuş kameralarla olaylar belgelenmiştir.

Konya Valisi Ziyaeddin Akbulut, olayların meydana geldiği evi bizzat ziyaret etmekle kalmamış, Üniversite çevrelerinden bir grup bilim adamına da beraberinde getirerek incelemesine sağlamıştır. Olay bu acıdan da ayrı bir öneme sahiptir.

İste bu inanılmaz olayların gelişimi…

– Asiye Müminoğlu: “Bu garip yangınlar ilk önce yatak odasında başladı. Daha sonra mutfak ve evin diğer bölgelerinde de nasıl olduğunu bir türlü anlayamadığımız yangınlar çıkmaya başladı. On gündür evimizde garip şeyler oluyor. Ne yapacağımızı bilemez bir haldeyiz…”

Meydana gelen bu esrarengiz olayların çevrede duyulması üzerine eve polisler geldi. Ancak hiç bir sonuç elde edemediler. Günler geçtikçe evde yaşananlar daha da korkunç bir hale bürünüyordu.

esrarengiz_yanginlar_yuzunden_evlerine_giremiyorlar_h65926

-Asiye Müminoglu: “Bahçeye çıkıyoruz, üzerimize taşlar yağıyor. Kapı kendi kendine kitleniyor. Bıçaklar havada süzülerek üstümüze doğru geliyor. Bereket yavaş yavaş geliyor da kendimizi kurtarabiliyoruz.”

Yaşamları tam bir kabusa dönüşen Müminoğlu Ailesi’nin fertleri bir aksam tedirginlik içinde evde otururken, inanılmaz bir olayla daha karşılaştılar:

– Murat Müminoglu: “Bir Aksam evde oturuyorduk. Pencerenin kenarındaki pense ve bahçe makası gözlerimin önünde yavaş yavaş hareket etmeye başladı. Sonra büyük bir hızla bahçeye doğru giderek gözden kayboldu. bu olaydan sonra artık evde oturamayacağımızı anladık. Şu anda eve girmeye cesaret edemiyoruz.”

Evleri meydana gelen bu olaydan dolayı, kısa sürede harabeye dönüşmüştü. Yaşamları alt üst olmuş, çocukları okula dahi gidemeyecek duruma gelmişti.

Olay yerine gelen Konya Valisi Ziyaeddin Akbulut, evde yaptığı incelemede, olayın paranormal bir olay olduğunu ve ev halkının her türlü yardımın yapılacağını açıkladı.

-Konya Valisi Ziyaeddin Akbulut: “Buna inanmak durumundayız. Gözümüzle göremediğimiz şeye yoktur demek doğru değil. Gözümüzle görmediğimiz ama aslında var olan bedensiz varlıkların olduğuna inanıyorum.”

9b0d4e8c1333fdef1649

SINIR OTESİ Ekibinin evde yaptığı çalışmalardan sonra olaylar sona ermiştir.

KAYNAK: TURKİYEDE YASANMİS ESRARENGİZ OLAYLAR

Not: Ülkemizde buna benzer pek çok örnek mevcuttur ve benzeri olaylat görülmeye devam etmektedir. Bu sadece yaşanan yüzlerce olaydan biridir.

11986361_507088112782991_3598386654883013454_n

  • Leave Comments