Büyülü Aynalar Cinler ve Boyut Kapıları

#gizemlervebilinmeyenler #paranormal #ayna

 @GizemlerBilinmeyenler 

İyi görünmek insanoğlunun var  olduğu andan beri  en büyük isteklerinden biridir. insan kendi yansımasının  farkına vardığından beri, yansıtıcı yüzeyler hayranlık ve korku olmuştur. Folklor ve efsanelerde sihirli ve perili aynalar ile ilgili yüzlerce hikaye var. Çoğu, tabii ki, olumsuz, doğaüstü niteliklere sahip aynalar tehlikeleri hakkında uyarma eğilimindedir.

Bugün bildiğimiz ayna, 1835 yılında Von Liebig tarafından icat edildi ve teknik açıdan “gümüş renkli bir ayna” idi, ancak çeşitli taşlardan ve diğer elementlerden yapılmış aynalar M.Ö. 6000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Antik çağların aynalarında Değerli metaller veya taşlar vardı. Bu materyallerin bazıları şunlardır: obsidien, bakır, bronz ve demir. Fakat kadınlar, bu kadar zarif bir lüksü göze alamadığında ne yaptılar?

Su, bir kap içine döküldü ve ayna camı olarak kullanıldı. Ya da eski moda bir şekilde nehre ya da su birikintisine gidip kendilerine baktılar.  Aynalar, kişinin fiziksel yansımasına bakmak için bir araç olarak değil, aynı zamanda geleceğe bakmak için de bir araç olarak kullanılıyordu. Neyin geleceğine ya da neyin olduğuna vizyonlara sahip o aynanların sihrinde yatıyordu …

BAŞINIZDAN GEÇEN HERTÜRLÜ PARANORMAL OLAYI BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ. BUNUN İÇİN BİZİM İNSTAGRAM ADRESİMİZİ TAKİP EDİP ORADAN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

https://www.instagram.com/gizemlervebilinmeyenler/

ARKADAŞLAR KANALIMIZIN BÜYÜMESİ VE İLERLEMESİ İÇİN, ÇOK DAHA FAZLA VİDEO VE GİZEM ARAŞTIRMALARI İÇİN VİDEOLARIMIZI SOSYAL MEDYA PLATFORMLARINDA PAYLAŞMAYI, KANALIMIZA ABONE OLUP VİDEOLARI BEĞENMEYİ UNUTMAYIN 😉 GİZEMLİ KONULARDA BERABER OLMAK ÜZERE. HOŞÇAKALIN.

  • Leave Comments